Kezdőoldal » Utazás » Ázsia » Mit csináljak, ha késés miatt...

Mit csináljak, ha késés miatt lekésem a csatlakozást?

Figyelt kérdés
Szombaton utazom, Bécsből Helsinkibe, Helsinkiből Hong Kongba, Hong Kongból Tajvanra. Az összes átszállóhelyen alig több, mint 1 órám lesz átszállni. Pontosabban 1 óra 5 perc, és 1 óra 15 perc az egyik ás másik állomáson. Bécsből Helsinkibe és Helsinkiből Hong Kongba Finnairrel utazom, Hong Kongból pedig China Airlines-al. Kérésem tehát: ha önhibámon kívül lekésem az átszállást, milyen jogaim vannak? Előre tudom, hogy nem lesz annyi pénz nálam, hogy új jegyet tudjak venni.
2012. márc. 21. 23:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Amennyiben a jegyedet ugy vetted, hogy Budapest-Tajvan, akkor a legitarsasag(ok) felelos(ek) az utaztatasodrol, ezert ha technikai vagy egyeb (rajtad kivul allo okbol) valamelyik jaratot lekesed, a legitarsasag elintezi, hogy a kovetkezo geppel elrepulj, amennyiben aznap mar nincs jarat, ugy fizetik a szallasodat es masnap feltesznek a gepre. Nincs miert izgulnod.


Ha ugy vetted magadnak a jegyeket, hogy kulon kulon mindegyik jaratra a jegyet, akkor sajnos a te felosseged, hogy a csatlakozas(oka)t elerd idoben.


Ha pl. a Helsinki-Hong Kong jaratot kesed le, akkor a Finnairhez menj panaszkodni, ha a Hongokbol indulot, akkor a China Arilineshoz. (minimalis angoltudas gondolom lesz?)

2012. márc. 21. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
A pelikán travel utazási irodánál foglaltam a jegyeket, együtt. Akkor ezek szerint nincs miért aggódnom ugye? :) Köszönöm a válaszodat :)
2012. márc. 21. 23:16
 3/16 anonim ***** válasza:
bocs, elirtam, Becs-Tajvan
2012. márc. 21. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Ha egy foglalast csinaltal, vagyis van 1 darab foglalasi szamod, vagy 1 visszaigazolo emailed vagy akarmi, vagyis egyszeri osszeget vontak le, akkor nincs miert izgulnod.

(Amugy altalban ugy adjak el a jegyeket, hogy belekalkulaljak a kesest, de ha a gep meghibasodik, vagy valami termeszeti katasztrofa van vagy ilyesmi, akkor gondoskodnak az utasokrol)


En is kestem mar le gepet Parizsban, de szo nelkul felraktak a 2 oraval kesobb indulo jaratra. (mi az eso miatt indultunk kesve)

2012. márc. 21. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. Remélem nem lesz késés. Még egy kérdésem lenne, utána leállok. :D Ha a Helszinki-Hong Kong jártot lekéstem, és Helszinkiben felraknak a következő gépre, erről a Hong Kongi reptér is tudni fog (ahol megint át kell majs szállnom)? És el fogják fogadni azt, hogy én késés érkeztem teszem azt, 1 nappal később?
2012. márc. 21. 23:24
 6/16 anonim ***** válasza:
75%

A repternek nem kell tudnia rola, eleg ha a legitarsasag tud rola :D

AMikor a foldi legikiseronek panaszkodsz, hogy lekested a gepet, o megcsinalja a foglalast neked a kovetkezo gepre, es az egesz foglalast csusztatni fogja, hisz ha nem vagy a gepen, akkor a kovetkezo gepet sem fogod elerni, vagyis levesz a foglalasrol (arrol a geprol amit ugysem ernel el) es attesz egy masik gepre.

Ha ejszakaznod kell a repteren akkor a szallast is vele tudod inteztetni.


De olyanrol is hallottam, hogy kegyetlen idojaras miatt tobb gep is kesett es a kornyekbeli szallodakat elarasztottak az utazok, ilyenkor tobben a repteren toltottek az ejszakat es a legitarsasag kesobb karpotolta oket a kellemetlensegert. (ha mar a szallodat nem tudta fizetni mert nem volt ures szoba, a jovobeni foglalashoz adott pl. x osszegu kedvezmenyt, amit le lehet vasarolni, vagy visszaadtak x %-at a jegyarnak stb.) A lenyeg hogy ne hagyd magad, harcolj es ok megtesznek mindent hogy neked boldog legyen a s.egged veluk :)

2012. márc. 22. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%
most nem azért,82%os,de a légitársaságok kvára nem szokták állni az éjszakai hotelszobát, ha lekésett vmit az utasuk, még ha az ő hibájuk, akkor se. jó is lenne.
2012. márc. 22. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
51%

Te a sajat tapaszalatodbol beszelsz, mikor allitod hogy a legitarsasagok nem alljak a szobat?

Mert en igen, vagyis nem szemelyes, hanem a fonokom felesege tapasztalatabol.

Legutobb a lanyaval utazott valahova. A gep mar leszallt, de nem nyitottak ki az ajtokat, mert nem volt szabad kapu. Kb. 35-40 percet ultek a gepen, ami eleg is volt, hogy lekessek a csatlakozast. Termeszetes a l.tarsasag szo nelkul fizette a hotelt.


Sot, miutan visszajottek, a fonokom megbizott, hogy hivjam fel a legitarsasagot es veszekedjek veluk, mert a l.tarsasag hibaja volt, h anya/gyerek lekestek a jaratot es a kellemetlensegert cserebe kerjek valamit. O a fonok en teszem amit mondd. Szoval felhivtam a tarsasagot, ertelmesen elmagyaraztam mi a szitu, kuldtek emailben egy kodot amivel a legkozelebbi repjegy vasarlas alkalmaval xy kedvezmenyt kaptak!


Oh, meg egy pelda. Haverom utazott Mo-rol USAba. A legitarsasag hibajabol nem tudott elrepulni a geppel (tulfoglalas) es valaszthatott, alszik egy ejszakat egy hotelban es masnap repul vagy elrepul most (egy extra csatlakozassal) viszont visszateritenek x %ot a repjegy arabol. O eljott extra csatlakozassal es a penzt valasztotta. (idore kellett visszaernie, az ottalvas nem mukodott)

2012. márc. 22. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
49%

"Te a sajat tapaszalatodbol beszelsz, mikor allitod hogy a legitarsasagok nem alljak a szobat? "


IGEN, többszöri saját tapasztalatból.

de jó lenne, ha nem harapnád le a fejem, mert ellenkezni merek veled.

2012. márc. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

mondd már, milyen légitársaságokkal repültök,mert én még ilyennel nem találkoztam.

többe között ezért aludtam már kétszer New York-ban a JFK-n is.

2012. márc. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!