Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Mi történik ha elkésem a...

Mi történik ha elkésem a csatlakozást?

Figyelt kérdés
10 percem van átszállásra, sima személyvonatról IC-re. Értelemszerűen érdemes előre megvenni a jegyet az IC-re is előre, hisz ha még átszállásnál azzal is bajlódni kell tuti elkésem a vonatom. Viszont mi történik akkor, ha a vonatom késik? A pótjegyem árát visszakapom vagy elúszik? Esetleg felhasználhatom másik IC-re ugyanazon a vonalon?
2011. jan. 2. 18:46
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

ha lekésed, bemész az ottani pénztárba, mondod meg mutatod ajegyet hogy azzal jöttél, és az IC nem várta meg a csatlakozást. Adnak a következőre helyjegyet.

Viszont ha te vagy a lassú, mert mittomén rosz fele fordultál a aluljáróban de az ic megvárta a csatlakozást, akkor a helyjegy ára elúszott, venned kell másikat. Pár száz ft.

2011. jan. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Természetesen ha saját hibámon múlik, nem is várnám el hogy visszaadják az árát! Köszönöm a választ, remélem azért nem lesz ilyen probléma! :)
2011. jan. 2. 19:00
 3/6 anonim válasza:

Az IC-knek nem kell várni csatlakozásra.

Ha a vonatod késik, és lekékésed emiatt az IC-t, nem adják vissza a pótjegy árát, és nem cserélik ki másik ICre szóló pótjegyre, mert az IC nem csatlakozó vonat.

Másik ICre meg nem használhatod fel, mert rajta van a vonat neve is a vagon és ülőhely számon kívül. Az IC pótjegy egy adott vonaton használható fel, másikon nem.

A pótjegyed ára elúszik. (tapasztalat)

2011. jan. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a te válaszodat is, bízom a szerencsémben azért. Ha mégsem jönne össze majd meglátom mit tehetek.
2011. jan. 2. 20:32
 5/6 anonim ***** válasza:
Ahogy a második válaszoló is írta: IC nem vár csatlakozást, mindig az IC-nek van elsőbbsége. Ha lekésed, akármilyen oknál fogva, nem kapod vissza a jegy árát, újat kell venni a következő vonatra, tehát ha lekésed a csatlakozást, elúszott a jegyed. Én is ma utazok vonattal, most néztem, ezen a vonalon 5-10 perceket késnek a vonatok, tehát ha át kéne szállnom, nem mernék 10 percet hagyni rá, mert tuti nem éri el az ember. Elég gyakran utazok vonattal, elég nagy távon, évek óta, szóval sajnos tapasztalatból beszélek.
2011. jan. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szerencsére elértem a csatlakozást bőven! A vonatunk késett, de az IC is, viszont a mellettem ülő úr megkérdezte a kalauzt erről a témáról, aki azt válaszolta, hogy mivel csatlakozás szempontjából igen fontos szerepe van ennek az IC-nek, ezért ha csak pár perces késésről van szó, az Inter City bevárja a mi vonatunkat.
2011. jan. 8. 17:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!