Becsapjuk A gyereket azzal, hogy "van" mikulás, húsvéti nyúl, és fogtündér?
Miért van?
Ha léteznek akkor nem becsapás. Ha meg nem és mégis azt mondja valaki az becsapja.
Alapvető fogalom.
A férjem minden 5 évig minden évben Mikulás volt az egyik óvodában.
Nos? Mi volt akkor, ha nem létezik Mikulás?
Tehát létezik, csak nem úgy, hogy összesen 1 lenne a világon, december elején rengeteg van mindenhol.
Csokiból is van Mikulás, meg húsvéti nyúl is. A fogtündér is létezik a mesében.
Nem értem, hogy miért lett lepontozva a 3. válaszoló, mert értelmesen válaszolt a kérdésre, csak kicsit nyersen fogalmazott.
Én nem tartom rossznak, illetve hazugságnak, attól még, hogy nem éppen a valóság. A gyerekkor és a kisgyerekkor végül is a szépségről és a gondtalanságról szól. A gyerekek szeretik a meséket és még tudnak hinni benne, ami szerintem csodálatos. Nem értem miért kellene elvenni tőlük ezt a csodás, gyermekded örömöt, csak azért, mert mi, akik már "megnevelt" ez a világ, unalmunkban kitalálunk mindenfélét, ami minden eddigi szokással ellentétes. Ez egy szép hagyomány. Bár ezt most én úgy írtam, hogy soha nem hittem bennük igazán, nem ért nagy traumaként, amikor megtudtam a valóságot. A szüleim normálisan kezelték a helyzetet és elmondták, már előtte is, hogy a Mikulás valójában Szent Miklós püspök, aki egy ókori, keresztény, a kis-ázsiai Myra városában lakott és nagyon nemesen, jó lelkűen élt, többek között titokban, személyének felvállalása nélkül adakozott a szegény gyerekeknek és ennek a hagyománya él a mai napig. Azt is elmondták, hogy a húsvéti nyuszi és a húsvéti bárány is a gyermekek és a családok örömére kitalált mesécske, aminek sok gyökere van. Illetve a fogtündér valójában a két szülő, akik a gyereknek szeretnének örömet csalni az arcára, egy ilyen furcsa időszakának az életüknek, illetve a szülők ezzel szeretnék jelentéssel felruházni ezen alkalmakat.
Lehetne úgy is csinálni, ahogy előttem írták, csak semmi jó nem származna belőle. Lehetne mondani azt is, hogy nem a gólya hozta, a tündér egy mitológiai lény, fogtündér meg nincs, a húsvéti állatkák mind csak kitalációk, a Mikulás valójában soha nem repült és már nem is él, nem a Jézuska és nem is az angyalka hozza a karácsonyi ajándékokat, a nagypapi sem a Föld túlsó felére költözött, az örök boldogság kertjébe, az ember, különösen manapság pedig gyarló, önző és mocskos, az világot pedig a pénz hajtja. De mégis miért lenne ez jó?
Ugyanolyan ártalmatlan kis hazugság, mint hogy szép a rajza vagy finom az "eper ízű" homok fagyi.
Mivel nem ártasz vele belefér.
#8.
Nem csalódnának. Én sem csalódtam, amikor apukám mondta, hogy a mesefiguráknak beöltözött fickók valójában emberek.
Emlékszem, kiskoromban az oviban minden "mesés" ünnep közeledtével, illetve mindig, amikor valakinek kiesett egy foga közülünk rendszeresen vitáztunk, hogy léteznek-e. :-) Ha meg megtudja, mondhatjátok, hogy nem kell mindenben a pajtásokra hallgatni.
Ez nem becsapás. A kérdés erről szólt. Ez mese és hagyomány. Olyan, mint a pacás, ovis festménye. Ott sem állsz neki művészettörténeti elemzésbe, kritizálva a stílust, hanem büszkén azt mondod neki, hogy szép lett.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!