Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Előreláthatóan hogyan és...

Előreláthatóan hogyan és kivel fogjátok ünnepelni a karácsonyt? Àltalában milyen ételek, sütemények kerülnek az asztalra? Mikor szoktátok elkezdeni dísziteni a fát?

Figyelt kérdés
Nàlunk úgy szokott lenni hogy a szentestèt a csalàdommal töltöm, míg a 25.-èt otthon mint a szentestèt, csak pàrom is ott van, a 26.-àt pedig èn töltöm pàromèknàl amikor is a rokonsàguk összeül egy nagy ebèdre. Szentestèn nàlunk halàszlè szokott lenni ez a megszokott. A sütemèny àltalàban kókuszkocka szokott lenni illetve mindig valami màs mèg mellè. Este öt-hat óra felè szoktuk díszíteni a fàt ès kb nyolc óra felè este vagy maximum kilencfelè ajàndèkozunk.
2013. nov. 7. 08:37
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Mi anyukánkkal élünk, a húgom és én (bár már egyetemisták vagyunk :)). 24-én felkelünk, elkezdjük a készülődést: becsomagoljuk az ajándékokat, délben felállítjuk, feldíszítjük a fát, közben karácsonyi zenéket hallgatunk. Pár éve már hagyománnyá vált, hogy délután megnézzük az Igazából szerelem c. filmet, mindhármunk nagy kedvencét :) Anyu közben elkészíti a vacsit. Aztán 5 óra körül csengettyű és ajándékozás, utána vacsora, ami mindig más, de tavaly rozmaringos almás pulyka volt, és idén is az lesz a nagy sikerre való tekintettel. Aztán átmegyünk 7 felé az anyai nagymamáékhoz, ott is ajándékozás, sütizés (kókuszos kocka, bejgli, és a papám specialitása, a keksztekercs). Majd 9 körül hazajövünk, és a barátom átjön, vele is ajándékozás, aztán itt alszik.

25-én az apai nagymamánknál vagyunk, apukánk, nagynéni, unokatesók, mindenki összegyűlik ilyenkor. A menü mindig halászlé, rántott hús.

26-án másik nagynéninél szokott lenni összejövetel.

Kb. ez a menetrend már 5 éve.



De milyen érdekes, hogy mi mindig 4-5 körül ajándékoztunk, más meg 8-9-kor :) Olyan jó egyébként ezeket a történeteket olvasni.


22/L

2013. nov. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Nekem is nagyon tetszenek ezek a történetek, jó érzés kicsit beleélni más történetébe. :) Ezért is tettem fel a kérdést, és látom azért van sikere, mert többen válaszolnak, aminek felettébb örülök, csak így tovább. :)
2013. nov. 9. 16:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!