Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ami logikus és konzisztens az...

Ami logikus és konzisztens az már tudomány?

Figyelt kérdés
Tehát amit logikailag tudunk hova kötni az eddigi tudományokban, mint fizika vagy matematika, ill. ami ezekkel nem mond ellent?

2019. jún. 16. 20:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%
Ennyi még nem feltétlenül elég hozzá, de amolyan alap-kritériumnak megfelel.
2019. jún. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Mojjo ***** válasza:
69%
Attól függ, milyen tudományról beszélünk. A természettudományok alapkritériuma a megfigyelésekkel való egyezés.
2019. jún. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%

Tudomány az, ahol elméleted van, ami egyezik a mérésekkel és cáfolható lenne, de nincs cáfolva.

Vagy fordítva, a sorrend mindegy.

NEM tudomány az, ahol ebből valami hiányzik.


A logikával vigyázzál: az valószínűleg nem azt jelenti, amire te gondolsz.


Végül: jó dolog, ha kötni lehet valahova, de ez NEM KÖTELEZŐ.

Valamint az sem kizáró ok, ha ellentmond valaminek, amit eddig igaznak tartottunk. Ilyen esetben MINDKETTŐT NAGYON GONDOSAN meg kell vizsgálni, és megnézni, melyik igaz.


De ha te kitalálsz valamit, ami ellentmond a mai tudománynak, az senkit nem érdekel. Bizonyítsd be először.

2019. jún. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
38%

Mojjot miért pontoztátok le. mikor igazat írt?

A haramdik válaszoló Popper falszifikáció-elvét írta le, ami elég elterjedt és jól alkalmazható, de ne vegyük készpénznek, mert természetesen már érkezett cáfolata is. (egyébként is támogatom, de legyünk óvatosak...)

"Végül: jó dolog, ha kötni lehet valahova, de ez NEM KÖTELEZŐ."

Amit Mojjo írt, azzal egyetértek, ellenben ezzel a kijelentéssel nem. Mivel alapvető fontosságú, hogy az elméletünket kössük az alapokhoz, tehát konzisztens legyen a már megismert dolgainkkal. Mivel a kérdésben felvetett logikusság olyan hipotézisben is lehetséges, amelyben semmi konzisztencia nincs az eddigi megfigyelésekkel, ezáltal a valósággal sem. Persze az lehet, hogy csak nagyon kevés szálon kötjük az eddigiekhez, de akkor is kell (a "forradalmi" elméletekre ez gyakran jellemző). Tehát: be kell illeszteni az idáig leírt képbe a természetről (hozzáteszem, a matematika is így működik)!

2019. jún. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"Mivel alapvető fontosságú, hogy az elméletünket kössük az alapokhoz"

Így igaz.

Csak nem kötelező!

Működhet e nélkül is.


"tehát konzisztens legyen a már megismert dolgainkkal."

Nem, dehogy!

A részecske-hullám kettősség mivel konzisztens?

Semmivel.


Vagy úgy gondoltad, hogy ne hazudtolja meg az ismert törvényeinket?

Ez így igaz... viszont tetszőlegesen pontosíthatja őket.

Jégből pl. már talán 10 félét ismerünk, és az egyik fekete és 60 fokos.

Ez mivel konzisztens és mihez kapcsolódik?

2019. jún. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Természetesen a pontosítás lehetséges!

Sajnos a fizikához nem értek, így ezt nem tudom. De pl. biológiában a darwini evolúcióelméletet nem cáfolta meg a modern szintézis (genetikai ötvözet), bár meglehetősen megváltoztatta, kiegészítette.

2019. jún. 17. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én a felvetett kérdést kicsit egyszerűbben és hétköznapian értelmeztem. Hátha a kérdező is erre gondol: a jelenlegi tudományos ismereteinkre alapozva állításokat teszünk, amelyek azzal nem ütköznek. De pl. bármilyen fantáziálás, ötletelés, mesélés, ami tudományos alapokon van, (pl. sci-fi regények) és nem mond ellent az eddigi ismereteinknek, természetesen nem tudomány körébe tartozik. Lehet hogy annak az adott állításnak semmi értelme nincs, vagy valami kézenfekvő dolog, amivel semmi újat nem tudunk meg. A tudománynak az egyik követelménye, hogy a világ jobb megismeréséhez segít hozzá, továbbá és egy tudományos eredmény újdonságot tartalmaz. Tehát attól hogy még mondok valamit, ami a tudománynak nem mond ellent, logikus és konzisztens, lehet hogy teljesen érdektelen és nincs semmi haszna.
2019. jún. 17. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Tim Ravel ***** válasza:
0%
Mi van akkor,ha én azt állítom, hogy van olyan tudomány ág amire még rá sem jött az emberiség! Van egy szűkebb csoport,akik olyan tudásra tettek szert,amit már nem osztunk meg másokkal, mert nincs értelme megosztani! Mondok példákat, és gondoljon mindenki amit csak akar, nem számít! Szóval a példák* időutazás, térugrás,800.000 éves korú elő emberek, időn kívüli tér, 15.000 kalóriányi élelmiszer 75 évre 1 embernek, 2 óra per másodperces (12 masodperc per nap ) haladási *sebesség* előre vagy visszafelé,anyag ködösítő,hangpolitika,240 millió különböző humanoid faj csak a mi galaxisunk ban,plusz az a rengeteg milliárdnyi különböző növényi és állati eredetű élőlény per naprendszer! Halottatok már a * FIGYELőK- ről?? * ( Szó szerinti teremtő erő az akarat álltal )* agyszövet kinézetű világos szürke élő szövet a burkolat alatt ( 0,000034 milliméter vastag) , élőlény de mégis jármű,mint egy madár aki a világűrben száll, és úgy repül ,hogy félti az életét, elkerüli az akadályokat is,mindent ami veszélyes lehet az életére,telepátikusan beszélsz vele,közlöd hová vigyen, és oda visz,van én tudata, és vigyáz magára,stb stb! Gondolom már az eddigiek is magasak ,ezt sem képes felfogni a homo sapiens sapiens, mert** hogy?? Meg izééé!!! Nevetséges a 21. Századi agresszív ember állat homo sapiens sapiens! És beképzelt is a semmi tudására! Igazi majom fajta még mindig!
2019. jún. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Tim Ravel ***** válasza:
Edvard de Rothschild.
2019. jún. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A tudomány egyszerűen az, ami megismerés alapján bizonyítható.


Hogy mérhető-e, meg miegyéb, az már csak a modern szcientisták agyszüleménye, akik szerint semmi nem lehet tudomány, ami nem mérhető vagy valamilyen módon számosítható.


A természettudomány az ember megőrülése előtt EGY volt a tudományok közül, most pedig ez "A Tudomány". Összehasonlításképpen, Keleten a jóga és különböző vallások gyakorlatai is tudományok, mivel megismerhetők és megtapasztalhatók. Arisztotelésznek is csupán ennyi volt a kitétele.


A természettudomány, a mai ember fantáziáival ellentétben, messze nem egyenlő a tudomány egészével. Soha nem volt, soha nem lesz.

2019. jún. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!