Kezdőoldal » Ünnepek » Ballagás » Mit kérjek ballagásra?

Mit kérjek ballagásra?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Igazából mar kaptam egy iPhone 6-ot anyaektol. Mamamektol kapok egy arany gyűrűt es karkötőt. Nem tudom mit kérjek nagybatyamektol...mit szoktak meg az ilyen alkalmakra kapni? Kb. 60.000 Ft-ig...


2015. márc. 27. 16:39
1 2 3 4
 21/33 anonim válasza:

# 17, teljesen igazad van.


Kérdező, ezt te sem tudtad megcáfolni. A "törődj a magad dolgával", meg hasonló védekezések nem számítanak semmit.

2015. ápr. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim válasza:
57%

Úristen.

Na már most. Igen. Szokás ajándékot kapni. Na de max. 60 000 Ft-ig??? WTF???? Oké. Nem ez a probléma. Ha gazdagok vagytok, és megengedhetitek magatoknak, nem az én dolgom, hogy számító kis p*csának nevezzelek. Azt úgyis megteszi más. De ez a kérdés... MIT KÉRJEK? Komolyan? Egyébként meg feltettél egy kérdést, amire mindenki a véleményét mondja el, és hogyha valaki olyat ír, ami neked nem tetszik, egyből lehurrogod? Csak hogy tisztázzuk. Én is most fogok ballagni, szóval nem egy rigolyás öreg nénike vagyok, mielőtt ezt mondanád. Ne kérjél semmit nagybátyádéktól. Kérj egy csokrot, aztán kész. iPhone 6... Arany gyűrű, karkötő.... Ez sem az én dolgom, de ha ennyi pénzért kaphatnék, valószínűleg a pénzt kérném, és a felét eladományoznám.

De ez megint nem az én problémám. Csak idegesít ez a :Mit kérjek? - kérdés. SEMMIT. Örülj, hogy elballagsz, mert ekkora agyi kapacitással örülhetsz, ha eljutsz az a gimnázium második évéig.

Na szia.

2015. ápr. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim válasza:
62%

Igaza van az előttem szólónak. Pofátlanság maga a "Mit kérjek?" kérdés.

Ha megkérdeznék tőlem, mit vegyenek nekem 60 ezer forint értékben, 100%, hogy megtagadnám, azt mondanám, "ugyan már, fölösleges", mert egyszerűen nem érzem szükségét a felesleges drága dolgoknak, ráadásul engem kimondottan bántana, ha nekik az a felesleges valami ennyibe fájna.


És igen, drágám, ha annyira nem tudod, mit kérj, hogy kérdést kell kiírnod róla, akkor felesleges.


Tettél te valamit is értük, hogy ennyit megérdemelj? Nem hiszem.


Soha nem értem azokat, akikből ennyire hiányzik a lelkiismeret, és csak így szórják a pénzt, és azokat a fontos dolgokat, amik nem pénzbe kerülnek, le se sz*rják.



Hogy lehet, hogy nem elégedsz meg egy iPhone 6-al, egy aranygyűrűvel, és egy aranykarkötővel?

Én virágot, és lufit kaptam, és fel sem merült bennem, hogy kérjek még valamit a szüleimtől.

2015. ápr. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
Kedves 22-es! Meglepő hogy 60000-ft-nak amit ajándékba kapnál eladományoznád a felét. Nem tennéd jól hiszen a pénzt neked szánnák ilyen esetben. És ha te ezt tovább adod akkor megsérted vele azokat akik adták. Erre is gondolj! Egyébként meg azt kívánom hogy ha nincs, legyen neked is iphone-6, aranykarkötő, arannyakláncod brillköves gyűrűd minél hamarabb!
2015. ápr. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
58%
Kedves 23-as nem szabad irígykedni mert a szavaidból valahogy ezt érzem. Hogy mit csinált az ajándékért? Végigjárta a gimnáziumot és leérettségizett. Gondolom tudod mennyi munkával jár ez. Kicsit szomorú ha egy fiatal lánynak lufi és egy csokor virág ballagáskor az ajándék de gondolom a lehetőségei a szüleidnek nem engedtek meg mást. Ez is szép természetesen hiszen a szándék a legfontosabb amit egy stál rőzsa is ki tud fejezni. Ennek ellenére azt kívánom neked is mint a 22-es válaszírónak, ha még nincs, legyenek minél hamarabb arany ékszereid, szuper telefonod, tablet-ed, stb!
2015. ápr. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim válasza:

Kedves utolsó, honnan veszed, hogy gimnáziumból ballag? Végignéztem a kérdést, de ez sehol nem volt leírva. Én általános iskolás ballagásról beszéltem.


De ha gimisről van is szó, akkor is elég durva ez a pénzmennyiség. Szerintem inkább a tudásért kéne tanulni, mint az ajándékért.


Egyébként a virág-lufi dologgal kapcsolatban, lehet, hogy kaptam mást is, de nem emlékszem rá, a lényeg, hogy nem 100.000 ft értékben kaptam ajándékot.

2015. ápr. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
60000 vagy 100000 forint egy tanulónak valóban nagy összeg de két dolgozó szülőnek nem olyan eget rengető főleg ha általánosból vagy gimnáziumból ballag el a gyereke. Ez ugye egyszeri esemény az életben, nem ismételhető meg. Abban igazad van hogy nem írta a kérdező a gimnáziumot, de ilyen környezetben mozgok és a gondolkodásom rá van állva a gimire ezért ugrott be automatikusan az érettségi. És az előbb neked leírt jókívánságaimat továbbra is fenttartom!
2015. ápr. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:
Hat tudjatok....egyke vagyok....mamáméknak egyszem unoka....nagybátyáméknál szintén nincs gyerek....es azt mondtak, hogy kérjek valami maradandót...amiről mindig eszembe fognak jutni...ezért kaptam ennyi mindent...különben soha nem jutott volna eszembe ennyi mindent kérni...
2015. ápr. 6. 17:20
 29/33 anonim válasza:

Köszönöm, a jó kívánságot, de nekem ezek a dolgok teljesen feleslegesek. Mivel "ajándék" lenne, el nem adnám, mert az bunkóság, kezdeni meg nem tudnék semmit a brillköves gyűrűvel. Az ájfónnal meg szintén.

Nem tudom mi köze van a drága ajándékoknak az egykeséghez. Nem az az igazi érték az életben.

Valahogy nekem ez a "nagymami mindig eszembe jut a méregdrága karkötőről, amit újonnan vett egy méregdrága boltban" szitu olyan idegen. Ha egy szem unokám lenne, valami sokkal személyesebbet adnék neki azért, hogy eszébe jussak.


A másik meg: Igaz, hogy egy tehetősebb családnak nem olyan sok a 60-100 (az ájfónnal, meg mindennel együtt együtt 350 ezer körül mozog) ezer forint, de akkor sem értem, miért azért jó egy ajándék, amiért drága...nem attól igazán értékes...


Egyébként én is egyke vagyok, és nálunk sincs más gyerek a rokonság ezen részében.

2015. ápr. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
49%

17-es vagyok.


"es azt mondtak, hogy kérjek valami maradandót...amiről mindig eszembe fognak jutni"


"Én egy Nike Air Forcera gondoltam...az illő lenne?"


Egy sportcipő kib.szott maradandó.

2015. ápr. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!