Kezdőoldal » Utazás » Dél-Amerika » Brazília valójában mennyire...

Brazília valójában mennyire veszélyes?

Figyelt kérdés

Keringenek ilyen legendák hogy sokan fegyverekkel járnak, simán kirángatnak a kocsiból aztán agyon lőnek, semmiféle értéket nem szabad viselni mint óra, ékszerek.


Sokan úgy adják elő mintha valami háborús övezet lenne.


Na most valójában az ilyen sztorikból mi igaz? Aki járt már ott megosztaná a tapasztalatait?



szept. 2. 17:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik barátom eredetileg brazil, két éve költözött Nyugat-Európába, föleg a biztonság miatt, két tizenéves fia van, de csak autóval lehet öket iskolába engedni, vagy ha buszoznak, legalább egy felnöttnek kell velük menni, hogy ne történjen velük semmi komoly baj.

És NEM a gyerekek életképtelenek, OTT ez alapdolog, ha délután/este viszont akarják öket látni, és épségben.

Hidd el, viccböl nem költöztek volna a világ másik végére nyelvtudás nélkül, ha nem lett volna szükséges.

szept. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nemrég láttam webkamera felvételt egy forgalmas kereszteződésről Brazíliában. 10 perc alatt legalább ennyi bcs volt. Ismerős járt ott, azt mondja csak úgy mászkálhattál, hogy zseb nélküli laza cuccban, karóra vagy ékszer természetesen semmi, a kezében egy hálós szatyorban (hogy lehessen látni mi van benne) narancs vagy banán, közédugva a teló meg a pénztárca.
szept. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
60%

Kétszer jártam Braziliaban, egyszer 3 hetig, a kovetkezo alkalommal 2 hetig.


Tomegkozlekedtem, taxiztam, sok helyre gyalog mentem, mikozben a fenykepezogep a nyakamban volt


Semmilyen atrocitas nem ert. Nyilvan turistas reszeket kerestem fel, nem a favellak sikatoraiban maszkaltam.

szept. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
57%
Amit a tv-ben/médiában és föleg olyanoktól hallasz, akik még nem jártak ott, nos azokat oszd el legalább 10-zel. Nem azt mondom, hogy semmi alapja nincs ezeknek, de közel sem ennyire durva a helyzet, és nagyon sokat javult az elmúlt 10-15 évben. A nagyobb városokon kívül, semmi gond nincs a közbiztonsággal, és sztem Rio, São Paulo, vagy Fortaleza sem veszélyesebb, mint New York City vagy épp Párizs. ne villogtasd az értékeid, öltözz fel kicsit egyszerübben, és ennyi. Vannak negyedek, amiket érdemes elkerülni (pl. São Paulo-ban a Centro, Sé katedrális és környéke), de ezeket is inkább csak éjjel, napközben max. sok hajléktalant meg rossz arcot látsz, de ennyi.
szept. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
31%

Ha elkerülöd a necces helyeket, favelákat, akkor azért nem vészes. Brazília nincs a top veszélyes helyek között, mint mondjuk Honduras, vagy Venezuela. Persze vigyázni nem árt, azért van ott bűnözés bőven, bár lehet, ebből a turista sokat nem lát. Leginkább drogdíler gangek csapnak össze egymással, meg a hatósággal, mint Mexikóban. Autólopás is bőven van, vagy csak simán kifosztják a turistákat. Ez leginkább a karnevál alatt "menő", a nagy tömegben.

Utolsó: Pont megnéztem a legveszélyesebb brazil városokat, és Fortaleza toplistás.

szept. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
31%

4-es vagyok.

Voltam Fortaleza-ban, semmivel sem ereztem veszelyesebbnek, mint São Paulo-t vagy Rio-t. Nekem a brazil varosok kozul Salvador tunt a legneccesebbnek, attol fuggetlenul, hogy az egyik legszebb varos Braziliaban, de negativ elmeny ott sem ert semmi.

Ahogy Te is irtad, ezek a veszelyek tobbnyire nem a turistakat erintik, hacsak nem keverednek bele bandahaborukba, de ennek eleg kicsi az eselye. A legelterjedtebb a telefonlopas, utcan/metron vagy a busz/taxi ablakan keresztul kikapjak a kezedbol. De ilyen meg sajnos barhol elofordulhat nem csak Braziliaban.

szept. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!