Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Téli vagy Nyári időszámítás...

Téli vagy Nyári időszámítás jobb ha marad szerinted?

Figyelt kérdés

Az EU-ban hamarosan eltörlik az óraátállítást,

ÉS

a tagállamok maguk dönthetik el hogy a nyárit vagy a télit tartják meg.


Némi infó.:


| [link] | [link] |


| [link] | [link] |


Te melyiket és miért választanád és miért?


2019. márc. 4. 14:20
1 2 3 4 5
 21/43 Wadmalac ***** válasza:
70%

Ismerjük be, totál szubjektív az egész.

Ha Nyugat-Európa a nyárira áll, úgyis majdnem 100%, hogy mi is oda fogunk praktikus okokból.

2019. márc. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
0%

Nyugat-Európa sajnos szinte biztosan a télire fog állni. Mégpedig azért, mert nekik már az is olyan, mint nekünk a nyári.

Budapest és Párizs között 17 hosszúsági fok van, ami a nap állását tekintve több, mint egy óra. Nekik a GMT+1 (jelenlegi téli) pontosan ugyanolyan, mint nekünk a GMT+2 (jelenlegi nyári). Úgyhogy én már fel is készültem a szopókára. Wadmalac és a többi téli-fan meg örülhet majd a 11:40-kor delelő napjának.

2019. márc. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
22%
#20 - Na ez az, amit nem nézek ki ebből az országból. Hogy adaptálódjon a helyzethez. Igazad van abban, hogy a munkaidő, nyitvatartások átállításával semlegesíthetőek lennének a problémák, de nem tudom elképzelni, hogy ilyen értelmes megoldások szülessenek ebben az országban.
2019. márc. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
65%

#23

Ez egyik országban sem számít értelmes megoldásnak. Tekintve, hogy így is, úgy is észben kell tartani, hogy nem délben delel a Nap (az időzónák következménye), sokkal kisebb adminisztratív teher tekerni egyet az időmérő eszközökön, mint átírni a munkaszerződéseket, a beosztásokat, a menetrendeket, a nyitvatartásokat, a műsort, és még a kiskutya tudja, mi mindent.

2019. márc. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
33%
Természetesen egyszeri átállásra gondoltam, abban az esetben, ha nyugat-európa miatt a GMT+1 maradna. Hogy effektíve a szinte minden szempontból jobb, és az emberek többsége által preferált GMT+2 napjárás ritmusában folyhasson tovább az élet.
2019. márc. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 Wadmalac ***** válasza:
70%

"Wadmalac és a többi téli-fan meg örülhet majd a 11:40-kor delelő napjának."


Bocs, de utálom az ilyen skatulyázó korlátolt gondolkodást.

Ha valaki felveti, hogy az érmének két oldala van, a szűk látókörűség teteje mindjárt másik oldalt álló ellenségnek kikiabálni.

Leírom, hogy a téli mellett is szólhatnak érvek, erre én vagyok a hülye téli időszámítás kedvelő.


Aki nem fradista, az rohadt újpestes.


Objektivitásnak utána kéne nézni, tudom, hogy nem divat, itt aki nem áll egyik csordába sem, az közellenség, de legalább a tudomány rovatban ennél felnőttebb gondolkodást várnék.

2019. márc. 6. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
48%

A legjobb az lenne, ha maradna de az egész ország GMT+2-be tartozna, de már az is jobb lenne ha nem marad de fix GMT+2.

Így is Magyarország aki a legjobban szívja ezt az egész időzónát itt nálunk állandóan sötét van, míg más Nyugat-Európai országban javában süt a nap este. Ha csak a mai napot nézem jelenleg 18:15-van már mondhatni korom sötétség, ha megnézek mondjuk egy párizsi webkamerát még nappali világosság van sőt a nap is süt, vagy másik ilyen, hogy elindulsz Debrecenből a sötétségbe és Nagyváradon még süt a nap.

Cserébe nyáron Magyarországon már hajnali 3:30kor szinte süt a nap, hogy minek azt nem tudom.. Inkább indulok reggel sötétben az iskolába és még alszok egy jót a buszon, ehelyett már reggel 6kor kiveri a szemem a nap, de mire hazaérek már sötétség van.

Szerintem mindenkinek sokkal jobb lenne, ha hazaérne munkából, iskolából és még pár órát világosságban tölthetne, lehetne még sétálni sportolni, esetleg dolgozni kertbe akármi. Erre elmegy mindenki ragyogó napsütésbe dolgozni, és haza ér a korom sötétségbe.


Ha eltörlik az óraállítást és az ország pusztán politikai okokból még a jelenlegi téli időszámítást alkalmazná az szerintem maga lenne a katasztrófa.

2019. márc. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
52%

#25

"Természetesen egyszeri átállásra gondoltam, abban az esetben, ha nyugat-európa miatt a GMT+1 maradna. Hogy effektíve a szinte minden szempontból jobb, és az emberek többsége által preferált GMT+2 napjárás ritmusában folyhasson tovább az élet."


Ebben egyetértek!

Részben a #20-as kolléga víziójához is kapcsolódott a válaszom (aki a havi rendszerességű munkaidő-és-minden-egyéb tologatást sem tartja lehetetlennek).

2019. márc. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
0%

Gyári munkás: Nem igaz, hogy nem látja a Napot!

Nappali műszak: 6-14, az év nagy részében sötétben megy, világosban jön.

Délutános műszak: 14-22, világosban megy, sötétben jön.

Éjszakai műszak: 22-6, sötétben megy, az év nagy részében világosban jön.

2019. márc. 7. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
48%

# 29

kiragadtál egy kijelentést egy párbeszédből, nem vetted figyelembe hogy ez a kijelentés nem az év nagy részére hanem a télre a jelenlegi téli időszámítás keretében vonatkozott, amiben viszont igaz, jó-jó értem én, 3ig kb világos van, de milyen az a világos? ugyan már.



Nyári mellett szavaznék!

2019. márc. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!