Neandervölgyi vs csimpánz harcban kinek lenne több esélye nyerni?
Bocsánat ha esetleg rossz kategóriába írtam volna a kérdést...
Azt tudom, hogy genetikai adottságai miatt mind a kettő erősebb a homo sapiens sapiens-nél. A neandervölgyi, ha jól tudom 80 kiló körüli volt 160 centis magasság mellett. És nyílvánvalóan nem az elhízottság miatt volt ilyen nehéz, hanem mert hozzánk képest jóval izmosabb.
Na de vajon egy csimpánz erejével vajon felérhet a neandervölgyié? A csimpánzok se kispályások ugyanis.
Én inkább a csimpánzt mondanám. Rugalmasabb, robbanékonyabb az izomzata, mivel egy lombkorona szinten élő főemlősről van szó. Na meg ott vannak a fogai és a karmai is.
A neandervölgyi leletekről kb. ki lehet következtetni, hogy milyen csontozata és izomzata lehetett. Elvileg egy átlag neandervölgyinek olyasmi ereje lehetett mint a legerősebb mai embereknek. De ők még mindig sehol sincsenek a csimpánzhoz képest, ha harcról lenne szó. A neandervölgyi se lehetne ezzel nagyon másképp.
Annyi előnyt tudnék mondani a neandervölgyinek, hogy intelligensebb és kilóra több, tehát a puszta testsúlyát is használhatja fegyverként. De összességében fegyver/eszköz nélkül a csimpánz jóval esélyesebb.
Kicsit naiv kérdés.
Melyik neandervölgyi melyik csimpánzzal? Milyen körülmények között? Stb.
A csimpánz és homo sapiens közötti erő különbség az eltérő gyors és lassú izom rostok, eltérő aránya miatt van.
A gyors izom rost lehetővé teszi a hirtelen nagy erő kifejtést. Ebből a csimpánznak több van egy izmon belül.
A lassú izom rost lehetővé teszi hosszú, kitartó mozgást mint a hosszútáv futás.
Őseink valószínűleg sokat futkároztak a szavannán és ezért van ez a különbség.
Az ember képes felmérni mi az erőssége és gyengesége a csimpánzhoz képest és ennek megfelelően alakitja ki a taktikáját és fegyvere is van.
Egy 50 kg-os busman a kalaháriban simmán legyőzne egy csimpánzt, elég csak kifárasztania. Egy neandervölgyi a jégkori európában simmán nyerő lenne de a dzsungelba lehet hogy a csimpánz.
A mi lenne ha típusú, soha be nem következő eseményekről való érdeklődés tökéletesen fölösleges. Még csak érdekesség jellege sincs.
A neandervölgyi ember sok éve élt, hogy az akkori csimpánzzal került-e ilyen konfliktusba, nem tudjuk, de annak lefolyását semmiképpen nem is tudhatjuk. Erősen hézagos ismeretekkel találgatni - nos az nem tudomány, legfeljebb szórakozás, s nem e fórum tárgya.
Természetesen egyik fél sem használhat semmilyen segédeszközt a bunyóban. Mert hát akkor a neandervölgyi simán leböki egy dárdával a csimpánzt és vége.
Pl: egy ketrecharcra vagy hasonló terepre gondolok, ahol csak puszta kézzel megy a bunyó és egyik fél sem tud elmenekülni.
A csimpánz a hosszú karjaival messziről felpofozná a neandervölgyi embert. Az hiába pattogna, a töppedt kis testével ütőtávolságba se tudna kerülni. Ha nekiront a csimpánznak, csatt, már kapja is a következő pofont. A csimpánz napestig osztogatná a sallerokat a kis neandervölgyinek, amíg az el nem szédül, és vörös arccal haza nem megy.
A csimpánzt nem kell félteni, agresszív faj, lehet hogy ő maga keresné fel a neandervölgyit, megkínálná 1-2 tenyeressel csak hogy tudja hol a helye.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!