Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Új Zélandra kiköltözés/letelep...

Új Zélandra kiköltözés/letelepedés nehéz folyamat? (Lent folyt. )

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nos kérdéseim lennének.. olvasgattam az internetet minden félét, de vannak nem tiszta dolgok nekem pl:

-Ha én dolgozni és lakni szeretnék kimenni akkor munkavállalási vízumra van szükségem?

-De ez nem végleges vízum, nos X idő után megkaphatom a letelepedési vízumot is?

-Hogy tudom megszerezni a vízumot? (Ez tudom hosszú folyamat, olvastam sok mindent, nagyon mást ír mindegyik sajnos)

-Magyarként, illetve Kelet-Európaiként mennyire nehéz kijutni oda? Nehezebb mint pl Ny-Eu-ból?


2010. szept. 23. 17:43
 1/7 A kérdező kommentje:
Ez lemaradt: Ha bárki tud bármi, infót vagy akármit ezzel kapcsolatban, szívesen fogadom, sőt nagyon örülnék neki.. :)
2010. szept. 23. 17:45
 2/7 anonim ***** válasza:

i rather like Europe. Why du yu wanna go abroad,like NZ?

i dunno any furher informations about the country,and about the citizen rights,but good luck (Y)

2010. szept. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

szia!

Nem értek én sem hozzá,de engem is érdekelnek ezek a dolgok(bár az USA tekintetében)

Hát figyelj...a vízumigénylésről elég elriasztó dolgokat írnak a neten(mármint a hivatalos oldalakon,amik ezzel foglalkoznak)-szóval ha megnézi az ember,akkor elmegy tőle a kedve-mert kb az van,hogy phd-vel talán kimehetsz,ha meghívnak kutatni,meg ilyenek.De azért a valóságban hallani ezt-azt.Van aki könnyen megkapja a letelepedési engedélyt.Szerintem ez főként attól függ,hogy a munkáltató mennyire tart rád igényt,szerintem aki jól teljesít,annak nem lehetetlen.

2010. szept. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
47%

Hi!


Nekem vannak ismerőseim Új-Zélandon, kb 10 éve mentek ki.

Még most sem állampolgárok, vergődnek, nincs munka, albérlet, és hitelt vettek fel, hogy legalább egy ember hazajöjjön egy temetésre.

Sok sikert!

u.i. Sehol sem fonják kolbászból a kerítést!

2010. szept. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Új Zéland az egyik legszigorúbb ország ami csak létezhet. mind bevándorlás, mind pedig természet védelem esetén élen járnak. A rapülőtéren, ha csak nem Ausztráliából érkezel, tételes vizsgálat útján léphetsz be az országba. Mindent átnéznek, csomagot bontanak. Bármilyen nem Új Zélandi, vagy Ausztrál termék van nálad..elveszik és kidobják. Ételt, chipset csak lezárt, bontatlan csomagban vihetsz be. Gyümölcsöt nem stb... Repülőjegy majdnem 1 milla..


Vízum adás nagyon szigorú, rövid időre lehet csak megszerezni.


Letelepedési vízumot nem ad, hisz rájött az ottani kormány hogy nem kell azt két kézzel szórni.


Tanulmányi vízum egyszerűbb, és mellette dolgozhatsz is, ráadásul azzal könnyebb hosszabb távra kapni a tartózkodási engedélyt.


Sok magyar él kint, tehát magyarként nem lennél egyedül.


Megélhetés nem olyan könnyű (őslakosok nehéz helyzete-nálunk cigók) stb...

2010. okt. 10. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
*repülőtéren
2010. okt. 10. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A 00:25-össel teljesen egyetértek! Nővérem 16 éve él kint családostul, én már 5x voltam kint meglátogatni őket. Első alkalommal két be nem vallott alma miatt 200$-ra büntettek meg minket és priuszunk van... egy morzsát vagy gyümölcshéjdarabot sem vihetsz be úgy, hogy nem vallod be. A repülőn adnak egy kérdőívet, amit kötelező kitölteni és attól kezdve, hogy mik az utazásod céljai, meddig és hol akarod eltölteni az időt addig bezárólag, hogy az elmúlt egy hónapban kirándultál-e erdőben, mindent megkérdeznek. A csomagodat simán felbontathatják veled.


Úgy tudom, baromi nehéz letelepedni. Találkoztam ottani magyarokkal, tudomásom szerint kb. 2000-en vannak.

2012. márc. 11. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!