Kezdőoldal » Ünnepek » Karácsony » Ti már vásároltok/vásároltatok...

Ti már vásároltok/vásároltatok karácsonyra ajándékokat?

Figyelt kérdés

Mikor szoktatok nézelődni, keresgélni? utolsó hónapra hagyjátok? vagy előtte 1-2 hónappal mindent megvásároltok, biztos-ami biztos?

Én tavaly karácsony előtt 1-2 héttel vásároltam meg az ajándékokat, mindent sikerült beszereznem, a legtöbbet vateráról vettem: könyvek, sütiszappan(kézzel készített), pohár készlet stb... sokkal olcsóbb és mindegyik biztos volt leütés után na meg persze előtte is :)


Illetve ha Ti szeretnétek ajándékokat, valamiképp jelzitek, hogy mi is az?

gondolok itt: szereted a cicás holmikat és szeretnél ilyen mintázatú ruhákat, vagy kiegészítőket kapni pár száz, vagy pár ezer ft értékben. Ezt ti hogy jeleznétek?

Ezt inkább csak magam miatt kérdezem. Imádom a cicás dolgokat, és már hosszú ideje csak én veszek magamnak ilyeneket, más sosem vett... Nem is kérdezték, hogy örülnék-e nekik, pedig tényleg ennek örülnék a legjobban. Érdekes, hogy nem veszik észre(?)


2012. okt. 16. 16:05
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Én elkezdtem ebben a hónapban.

Szeretek keresgélni, sokáig gondolkodom, kinek mi lenne a legjobb. Felnőttek egymás közt csak apróságokat adunk, de van a sajátommal együtt 8 gyerek a családban, nekik nem és életkor szerint igyekszünk személyeset adni.

Meg természetesen anyagilag sem mindegy..........

2012. okt. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Tök jó, hogy ennyien írtatok!

Igen, én is meglepődtem először, hogy van aki szeptemberben vásárol, de miért ne? Ha tényleg tuti ajándék és megteheti, hogy megveszi (bár nem kell drágának lennie ahhoz, hogy tényleg jó ajándékot adhassunk).

A legdrágább ajándék amit eddig vettem 6 ezer ft volt - 2 könyv páromnak-. Mi olcsóságokat adunk, de hasznosakat: kötött mamusz, konyhai eszközök (tea tojás, tepsifogó, derelyevágó), ilyeneknek örül mindenki, volt aki hajkefét kért :).

Jó, akik tehetősek vesznek edényt, meg készülékeket, de én ezt még nem engedhetem meg magamnak... meg szükségem sincs erre.

2012. okt. 16. 16:39
 13/21 anonim ***** válasza:

Még nem, de már filózok rajta, sőt, alig várom! Viszont nem akarom, hogy mire december legyen, csömöröm legyen a karácsony-mizériától, így addig próbálok nem nagyon rápörögni.

Minden esetre már elkezdtem félrerakni a pénzt, hogy idén bőkezű (de fantáziadús és kreatív) legyen a Jézuska:)

2012. okt. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Szia!


Én a múlthét pénteken vásároltam egy könyvet a keresztlányomnak. Igaz, hogy nem éppen azzal a céllal mentem be, hogy mindenképpen veszek valamit... Csak körbenéztem és rábukkantam egy, szerintem jópofa könyvre, így meg is vettem. Különös alkalom most nincs, ezért mindenképpen karácsonyi ajándékként szeretném átadni. Ha esetleg találok valami olyant, ami jó ajándék lehet, akkor előbb megveszem. De ténylegesen még nem koncentrálok a karácsonyi vásárlásra.

2012. okt. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 klopusz ***** válasza:

Szia!


Én gyakorlatilag bármikor képes vagyok ajándékokat vásárolni. Persze, nagy a család, így akadnak születés- és névnapok is bőven.


Nem szeretem decemberre halasztani a vásárlást egyrészt, mert az anyagilag sokkal nagyobb teher, mintha fokozatosan venném az ajándékokat, másrészt utálom a karácsonyi őrületet, a tömeget, a lökdösődést és hogy a nyakamba szuszognak-tüsszögnek az emberek. A decemberi ajándékvásárlás kész káosz.

A könyvek például már a szekrényben sorakoznak néhány egyéb ajándékkal együtt. A jövő hónap közepére-végére be szeretnék szerezni mindent, így tuti nyugodtabban várom az ünnepeket.

2012. okt. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Szia! Már én is kitaláltam, mit veszek páromnak, és mit kap a kislányunk. Vásásrolni még nem tudok ( anyagiak), viszont lehet, jövő hónapban megvesszük a gyerek mágneses rajztábláját ( egy helyen láttam csak, 4000 Ft.) Sok apróságot veszünk inkább, mivel nem köti le sokáig semmi. Páromnak majd decemberben.
2012. okt. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Érdekes egyébként, hogy manapság ki mit vesz a gyerekének, vagy ha nagyobb a gyerek, miket kér a gyerek(?)...

Én mindig plüsst kértem és csak egyet kaphattam.... minden karácsonyra egy állat. Volt egyszer, hogy porcelánból kaptam, azt nagyon megbecsültem, tudtam hogy törékeny és csak gyönyörködtem benne :).

Sosem voltak nagy vagy extra kéréseim... úristen emlékszem, hogy kindertojást is akkor kaptam dögivel, jézusom, annak jobban örültem, mint a plüssnek :D. Papámnak volt rá pénze és kaptam 2-3 db-ot :))) azta! De jó is volt!

2012. okt. 16. 20:48
 18/21 anonim ***** válasza:
Félreértés ne essék, nem szoktam szeptemberben karácsonyra vásárolni. (Többek reagáltak, azért írok újra.) Egyetlen ilyen eset volt, a nővéremnek névnapi ajándékot kerestem a szeptemberi névnapjára, de olyasmit találtam, ami annál drágább, viszont nagyon találó neki, így megvettem előre.
2012. okt. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Mi azért ( is ) veszünk több dolgot a kicsinek, mert nincs nagy rokonságunk, kb. 4 embertől kap ajándékot, ráadásul majdnem egyszerre van a névnapja és télapó, valamint a születésnapja-és karácsony...
2012. okt. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Én pont ma vettem meg a páromnak az óráját. Külföldön élünk, nálunk ez az óra 2*se lett volna az itteni árnak.

Anyukámnak 3 hete vettem meg az ajándékot. Vásárolni voltam, és leárazva megtaláltam (epilátort szeretne, és a nyári leárazáson 50%os akció volt rá), így megvettem.

Én szeptemberben elkezdem írni a listát, ha épp vásárolni vagyok és meglátok valamit akkor megveszem és eldugom a szekrény mélyében.

A páromnak 2 hete vettem meg az Adventi kalendáriumot. Simpson családos, egyedi, most eldugva vár a pulcsik alatt :)

2012. okt. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!