Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért feltételezik, hogy a...

Miért feltételezik, hogy a globális felmelegedés magával vonzza a jogrendszer felszámolását?

Figyelt kérdés

Egyesek ( meglepően sokan ) arra számítanak, hogy a globális felmelegedés magával hozza a jogrendszer felszámolását.

De ezt mire alapozzák?


2019. júl. 2. 21:32
 1/4 anonim ***** válasza:
55%
Miért, te mit fogsz tenni, ha jön egy horda délről, és feleszi a spájzodat, meg mellesleg végigmennek a lányodon, ha már itt vannak? Csak előveszed a konyhakést...
2019. júl. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
58%
Figyelj - ha én CO2 csökkentő vagy CO2 semleges technológiát árulnék még az Antikrisztus eljövetelét is beígérném, hogy vásárolják elegen a szolgáltatásomat.
2019. júl. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A jogrendszer mindig a társadalmi felépítést követi.

Egy középkori jellegű harcos társadalomban a jogrendszer is hasonló lesz, mint a kora középkorban, amikor még csak kisebb települések és pici közösségek voltak.

2019. júl. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem a jogrendszert, hanem a demokráciát fogja felszámolni azok szerint, akik ezt állítják. Jogrendszer (valamilyen másmiylen jogrendszer) lesz akkor is, a diktatúra is jogrendszer például, csak nem demokratikus.


A demokratikus jogrendszert pedig azért fogja felszámolni, mert az alapvetően forrásbőségre épül. Vagyis amikor épp pörög a gazdaság, az embereknek csak akkor van idejük és energiájuk olyan dolgokkal foglalkozni, mint a demokrácia. Amint beüt a szar, az emberek rögtön megválasztanak valami diktárort, aki faék egyszerűségű megoldást kínál összetett problémákra, ami többnyire egy leküzdendő fantomellenség. Zsidók. Muszlimok. Soros. Liberálisok. Burzsoák.


Aztán ahogy pörög a szar előre, az emberek gyakorlatilag önként mondanak le egyik szabadságjogukról a másik után, mindig valami olyan logikával, hogy "akinek nincs takargatni valója, az miért bánja, ha lehallgatják/megfigyelik".


Ezt a folyamatot egy csomó ország lejátszotta, így alakult ki a náci Németország egy nagy válság közepén, így sikerült Erdogannak törtető politikusból lényegében teljhatalmú leválthatatlan török vezérré válnia (őt lényegében a szomszédjában működő ISIS termelte ki). Orbánt a 2008-as válság nélkül nem nyerte volna szét magát 2010-ben (szocik ide vagy oda), de ott van Salvini, Bolsonaro, Duterte, Putyin, akik a maguk idejében mind valami nemzeti válság idején kerültek hatalomra. Közülük a régi lovasok (pl Putyin) már lényegében teljesen elnyomták az ellenzéket (ami ugye a demokrácia alapja), pl Putyin legnagyobb ellenfelei mindig valahogy pont akkor kerülnek börtönbe, amikor választás lenne (vagy simán csak meghalnak).


Összefoglalva, az általad felvetett előrejelzés azt mondja ki, hogy a felmelegedéssel kapcsolatos válságok (élelmiszerválság, migráció, lakhatatlanná váló területek, járványok) olyan elégedetlenség hullámot fognak elindítani, ami a legtöbb országot elindítja a fentebb vázolt úton.

2019. júl. 3. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!