Külföldön mennyire a jellemzőek az itthonihoz hasonló hosszú hétvégék?
(2-es vagyok)
Ja, és az ilyet úgy hívják, hogy Brückentag. (Hídnap)
Usában, ha pl. a hivatalos ünnepnap vasárnapra esik (pl július 4, vagy karácsony napja, újév napja, ezek nem mozgó ünnepek), akkor a hétfő hivatalosan is szabadnap, nem kell ledolgozni (csak páran dolgoznak, éttermek, benzinkutak, élelmiszer boltok, tűzoltók stb., de nekik 50%-kal magasabb aznap a fizujuk.)
A többi ünnep mozgó ünnep, és mindig hétfőn vannak, tehát azok mindig hosszú hétvégék (pl. Memorial Day, május utolsó hétfője, vagy Labor Day, szeptember első hétfője, stb.).
Thanksgiving ugyan mindig csütörtök, és a péntek nem ünnep egyáltalán, de a legtöbb cég kiadja szabadnapnak (felét ki is fizetik jobb helyeken), szintén nem kell ledolgozni, és így az a hétvége 4 napos.
Magyarországon szerintem egyáltalán nincs ingyen hosszú hétvége, mert vagy előtte vagy utána, de le kell dolgoznod (vagy a szabadságodból megy el egy nap), és innentől kezdve ez nincs ingyen neked. Pont olyan, mintha bármelyik szombat-vasárnap dolgoznál, és cserébe a következő hétvégén van négy napod. Ez nem azonos a svájci Brückentag-gal, vagy az angol Bank Holyday-vel, vagy az USA-beli hetfőkkel.
Csak a magyarok gondolják, hogy ez milyen jó, és boldogak ezekkel a látszólagos "jótétemény"-ekkel, mint hosszú hétvége és a többi parasztvakítás.
Máshol nem szokás az egyes napok ledoglozása, áttétele más napokra.
Az ünnepnaok akkor vannak, amikor, ha valaki hosszú hétvégét akar, vesz ki szabadságot
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!