Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ausztria letelepedés, hogyan?

Ausztria letelepedés, hogyan?

Figyelt kérdés

15 éves vagyok még csak,lány,barátnőmmel akarunk majd később szerencsét próbálni kint.(remélem addigra nem szűnik meg a kapcsolat,de ha mégis,akkor egyedül próbálok ott szerencsét).Hogy működik ott a letelepedés,munkaválalás,állapolgárság megszerzése?Lehet olyat,hogy kettős állampolgárság?(magyar-német):D

Én Bécset néztem ki magamnak,de nem rossz például Stockerau sem(ott voltam 2005-ben 1 hetet).

És például milyen jogai vannak egy ausztriai állampolgárnak?Mikortól számít nagykorúnak?Milyen ott az iskolarendszer?Örökbefogadási és egyéb lehetőségek?


2011. márc. 30. 19:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha komolyan gondoljátok, akkor először is van még időtök, tanuljátok a nyelvet. Munkát vállalni 2011.május-tól munkavállalási engedély nélkül lehet, természetesen végzettség szerint. Ha van munkád, akkor a kiköltözés már nem gond, ha van pénzed vehetsz lakást, vagy bérelhetsz albérletet minden további nélkül, de az állampolgárságot nem valószínű hogy osztrák férj nélkül megkapod. A bejelentett munkahely fontos, már azért is, mert ha feketén dolgozol kitilthatnak egy időre, és az osztrák rendszer szerint egy évben 14x kapsz fizetést, 1x nyáron plusszba, 1x meg karácsony előtt, és ha gyereket szülsz is osztrák GYES-t, és családi pótlékot kapsz (ami nem 15 ezer ft). Továbbá ha fizeted a TB-t akkor osztrák kórházi ellátást, ami szintén ég, és föld az itthoni szemétdombhoz képest.


Egyszóval hajrá, de először is 15 évesen TANULNI KELL, valami jó szakmát, vagy később fősuli, esetleg egyetem (kint is lehet), és a nyelv elengedhetetlen!

Sok sikert!

2011. márc. 31. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A nyelvet most nagyon hajtom:D .. egészségügyi szakközép jó lesz,vagy kell még melléje valami?
2011. márc. 31. 19:14
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Az egészségügy droid munka, és meg sem fizetik.

Legyél inkább könyvelő, ezerszer jövedelmezőbb.

Szal közgazdasági szakközépbe menj, vagy gimnáziumba.


A nyelvvizsgát meg csináld meg még érettségi előtt, és tartsd szinten a német tudásodat!

19 évesen már kimehetsz munkát keresni ha jól beszélsz, sok melóhoz nem kell ott sem végzettség, ha elvállalsz egy eladói munkát már akkor is a sokszorosát keresed a magyar fizetéseknek, de ha végzettséghez kötött munkát akarsz akkor se itthon tedd le hozzá a tanfolyamot mert azt biztos hogy kint nem fogadják el.


Szóval kimész, csinálsz valami alapmunkát kint, és kint tanulsz tovább, és akkor nem érhetnek meglepetések.

2011. ápr. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nameg ugye a letelepedési engedélyhez kell 5 vagy 10 év hogy ott élj és dolgozz hivatalosan, szóval ezért is kell kimenned minél előbb, nem kell bedőlni annak, hogy van még időd, mert az idő marha gyorsan pörög ám, és ha 19 évesen kezded mert ugye előtte nem vagy nagykorú akkor jó esélyed van arra, hogy 26-27 éves korodra már megkapod a kettős állampolgárságot annak pedig rengeteg előnye van pl vásárolhatsz és eladhatsz ingatlant stb.
2011. ápr. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szóval érettségid legyen a későbbi kinti továbbtanuláshoz, meg nagyon jól tudd a nyelvet, de ebből is a nyelv a fontosabb mert anélkül semmihez sem tudsz kint kezdeni, még mosogatni se vesznek fel.
2011. ápr. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Iskola rendszer ugyanaz mint itt, felsőoktatásban ott is bolognai rendszer van szóval semmi különbség, ugyanugy 18 évtől nagykorú mindenki.


Sok különbség nincs csak a nézetekben, ott nem fogadják annyira tárt karokkal a külföldieket mint itt, és kisebb a korrupció, meg a fizetések is legalább 2x ese az ittenieknek, az árak kb 20% kal magasabbak mint nálunk.

2011. ápr. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Hú köszi:D és hol kell kérni az állampolgárságot..?A letelepedési engedéllyel is vehetek házat?És hol kell a letelepedési engedélyt kérni?
2011. ápr. 1. 16:13
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Az egészségügy kicsit sem droidabb munka mint a könyvelő, és egy normális klinikán simán meg lehet keresni az 1800-2000eu-t. Az állampolgárságot meg nehogy azt hidd, hogy megadják 5 év munkaviszony után, akkor fél nyugat dunántúl már rég osztrák állampolgár lenne!


Szerintem NE itt várj konkrét információkat, sőt ráérsz ezzel foglalkozni később, addig úgyis 10x megváltoznak a törvények amíg oda jutsz hogy kimész.

2011. ápr. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
89%

Sziia!:D Ha barátnőd már nem menne veled,én szivesen kimennék veled ebből a putriból :D.Én mondjuk még nem hajtom annyira németet,de angolul tudok jól,szóval ha nemmegy német egyenlőre akkor angollal megtudjuk magunkat értetni xd.na ezt jól beleéltem magam o.O

15/F

2011. szept. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Jaa,nyugodtan gyere xDD :DD
2011. okt. 22. 17:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!