Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Mit csináljak, ha késés miatt...

Mit csináljak, ha késés miatt lekésem a csatlakozást?

Figyelt kérdés
Szombaton utazom, Bécsből Helsinkibe, Helsinkiből Hong Kongba, Hong Kongból Tajvanra. Az összes átszállóhelyen alig több, mint 1 órám lesz átszállni. Pontosabban 1 óra 5 perc, és 1 óra 15 perc az egyik ás másik állomáson. Bécsből Helsinkibe és Helsinkiből Hong Kongba Finnairrel utazom, Hong Kongból pedig China Airlines-al. Kérésem tehát: ha önhibámon kívül lekésem az átszállást, milyen jogaim vannak? Előre tudom, hogy nem lesz annyi pénz nálam, hogy új jegyet tudjak venni.
2012. márc. 21. 23:01
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Nincs itt semmifele fejleharapas, kepzelodsz!


American Airlines, United Airlines es Malev

2012. márc. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, hogy ez a repülőút-sorozat hány forintba kerül?
2012. márc. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Helsinkiben viszonylag gyorsan át lehet szállni, csak egy útlevél ellenőrzés van, de az viszonylag gyors mert bevezették az automata ellenőrzést is, így jóval gyorsabb. Hong Kong már neccesebb, ott is lesz majd egy ellenőrzés, a kézicsomagot is átnézik mégegyszer. (Annak ellenére, hogy átszálló utas vagy). Ha sokan vannak akkor elég szép sorok vannak és eltart egy darabig. Hong Kong reptér ráadásul baromi nagy, de ha késében vagy kérheted, hogy vigyenek oda a kupuhoz kis reptéri autoval (fizetni kell érte, sajnos nem emlékszem mennyi volt a díja.).

Ha lekésed a gépet akkor átraknak másikra. Pl. Hong Kongból rengeteg gép megy Tajvanra, Helsinki már neccesebb ha jól emlékszem egy gép megy Hong Kongba egy nap. De nem lesz gond és rengeteget repültem Finnairrel és nem nagyon szokott késni. :-)

2012. márc. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, hasznos válaszokat kaptam, mondjuk épphogycsak nem volt alkalmam kipróbálni a saját bőrömön. Hong Kongig minden rendben ment, de valamiért a Finnair később ért be HK-ba mint számitottam rá, mikor éppen kifele sasszéztam, egy China Airlines-os hölgy névtáblával várt rám, és mondta,hogy fussunk... szóval a HK-Tajvan gépet futva értem el, időben be is zárták a kaput, aztán ott döcögtünk még egy órát, de legalább a csomagom is felkerült. Ugyhogy most happy van.


Kérdésre válaszolva, azt hiszem az oda-vissza jegyen 267000 forintot igényelt.


Mégegyszer köszönöm a válaszokat. :)

2012. márc. 26. 04:17
 15/16 anonim ***** válasza:
Mi majdnem ugyanezen az útvonalon utaztunk(csak a Hongkong-Tajvan nem az lett volna), Magyarországról három órával később indult a gép, így lekéstük a csatlakozást. Aznap már nem volt gép, így a Finnair elintézte a szállásunkat (egyébként azóta, és az előtt sem voltam olyan jó szállodában), másnap délelőtt még várost nézni is volt időnk, délután ment a gép, de nem Hongkongon, hanem Szöulon keresztül. (Az már csak egy plusz, hogy vagy onnan, vagy még Helsinkiből egy órával később indult a gép).
2012. márc. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Ja, most látom, te sikeresen megúsztad:)
2012. márc. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!