Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Karácsonykor elutazunk a...

Karácsonykor elutazunk a kislányommal és a Párommal pihenni, hogyan adjam ezt be a családnak?

Figyelt kérdés

Elutazunk egy panzióba pihenni, kicsit kikapcsolódni, és együtt lenni csak hármasban ( egy éves a kislányunk). Hogyan mondjam ezt el nekik? Ez lenne az első olyan karácsony, amit külön töltenénk. Mindig sértődés volt abból, hogy kihez mikor menjünk ünnepelni, mindenki az első napot akarta magának, ezt untuk meg, és besokaltunk, valamint jó lesz egy kicsit együtt lenni, de szerintem abból, hogy elutazunk nagy sértődés lesz. Hogyan lehet ezt finomat beadni nekik szerintetek? Van itt olyan, aki ugyanezt megcsinálta?

Köszönöm előre is a válaszokat.


2013. okt. 14. 19:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Miért kéne nekik meghatározni hogy hova mentek/nem mentek elsőként?


Sértődik..majd megnyugszik :)


Legyetek boldogok karácsonykor és tegyétek azt amit jónak láttok.


De most komolyan.Ne engedjétek elrontani.Ha ti odaakartok akkor menjetek oda!

2013. okt. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Oké hogy karácsonykor a családnál kell lenni, de most ti vagytok már egy külön család, a párod a gyereketek és te. Nyugodt karácsonyt akartok, akkor mi ezzel a gond? A szüleitek megsértődnek, és? szilveszterkor mentek majd hozzájuk vagy ünnepek után. Én apámnál a karácsony nagyon fontos és 24-én kötelező náluk lennünk mindkettőnknek pedig csak ketten vagyunk, nincs gyerekünk, plusz a párom szüleinél is szintén ott kellett lennünk. De náluk elég volt ha 25-26 án vagyunk ott, igaz én szüleimnél 23-án este mentünk és 25-én reggel át párom szüleihez, majd 27-én délelőtt pedig hazamentünk. Ez volt két éve, és tavaly mi is inkább hagytuk ezt és elmentünk kettesbe karácsonyozni. Párom szüleinek van lent Dél alföldön egy kis nyaralójuk, igaz hogy csak nyáron érdemes oda menni mert van ott egy jó kis strand meg nyugodt is a környék, de mi kitaláltuk hogy karácsonykor lemegyünk oda, viszünk DVD lejátszót, laptopot egy rakás filmet, fát állítunk és ott ünnepelünk kettesbe meg picit kirándulgatunk a környéken. Amikor ezt beadtuk a párom szüleinél ők annyira nem akadtak ki, valahogy megértették hogy kettesbe akarunk lenni, és mondták hogy cserébe két ünnep közt szeretnének minket látni náluk legalább 2 napra ha arról van szó. Abba belementünk mert miért ne, ennyit megérdemelnek ők is.

Apám persze idegileg kész volt amikor beadtuk neki is z ötletet, anyám annyira nem volt kiakadva mert valahogy ő is megértette de apám ordibált meg csapkodott, meg minden, de végül mondta hogy jó menjünk, de aztán lenyugodott amikor 27-én reggel hazamentünk egyből szüleimhez mentünk és akkor tartottunk egy pót karácsonyt majd utána párom szüleihez és szent volt a béke, mindenki boldog volt mi is mert picit kikapcsolódtunk, kettesbe voltunk, amire már egy ideje ki voltunk éhezve mert másfél napnál több idő nem volt amikor együtt romantikáztunk volna, meg ugye abba az évbe nyaralni sem voltunk mert sokat kellett dolgoznom a nyáron, és nem engedtek szabira, páromat meg ősszel nem engedték el, mert náluk leállás volt és kötelezően ki kellett venniük 10 nap szabadságot, és már nem volt szabija így mi így pótoltuk be ezt.

Szóval megfogják érteni ezt lesz ott kiabálás, ordibálás, de lenyugszanak majd és idővel belátják hogy nektek van igazatok mert tényleg pihenni akartok, hármasba nyugisan stb... De egyezzetek meg abba hogy azért mindkettőhöz lenéztek majd két ünnep közt vagy ünnepek után 1-2 napra.

2013. okt. 14. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Készülj fel egy kis lelki zsarolásra,de ne hagyd magad.

Nálunk 2 éve volt ez,előtte ugyanugy rokonlátogatással telt a karácsony,a saját fánkat nem is láttuk,disziteni si alig volt idő.

2 éve meguntam,megmondtuk,hogy ezentúl másképp lesz,nem rohanghálunk.Így kettesben karácsonyoztunk,én sütöttem főztem (előtte nem tudtam,hizs minek ha ugysem eszünk otthon),együtt feldiszitettük a fát,pihentünk,filmeztünk,25-26-án koriztunk,sétáltunk,élveztük a szabadságot (két ünnep között meló van).

2013. okt. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Miért kéne ezt finoman beadni? A ti életetek, nehogy má' beleszóljanak. Egyébként is megmondhatjátok (nem finoman), hogy nem akartatok újabb veszekedést, ezért most semleges helyre mentek.
2013. okt. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!