Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Ha a párotok nagyon más...

Ha a párotok nagyon más anyagi helyzetben van, mint te meg a családod, akkor hogyan utazzatok? F/29

Figyelt kérdés

Fél éve járok együtt egy sráccal, viszont az ő családja nem utazós, és most elég nehéz helyzetbe került, nagyobb hitele is van, de legalább van fedél a feje fölött. Nekem most jön majd egy nagyobb összeg a számlámra, amiből el tudnék utazni egy hétre akár Európán kívülre is. Nagyon vágyok már egy utazásra, de így hogy a párom nem tudna jönni, na meg ott a kutyája is, sajnos így esélytelen.


Vagy elmegyek egyedül, de az milyen már a párom nélkül, vagy nem megyek sehogy sem. Szüleim nem szimpatizálnak a párommal, apám nem is tudja még, hogy meleg vagyok, ugyanakkor mi minden nyáron tervezünk valami nagyobb utat. Tavaly Mexikóban voltunk.


Szerintetek hogyan döntsek? Addig sehova ne utazzak, míg a párom nem áll helyre anyagilag?



jan. 7. 22:53
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
73%

Ha egy fő egyhetes üdülésére még épp van pénzed, de kettőére, meg kutyapanzióra már nem, akkor nem vagy olyan anyagi helyzetben, hogy utazásra kellene költened.


Innentől kezdve ez kapcsolati kérdés, tehát rossz a kategória. Döntsd el, hogy mennyire fontos neked a másik személy az utazás élményével szemben. Én biztosan szívesebben utaznék 1 hétig a párommal és gyűjtenék közös élményeket egy olcsóbb országban, mint hótegyedül egy többe kerülőben.

jan. 7. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
58%

Hát én utaznék egyedül :D Nem éltek gondolom együtt, nem osztoztok az anyagi dolgokon még. Attól hogy ő most szorult helyzetben van neked nem muszáj unatkozni. Fél éves kapcsolatot még hosszúnak se mondanám, vagy túl szorosnak.

Menj nyugodtan.

jan. 8. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
77%

Fél éves kapcsolatnál szerintem annyira nem gond, ha nélküle mész, ezen nem aggódnék.

Ha neked nem probléma, akkor szerintem menj nyugodtan egyedül, nem illene ezen megsértődnie.

De mi van, ha esetleg később sem fog megegyezni az anyagi helyzetetek, mert neki mondjuk mindig csak maximum Bulgáriára lesz pénze, te meg Szingapúrba vágynál?

jan. 8. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Ez az. Mondjuk sztem így is találunk közös úticélt. Csak akkor mellette utazgassak egyedül?
jan. 8. 00:31
 5/21 anonim ***** válasza:
77%
Egy párkapcsolat nem azt jelenti, hogy nem mehet senki sehová egyedül, nem vagytok összenöve
jan. 8. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
58%
Már ezt a kérdést feltetted egyszer egy másik kategóriában, de ott kicsit másképp nézett ki a sztorid. Ha én lennék a párod, biztos hogy bíztatnálak, hogy menj egyedül, miattam ne maradj le az élményekről, de ez én vagyok. Nagyobb gáz, hogy a szüleiddel meg mész nyaralni (ha jól emlékszem 30 éves vagy) Mexikóba, a párod meg addig otthon csücsül, mert nem vállalod fel a konfliktust az apáddal. Én is megszívtam vele, pontosan tudom miről beszélek és hogy nehéz. De én ettől akadnék ki. Hogy parkolópályára tesznek, miközben Mexikóban koktéloznak apádékkal, akik annyit sem tudnak a fiúkról, hogy a szerelme otthon ül.
jan. 8. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Én meghívnám a páromat egy közelebbi utazásra, nem tengeren túlra. Így együtt tudunk menni.

Egyébként ha te is csak azért tudnál menni, mert kaptál egy egyszeri nagyobb összeget, akkor nem biztos, hogy azonnal el kéne költeni.

jan. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt exem, aki sokkal jobban el volt eresztve, mint én, és megoldhattuk volna, hogy rövidebb időre, és nem olyan drága helyre menjünk, de együtt, mégsem adott alább, elment nélkülem. Elsőre se esett jól, mert tényleg meg tudtuk volna oldani, hogy együtt, de másodjára már nem is szólt, hogy hova tervez menni, csak mikor már lefoglalt mindent.


Más téren is gáz volt az anyagi különbség, ugyanazt várta tőlem, amit ő megengedhet magának, de én nem. Pl karácsonyra vett nekem egy nagyon drága órát, de nekem még csak hasonló kaliberű ajándékra sem telt, és utána húzta az orrát, hogy nem elég fontos nekem...


Úgyhogy nálunk nem működött a dolog.

jan. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem, nem vagy tisztában a magad igényeivel, azok fontosságával, beleértve az utazás, párkapcsolatot és magát az életet. És amig ebben magaddal nem jutsz dűlőre, az életed folyamatos ilyen dilemma lesz.


Azt kell megérteni, hogy mindenki más, és mindenki olyan tanácsot adhat, ami nki szimpatikus. És az nem a te életed.

Gondold végig, milyen életet szeretnél, miről és minek ellenében tudnál lemondani, és az mennyire "fájna", vagy érintene meg. Ezek a fontos csomópontok fogják meghatározni az életed minőségét, a boldogságodat is. És nem jó, ha valaki mások mintáját követi egy az egyben. De megértem a döntés nehézségét.

Egyet jól jegyezz meg. Tanácsot kérhetsz egy döntés szempontjainak begyűjtéséhez. De csak ahhoz! Ha a döntésedet mások hozzák meg (beleértve a páros, családod), akkor boldogtalan életed lesz.

Az egydül/párban, utazni/nem utazni és minden más ellentétpár kizárólag akkor helyes döntés, ha magad hozod. Lehet akkor is rossz döntés, de nem mások okán.

jan. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

En mennek egyedul is.

De amugy itt tenyleg kerdes, hogy a parod ezt hogyan fogadja? Nincs harag belole?

jan. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!