Kezdőoldal » Utazás » Dél-Amerika » Brazíliába szeretnék költözni...

Brazíliába szeretnék költözni pár éven belül. Mire lesz biztosan szükségem, mire készüljek fel? Mindenféle tapasztalatra és jó tanácsra nyitott vagyok.

Figyelt kérdés

Szeretnék munkát vállalni és elsősorban pár évre letelepedni. Mik a munkalehetőségek kint? Megélhetés mennyire nehéz? Diplomához kötött minden ami valamire való vagy anélkül is működhet, esetleg csak szakmával?

Jelenleg amim van:

-vendéglátásban szerzett tapasztalat, ezen a területen több éves vezetői tapasztalat

-pénzügyi területen szintúgy vezetői tapasztalat

-Brazíliai prtugált tanulok egy éve, ezen még van mit csiszolni, de folyamatos a tanulás és nem holnap akarok költözni, tehát jobb és jobb lesz idővel :D



aug. 26. 22:27
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Több (felnött, csakádos) barátom onnan költözött Európába, a közbiztonság miatt, annyira rossz a helyzet arrafelé
aug. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak kíváncsiságból, miért akarsz pont Brazíliába költözni? Régebben engem is érdekelt Brazília, de főként a természeti adottságai, és a kultúrájuk miatt. Én azért mentem volna ki, hogy egy haciendát vegyek, és egy gyönyörű kis gazdaságot kiépítsek, tóval, vízeséssel, rengeteg érdekes gyümölccsel, amik csak azon az égtájon teremnek meg. Viszont másokkal együtt. Azóta ezt az álmom feladtam, betegségem miatt is, meg az idén ez a hőség nagyon betett, és rájöttem, hogy annyira nem bírom a meleget, amiből ugyebár nincs hiány. De gondolom te nagyobb városba mennél, Sao Paolo-ba, vagy esetleg Rióba. Amik közül az elsőnél lenne nagyobb esélyed munkát találni.
aug. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az elsőnél, nekem is van jo pár munkatársam aki onnan koltozott Európaba mindenestol.
aug. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Kicsi gyerekkorom óta Brazília az álmom. Nem mondanám hogy az életem leélném ott, de ki tudja? Annyit tudok hogy nagyon szeretnék menni, az ottani embereket megismerni, a kultúrát és a természetet.
aug. 28. 12:35
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Házastársam brazil, és éltünk ott 1 évet (Araraquara városában, São Paulo-tol kb. 250 km-re), és a jövöben szeretnénk majd visszaköltözni. Sokan szidják, de nem egy élhetetlen ország, a nagyvárosokon kívül, pedig semmi probléma nincs a közbiztonsággal. (nekem egyébként a nagy városokon belül sem volt semmi negatív tapasztalatom). A filmekböl, meg médiábol ismert favelákat felejtsd el, nyilván léteznek, de ezek eléggé elszigetelt részei a városoknak, ha nem akarsz célzottan odamenni, akkor el lehet öket kerülni. Szerintem mielött kiköltözöl három fontos szempontot érdemes figyelembe venni:

1. Nyelv. Nagyon kevesen beszélnek angolul, így a nyelv elengedhetetlen. Anélkül semmi esélyed sem lesz munkát vállalni, max. ha valamilyen távmunkával ki tudsz települni. Egyébkent talán ez lenne a legjobb, legalábbis fizetés szempontjából. Brazília egyre drágább, São Pauloban pl. már böven európai árak vannak, így fontos, hogy jól fizetö munkát találj.

2. Vízum. Brazíliában nagyon nehéz letelepedni csak úgy. Mindenképpen kell vízum. Ha be tudsz házasodni, az a legkönnyebb. Budapesten elég nagyszámú brazil közösség él, az egyetemeken is sok brazil tanul. Próbálj ismerkedni velük, hátha be tudsz újítani egy brazil pasit/barátnöt :) Nyilván ne ez legyen a motiváció, de nem lesz nehéz egy brazilba beleharabordni, fantasztikus emberek :)

3. Lokáció. Az ország hatalmas, és nagyon eltéröek az egyes államok/régiók gazdasági fejlettségei, és az ebböl adódó lehetöségek. Munkavállalás szempontjából egyértelmüen São Paulo-ban van a legnagyobb esélyed, de a város drága (föleg lakhatás szempontjából), és hatalmas. Európai mércével el sem tudod képzelni. Elsönek én ezt a várost céloznám meg, mert itt rengeteg multi van, tényleg ez a város az ország, söt egész Latin-Amerika ütöere. Utána mondanám Rio-t, ahol jobban van esély elhelyezkedni a turizmusban ill. a vendéglátásban, de ide is kell a nyelv. Egyébkent meg a São Paulo vidéki városai rendkívül fejlettek és élhetöek: Ribeirão Preto, Bauru, Santos, Sorocaba, São José dos Campos...stb.

Brazília fantasztikus ország, nem csak a párom miatt, de nekem nagy szerelmem. Az emberek, a kultúra, a természet, a tengerpartok, a zene. Ha ennyire érdekel, és nyitott vagy rá, bele fogsz szeretni te is :) Csak bátorítani tudlak!

aug. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Nem is értem az utolsó válaszolót. Redditen pl. nagyon sok brazil ember írta, hogy Sao Pauloban és Rióban sötétedés után kb. nem mernek utcára menni az emberek. De még nappal sem biztonságos.


Vagy múltkor néztem egy videót amiben éjszaka sétált egy ember SP-ben. A kommentek nagy részében a brazilok csodálkoztak, hogy nem rabolták ki a videóst.

szept. 19. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

6-os, azt mindenképp tudni kell, hogy a brazilok nagyon szeretnek eltúlozni és drámázni. Ha valami sztorit mesélnek, annak a valóságtartalmát oszdd el 3-mal. Tapasztalatból mondom. Nem azt mondom, hogy Rio meg SP nem veszélytelen, hanem azt, hogy semmivel sem rosszabb, mint manapság New York City vagy Párizs. Továbbá ezek a városok hatalmasok. Nagyon sok különbség van egyes városrészek között, és vannak helyek, ahol sötétedés után én is kényelmetlenül érzem magam, pl SP-ban Centro, vagy a Luz vásútállomás környéke. De ilyen neccesebb részek minden városban vannak szerintem, Budapesten is. Meglepödnél, ha végig sétálnál, pl. SP-ban Vila Madalena városrészen, rengeteg kiülös bár, elö samba zenével, tancoló emberekkel az utcán, meg sem fordulna a fejedben, hogy ez a város veszélyes. ès lehet, hogy pont ez maga a veszély, mert nagyon könnyen el tudod hagyni az éberségedet :)

Az a fontos, hogy legyél körültekintö, ne villogtasd az értékeidet, ne hívd fel magadra a figyelmet, de úgy gondolom, hogy ez alapszabály, bármerre is mész a világban.

szept. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!