Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Mennyi időre és mennyi pénzért...

Mennyi időre és mennyi pénzért lenne érdemes elutaznom Tokyo-ba?

Figyelt kérdés

2012. máj. 28. 19:53
 1/8 anonim ***** válasza:

nem értem a kérdést.

Mi a célod?

Vagy azt kérded, mennyi az a pénz, amit ha Tokyo-ban kezedbe adnak,akkor érdemes kiutaznod érte(értsd: semmi más céllal,csak azért, hogy a pénzt személyesen vedd át)?


Szerintem az odaút drágább lesz, jobban jársz, ha bankközi utalással átutaltatod...néhány nap alatt ideér...

2012. máj. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mennyi időre és mennyi pénzért lenne érdemes elutaznom Tokyo-ba? Hékás ezen mit nem lehet érteni? Utazni, szétnézni, mennyi időre éri meg? pl 1 hétre. És mennyi pénzt kéne arra az egy hétre szánnom?
2012. máj. 28. 20:18
 3/8 anonim ***** válasza:

hékás, akkor úgy fogalmazz, hogy "mennyi pénzzel" :)


Egyébként minden attól függ, hogy mit akarsz csinálni. Ha sok finom éttermet is ki szeretnél próbálni, illetve ha bizonyos nevezetességeket nem csak kívülről szeretnél megnézni (pl. Disneyland), akkor sokkal több. Illetve attól is függ, hogy hol szeretnél megszállni. Ezen kívül még ha sehova sem mész Tokión kívül, akkor is kell a helyi közlekedésre is pénzt szánni. Úgyhogy én azt mondanám, hogy még ha csak egy hét is, legalább 100.000 HUF-nak megfelelő yen alatt nem érdemes, de inkább többet.

2012. máj. 29. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Esetleg értelmesen fogalmazz, pl: Elutaznék Tokyoba, szerintetek mennyi pénzt kéne vinnem, és hány napra menjek estébé...

Sokat. Ha körül akarsz nézni, legalább 100.000 Ftnyi váltó vagy több + repjegy és szálloda (ergo 300-400ezer), és nem ártana, valami nyelven is beszélni, lehetőleg értelmesebb megfogalmazással, mint magyarul. A repjegy átlagosan 200,000nél indul returban, adókkal, illetékekkel.

2012. jún. 2. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Repülőjegy:

Utasbiztosítás:

Előtte menj el itthon fogorvoshoz.

Helyi utazás: Metro távolságokra van felosztva, 140 JPY-390 JPY között lehet eljutni Á-ból B-be.

Városok közötti utazás: Japan Railnek van kedvezményes jegye, amivel olcsóbban utazhatsz.

Szállás: 7-10 000 JPY/éjszaka már kapsz.

Étkezés: napi 1000~2000 JPY, rámen

Múzeumjegy: kb. 1000 JPY-1500 JPY

2012. jún. 2. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az előző hozzászóló azért némileg felfelé kerekített :)


Tény, hogy a repjegy és az utasbiztosítás ott kezdődik, ahol az azelőtti hozzászóló írta, azonban megszállni már jóval olcsóbban is lehet, mint 7-10.000 yen per éj. Ha ügyesen foglal az ember, akkor ennek a negyedéért is lehet, sőt még annál is kevesebbért.


Ami pedig az étkezést illeti, attól függ, mit. Tény, hogy ha nem csak instant ráment akarsz enni, akkor reális, az az ár, ám attól függ, mi a célod. Ha pont az evésen spórolnál, akkor 1000 yenből, vagy akár annál is kevesebből ki lehet hozni, de ha ki szeretnél próbálni ínyencségeket, akkor jóval többel kell számolni.

2012. jún. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A repülőjegy 140000 Ft körül kezdődik az Aeroflotnál. Én 2 hétig voltam Tokyo-ban júliusban, és minden nap jól el tudtam magam foglalni.
2012. aug. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Megmomdom őszintén, hogy ez a kérdés engem is érdekelne, mert ugyan voltam már kint Japánban egy hetet, de akkor mindent fizettek nekem, úgyh nem tom mennyire is lenne szükségem ha még egyszer mennék(mert szándékomban áll).

Azt tudom, hogy a repjegy az drága volt, mert én két egyirányúval intéztem el (Toronto-Tokió, Tokió-Budapest). A szállás kb 7000-7500JPY volt per éj. De érdekelne, hogy meg lehet-e oldani olcsóbban és ha igen akkor hol?

2014. szept. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!