Az erőteljesen vallástalanok milyen ünnepeket tartanak?
A tradicionális, hagyományos ünnepek szinte mind valamilyen valláshoz, vallási eseményekhez kötődnek, kivéve talán a legnagyobbak közül a szilveszter/újévet, a farsang fél részben (mivel vannak benne elemek ősi hitekből, de nem ezek a meghatározók, hanem inkább az, hogy az embereknek elegük van a télből, vallástól függetlenül), kisebbek közül a május 1-et és a születésnapokat/névnapokat (de ezek mindenkinek máskor vannak).
Nálunk a húsvét, karácsony, pünkösd, mindenszentek, Szent Miklós napja/Mikulás, Szent Bálint napja/Valentin-nap, Szent Márton napja, Szent Iván éjszakája, részben a farsang, illetve a manapság betörő angolszász halloween, leánykori nevén samhein (egyébként a kelta vallásból származik), más országokban mondjuk az áldozati ünnep vagy a Bodhi nap, mind valamilyen valláshoz kötődnek.
Viszont azok az emberek, akik hangosan ellenzik az összes vallást, lenézik a hitet és a vallásos embereket, illetve nem becsülik a vallásokat semennyire (tehát nem azokról beszélek, akik csak nem hisznek semelyik vallásban, de ugyanakkor tisztelik a vallásokat, mivel a kultúrájuk része és bizonyos részeiket még akár igaznak is vélik), azok milyen ünnepeket tartanak?
Csak világi és modern, új ünnepeket? Melyek ezek? Miket tartanak?
Általában Magyarországon nincs akkora visszhangjuk társadalmilag.
#1.
Ezt hogy érted? Nincs köze a Mikulásnak (Szent Miklós püspök) a saját ünnepéhez? Nincs köze Jézus feltámadásának, Jézus feltámadásának ünnepéhez? Vagy nincs köze a kelta szellemhitnek a samheinhez?
#3.
Karácsony Jézus születésének ünnepe, szóval senki nem a feltámadása miatt. A húsvét Jézus feltámadásának ünnepe.
De a Mikulás=Szent Miklós. A Mikulás Szent Miklós beceneve. Magyarán olyan, mintha valaki azért tartaná meg az apja születésnapját, hogy megünnepelje, hogy saját maga megszületett. Értelmetlen.
De akkor tulajdonképpen az év összes ünnepén ugyanúgy azt ünneplitek, hogy együtt van a család? De ennyi erővel ünnep lehetne egy békés péntek este, hétvége kezdete is.
#5.
De akkor igazából mitől Mikulás, ha a családról szól? Vagy miért a Jézuska/Mikulás hozza az ajándékokat? Miért hagyomány a hal evése, ha ez is Jézushoz kötődik? És a Betlehem állítása? Vagy az ajándékozás, ami eredetileg vízkeresztkor volt, később került át karácsonyra, emlékezvén a három király és a juhászok ajándékaira, amit a szent családnak vittek.
és mért jut minden normális vallásos emberre hat darab valláskárosult, aki minden ünnepnap előtt három hónapig veri magát, hogy de az jajdekeresztény. el kéne engedni ezt a hisztit, igen, a keresztény kultúrkörből származó ünnep a karácsony, de hála az égnek ma már világi ünnep lett belőle, ahol a szeretetet, a családot, a barátságot ünnepeljük. vagy éppen jézus születését. vagy a kismacskánk ötödik névnapját.
amúgy nálunk kifejezetten vicces, a család harmada katolikus, a harmada református, a maradék felekezeten kívüli vagy ateista, de tudjuk úgy igazítani a kötelező és választható programokat, hogy mindannyian össze tudunk ülni békében, szeretetben, együtt. na most kapsz szívrohamot remélem.
A hagyomány attól hagyomány, mert úgy szoktuk csinálni. Mondjuk mi pont nem eszünk halat karácsonykor, de ajándékok vannak, mert úgy szoktuk. Van szaloncukor, mert úgy szoktuk. Nincs Betlehem, nincsenek karácsonyi énekek. Nincs Mikulás, nálunk Télapó van.
Húsvétkor meg nem csinálunk semmit, pont mint március 15-én. Mivel így szoktuk, ezért nálunk ez hagyomány.
Halat meg nyáron eszünk, mert akkor horgászunk. Nem akarunk télen fagyoskodni a hidegben a vízparton.
#7.
Mi alapján jutottál arra a következtetésre, hogy keresztény vagyok? A leírtak alapján simán lehetnék akár pogány, muszlim, buddhista, zsidó, de akár egy olyan ateista is, aki megveti az Erdélyi Ágostonhoz hasonlókat és szeretne rávilágítani az idióta önellentmondásaikra, illetve képmutatásukra, valamint tiszteli a vallásokat, úgy is, hogy nem követi őket.
Világi ünnep mondjuk az anyák napja, az apák napja, a gyereknap, a szilveszter/újév, a ballagás, illetve bizonyára még rengeteg más is, csak azok nálunk nem befutottak. Lehet mást is ünnepelni ekkor, de az már nem karácsony. Nyugodtan lehet december 25-én a hóembereket ünnepelni, de az már nem a karácsony. A karácsony a latin creatio, illetve incarnatio szavakból eredeztethető, amelyek teremtést és megtestesülést/eljövetelt jelentenek.
#8.
Akkor igazából a fenyőünnepet tartjátok?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!