Kezdőoldal » Utazás » Egyéb kérdések » Angliai kiköltözés, nagyon nehéz?

Angliai kiköltözés, nagyon nehéz?

Figyelt kérdés
Fiatal lány vagyok és a szüleimmel angliába szeretnénk költözni, apa most csinálja a felsőfokú nyelvvizsgát anya tudása igencsak kevéske és hiányos az én tudásom egy elég erős alap. Apa már volt kint angliában, munka és tájékozódás céljából. Tehát, a kérdésem azokhoz szól akik ugyan így kiköltöztek angliába, hogy indultatok, nehezen találtatok munkát, mennyi nyeltudással mentetek ki és hogy ment a nyelvtanulás valamint ha iskolába jártatok,hogy ment a beilleszkedés?? Válaszaitokat előre is nagyon szépen köszönöm!
2011. febr. 19. 11:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
Hello! Én nagyon jó angollal jöttem ki, jelenleg egy irodában dolgozom(informatikus vagyok), a kijövetelem után 5 héttel vettek fel a mostani helyemre. A kollegáimmal különösebb gondom nincs, annak ellenére, hogy nagy részük angol. A barátnőm, aki lengyel, ő is egy irodában dolgozik, mint pénzügyi munkatárs. Nekünk eddig bejött Anglia. Én azt mondom, hogy a legfontosabb a jó angoltudás, minden más csak utána jön. Javaslom, hogy kb. 2 havi pénzzel induljatok el. Még egy fontos info: vigyázz a kinti magyarokkal, nem mindegyikük segítőkész! Sok szerencsét kívánok a kijutáshoz!
2011. febr. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ! Csak még egy kérdés, minek köszönhetted a jó angol tudásodat?
2011. febr. 19. 13:14
 3/12 anonim ***** válasza:
88%
Még az egyetem előtt eltöltöttem egy évet Manchesterben, mint Au-pair.
2011. febr. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%

Én ugyan nem régen vagyok itt és nem családdal jöttem.

Kb egy otthon jónak számító erős középfokú nyelvtudással jöttem és eleve egyetemre, tanulni. Egy olyan albiban lakom, ahol a többiek is huszonévesek, van aki tanul és mellette dolgozik, van, aki csak dolgozik (én meg épp munkát keresek).

Maga a kiköltözés, ha megvan az anyagi háttere akkor nem nehéz: albérletet könnyű találni, egész lakást bérelni angol referencia nélkül nehéz.

A további megélhetés padig a nyelvtudáson kívül sokban függ attól is, hogy pl apukának mi a szakmája, pl h van valami piacképes diplomája és felsőfokon tud angolul, tehát viszonylag folyékonyan kommunikál, akkor simán lehet, hogy kap "rendes" munkát, és akkor el tudja tartani a családot addig, amíg pl anyukád megtanul annyira, hogy egy egyszerűbb takarítói munkát már el tudjon vállalni, onnan pedig ahogy egyre jobban beszél egyre több lehetősége lesz. Szóval az otthoni állapotokhoz képest az jó, hogy itt jó diplomával könnyebb rendes állást találni, mint kétkezi munkát (amíg othon kétkezi munkát mindenképpen könnyebben talá az ember). Itt az ilyen fizikai munkára nagyon sok a jelentkező. Sztem ha valaki angliában dolgozni szeretne, akor azért 1 hónapon belül valamilyen melót tud találni.

A beilleszkedés sztem nem nehéz, legalábbis nekem az a tapasztalatom, hogy az angolok nagyon befogadóak, nem úgy, mnt othn, hgy kb ha valaki külföldi akkor senki nem foglalkozik vele. Szóval pl engem a csoporttársaim nagyon nagy szeretettel fogadtak, egy csomóan odajöttek beszélgetni, érdeklődtek. Kicsit szokatlan is volt ez, mert otthon ugye egy új embert mindig fenntartással fogadnak, de itt az új ember az érdekes, mindenki veled akar barátkozni, ha te vagy a legfrissebb jövevény. Meg hozzá is vannak szokva a külföldiekhez, ha pl gimis vagy akkor is biztos lehetsz benne, hogy lesztek egy páran külföldiek az osztályban. Pl indiai és afrikai (nem fekete angol, hanem pl ghana-i), tuti lesz az osztályban és lengyelre és kívaira is jó esélyed van.

A nyelvtanulás az egy nehéz dolog, mert pl én ugye viszononylag jó nyelvtani tudással és azért elég jó beszéddel jöttem, de valahogy a nyelvtant a gyakorlatban nehezen tudom összeegyeztetni a beszéddel, szóval sokszor kapom magam azon, hogy nagyon rossz nyelvtannal beszélek, és tudom is, hogy azt nem úgy kéne mondani, de ugye ha beszélgetsz valakivel, akkor nincs idő gondolkodni. Nagyon rossz, hogy ugye a nyelvtant fordításon keresztül tanátják, tehát elmonjk, hogy m kb a magyar megfelelője, ami ráadásul amúgy is kamu, mert a legtöbb dolognak nincs megfelelője (oda-vissza igaz), ahelyett, hogy szituációkon kereztül tanítanák, amikor azt tanulod meg, hogy az adott szituációban milyen szerkezetett kell használni. Szóval én pl nagyon sokat nyelvtanozok, hogy ne csak folyékonyan, hanem helyesen beszéljem az angolt. Sokan beszélnek tt amúgy úgy folyékonyan, hogy nyelvhelyesség szempontjából szinte fáj hallgatni...

2011. febr. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm ezt a választ, hát igazából akinek diplomája van az anya, őt probálja apa tanítani, fel akarja hozni egy jó középszinre. Apa egyébként állását tekintve asztalos, de ezen kívül még sok szakmája van.
2011. febr. 19. 13:51
 6/12 A kérdező kommentje:
Mármint az angoloknak vannak nyelvhelyességi hibái vagy a külföldieknek?
2011. febr. 19. 13:52
 7/12 anonim ***** válasza:
79%
Kedves kérdező nézd meg az emailed.
2011. febr. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
33%

A felsőfokú nyelvizsgát megcsinálni teljesen felesleges és pénzkidobás,mert kint itt nem kérik(kivéve ha pl az egészségügyben NHS akarsz elhelyezkedni)és olyat sem fogadnak el hogy "felsőfokú" mert ők pl az IELTS vag TOEFL nyelvizsgát fogadják mást nem.Ott pontoznak,pl azt hiszem egy felsőfok az kb az IELTS-nél a 7.0 nak felel meg.

Teljesen más rendszerben élnek és gondolkodnak és semmiben sem kompatibilisak velünk.Méghogy EU konform....

Az angol pedig elengedhetetlen,anélkül még vásárolni sem lehetséges.Nincs tolerancia,nem érdekli őket hogy nem beszélszed.Nem fognak lassabban beszélni,vagy érthetőbben.Csak azért mert "itt vagy" nem fog rád ragadni sajnos a nyelvtudás.Szerintem amit terveztek öngyilkosság.Szükségedet van állásra,mert anélkül nem fogsz tudni lakást bérelni,mert még azt is igazolni kell h miből fogod fizetni..stb..stb...stb.... el sem hinnéd.

Nézd meg az emailed :))

2011. febr. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
79%

Igaza van az előttem szólónak a nyelvvizsgának tényleg semmi értelme, mert úgyse kell, hiszen hallják egyből, hogy mennyire beszéled a nyelvet vagy mennyire nem. Az tényleg csak pénzkidobás... Persze a nyelvtudás az meg kell.

Úgy nem fogtok tudni valóban lakást bérelni, hogy se referenciátok se munka nincs, mert te se adnád ki a lakásod egy olyannak, akiről nem vagy biztos, hogy fizetni fog, de be akar költözni a házadba... És amúgyis annyi pénzt nem tudtok sztem magatokkal hozni, hogy egy teljes mondjuk 1 szobás lakást 2 hónapra ki tudjatok bérelni meg még a megélhetésre is legyen pénzetek, mert egy egyszobás lakás bérleti díja legalább 200font egy hétre, plusz a rezsi, és akkor még enyhén szólva nem valami trendi környéken laktok... Sztem ez az egész inkább úgy megoldható családostól, hogy apukás kijn, mert jelenleg neki van a legnagyobb esélye állást kapni, és addig ő csak egy szobát bérel valahol, és amikor már van munkája és annyi pénze, hogy ki tudjátok fizetni a kauciót é az első havi bérleti díjat akkor mennétek ki ti anyukáddal. Másképp igaz, hogy öngyilkosság, mert tényleg az...

Ráadásul apukád angliában mivel nincs angol referenciája munka ügyben, ezért még trendi szakmával se biztos, hogy olyan könnyedén elhelyezkedik...

2011. febr. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
79%
Asztalosként nem tudom milyen lehetőségei vannak, de sztem van, mivel az angolok szeretnek mindenhez szakembert hívni, úgyhogy az egy jó indulás, de mindenképpen csak ő jöjjön egyedül első körben...
2011. febr. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!