Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Előreláthatóan hogyan és...

Előreláthatóan hogyan és kivel fogjátok ünnepelni a karácsonyt? Àltalában milyen ételek, sütemények kerülnek az asztalra? Mikor szoktátok elkezdeni dísziteni a fát?

Figyelt kérdés
Nàlunk úgy szokott lenni hogy a szentestèt a csalàdommal töltöm, míg a 25.-èt otthon mint a szentestèt, csak pàrom is ott van, a 26.-àt pedig èn töltöm pàromèknàl amikor is a rokonsàguk összeül egy nagy ebèdre. Szentestèn nàlunk halàszlè szokott lenni ez a megszokott. A sütemèny àltalàban kókuszkocka szokott lenni illetve mindig valami màs mèg mellè. Este öt-hat óra felè szoktuk díszíteni a fàt ès kb nyolc óra felè este vagy maximum kilencfelè ajàndèkozunk.
2013. nov. 7. 08:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

24-én párommal kettesben,fát diszitünk,eszünk finomakat,amit főzök, mindig mást,idén egy baconbe öngyölt,minden finommal töltött húst néztem ki,előtte krémleves,sütiket még nem tudom.Este ajándékot bontunk,elvagyunk,csendes,nyugis,boldog.

25-26 családlátogatás,egyik éven először párom,utána én rokonsága,másik éven forditva.Nyüzsis,zajos két nap,de túléljük.

2013. nov. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A baconbe göngyölt husi az nagyon-nagyon finom. :) Egyébként mennyire szereted a karácsonyt ha szabad megkérdeznem? Vagy "kötelező" ünnepnek tartod?
2013. nov. 7. 09:35
 3/12 anonim ***** válasza:

Baconbe göngyölt csirkemell füstöls sajttal,tejszinnel,párolt zöldségekkel töltve,mellé vajas törtkrumli,savanyúság.

Szeretem a Karácsony készülődős részét,imádom a fa illatát, a mézeskalácsot, a mézeskalács házikókat,amit kettesben készítünk,eljátszunk vel egy teljes délutánt.Szeretem a 24-ét,amikor kettesben gyönyörködünk a hatalmas illatos fánkban,tavaly még hóesés is volt,ki is mentünk szánkózni.

25-26-ot annyira nem szeretem,a család zűrös,mindenhol idegbeteg emberek,semmi nincs kész,túlvállalják magukat,egymás túllicitálása,stb.Az most a túlélendő.De ha jövőre vagy utána összejön egy baba,akkor onnantól egész karácsony hármasban,hasonló hangulatban mint most a 24-e,és a rokonok nem érdekelnek,lesz kifogás.

2013. nov. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Mivel mi Angliába élünk, így egyszerű karácsonyunk lesz. 24-én díszítjük a fát és csak ketten leszünk a párommal. 26-án jönnek vendégségbe pár angol barátunk (oda vannak a magyar ételekért, és a mákos bejgliért)

Hogy mit főzünk, sütünk még nem tudjuk

De amit biztos lesz

- töltött káposzta

- bejglik

- pogácsa

- halászlé.

- szerelmes levél (diós süti)

2013. nov. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Örömmel olvasom a törtèneteteket. :) 2. vàlaszoló, te írtad az elsõt os, ifaz? Nagyon finom èteleket írtál le, így rèszben ötleteket is meríteni tudok. 3. vàlaszoló: a bejgli sztem közkedvelt, èn is odàig vagyok èrte. :)
2013. nov. 7. 12:47
 6/12 anonim válasza:
67%

Nekem most lesz az első Karácsonyom egyedül, mert Japánban tanulok. Elhoztam otthonról pár karácsonyi dvd-t, azokat megnézem 24-én aztán este családommal Skype-olok, miközben ők otthon ünnepelnek... :D

F/18

2013. nov. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szentestét és 25-ét a férjemmel töltjük otthon kettesben, még nem tudom, mi lesz a menü, de addigra kitalálok valami különlegeset. Addigra már kész lesz a sok mézeskalács, feldíszítjük a fát, beteszünk valami zenét, gyertyákat gyújtunk, megvacsizunk, aztán elmegyünk sétálni, reményeink szerint a hóesésben, bár ilyen már régen nem volt.

25-én még nem tudom, mit csinálunk, de szintén kettesben lesz valami program. Aztán 26-án megyünk a szüleimhez és a mamámhoz ebédre.

2013. nov. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
67%

Én még csak 12 éves vagyok, de azért válaszolok.

24-én egész nap a mamámnál és a papámnál vagyunk az öcsémmel együtt. Kb. hat-fél hét körül elindulunk hozzánk, ahol már fel van díszítve a fa (amikor elmentünk még fel sem volt állítva) Akkor egyszerre ajándékozás majd vacsi. A kaja:

-A mamámék főznek halászlevet, azt hozzuk el

- Aztán máj és saláta (amit én nem eszek meg :))

- Főétel általában krumpli, aszalt szilvával töltött csirkemell meg még egy fajta hús

- Desszert pedig browni vanília fagyival :)

25-én az anyukám szüleihez megyünk, 26-án apukám anyukájához. Az az egyik kedvenc érzésem, mikor 25-én reggel lemegyek a lépcsőn és ott áll a fa :) Ja és Szentestére a dédimamám szokott sütni 3-4 fajta kisebb sütit.

2013. nov. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
6-os válaszoló: Miért nem mész haza karácsonyra Japánból? Egyébként irigyellek hogy ott lehetsz, ott tanulhatsz, mindig is álmom volt hogy kijussak japánba, de talán egyszer, kitudja. :) Költséges haza majd az ünnepek után vissza utazni azért? Ebből a szempontból viszont nem irigyellek. :( 7-es válaszoló: sokan csinálnak mézes kalácsot, én is nagyon szeretem, bár nagyon régen ettem és akkor sem karácsonykor. Mi sajnos nem szoktunk de talán idén csinálok én is, köszönöm az ötletet. :) 8-as válaszoló: A kor nem számít, mindegy kiír, örülök minden válaszadónak. :)Miért nem díszítitek együtt a fát a szüleiddel? Nálunk soha nem volt "szokás" hogy nélkülem fel legyen díszítve. Én mai napig kicsapnám a hisztit de komolyan ha nem segíthetnék be a fa díszítésbe, mert egyszerűen imádom, pedig aztán 21 éves vagyok. :) 24.-én nálunk is halászlé, sőt szerintem majdnem minden családnál. A májat én sem szeretem de a saláta az finom. :) Nálam az aszalt szilva nem nyerő mert nem vagyok odáig érte, de ami krumpli az mindig jöhet. :D Csirkemell sem rossz, mondjuk én inkább pulykás vagyok első sorban. :P :)A browni vanília fagyival nagyon jónak hangzik. :) Ha már kedvenc érzésnél tartunk: nekem az a kedvencem mikor díszítem már a fát. Igaz nem egyedül szoktam mert pl kampózni a szaloncukrokat, nos az nem igen megy. Úgyhogy maradok a díszeknél illetve a szaloncukor evésnél amiből a zseléset, az epreset és a banánosat eszem csak meg. Mikor már mindezek fogytán pár hét múlva a fáról akkor még a kókuszoson elnyámnyogok, aztán mikor anyáék keresik a fán a kókuszosat, simán rákenem bátyámra vagy nevelőapumra, mondván én "nem szeretem." :D Kb Január első hetében szoktuk kidobni a fát amit nagyon sajnálok hogy nem marad meg akár örökké díszekkel együtt úgy ahogyan elkészült. Szeretem a karácsonyt nagyon, még a bevásárlás részét is. =)
2013. nov. 7. 21:01
 10/12 anonim ***** válasza:
53%

8. Vagyok

Eddig azért nem együtt díszítettül a fát, mert az öcsém egészen tavalyig hitt a Jézuskában és csak idén mondtuk el neki. Most meg már hagyománnyá vált. Ja, amúgy rosszul írtam, mert nem szilvával töltött csirke, hanem pulyka :)

2013. nov. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!