C és D saját órája szerint 2 s-et utazott? Melyik képletet kell használni?
19-es. Csak egy a gondom, hogy az idodilatacios kepletben nincs gyorsulas. Ket pont sebesseg kulonbsege alapjan allitja, hogy a ket ponton maskepp jar az ora.
Sot WIKI szerint a ket kulonbozo esemeny az ammirol beszelsz. Idodilatacio ket esetben lep fel:
A speciális relativitáselméletben, mikor a két vonatkozási rendszer egymáshoz viszonyítva mozgásban van, vagyis inercia-rendszerek esetén. Ezt az effektust pontosan leírja a Lorentz-transzformáció.
Az általános relativitáselméletben, mikor a vonatkoztatási rendszerek egymáshoz képest gyorsulnak. Ezt nevezzük gravitációs idődilatációnak.
27 kérdező. Pedig ott van be is van linkelve. Alul idődilatáció folyamatosan gyorsuló rendszerben.
Azt mondjuk én sem értem miért a specrelhez van írva de ott van négy hosszú képlet attól függően hogy mit akarunk tudni.
A kicsi g a gravitációs gyorsulás jele szóval oda kéne beírni a g erőt. Mint mondja is állandóan gyorsuló képletek ezek tehát nem inerciális mozgásokra való vagy esetleg akkor 0 át kell oda írni ,annyira nem vágom én sem a matematikai részét ki kell próbálni.
De amit eddig mondtatok az csak a lorentz transzformáció az a "1/négyzetgyök akármi" ... kis rövid képlet.
Abban valóban nincs gorsulás számbavéve.
Amúgy nem tehetetlenségi tömeget keresünk ,ez szóbotlás gondolom ,olyan képlet is van ami annak a relativisztikus növekedését számolja ki de most nem azt akarjuk.
Az egyenlítő vs sarkörös megoldása szerintem a következő : Most már van képletünk ,az adatokat csak be kell írni: Egyenlítői gravitáció ,sarkköri gravitáció ismert (googli) vagy perverzebbek maguk is kiszámolhatják a centrifugális meg geológiai stb erőkből.Egyenlítői sebesség a föld forgásából származó kerületi sebesség (googli) HA a sarkkört a forgástengelynek vesszük azaz v0 nak megkapjuk a két helyszín v különbségét.
Hát gratulálok aki ezt kiszámolja ,logikailag tippelni se tudok a műholdakból ismert információk alapján mert igaz hogy ott a gravitáció gyengesége döntött ,viszont a föld felszínéhez közelítve ez a hatás négyzetesen növekszik és lehet hogy csak a sebesség hozhat kimutatható óraeltérést ,a franc se tudja kíváncsian várom.
"De amit eddig mondtatok az csak a lorentz transzformáció az a "1/négyzetgyök akármi" ... kis rövid képlet.
Abban valóban nincs gorsulás számbavéve."
-de ettől még az idődiletáció egy esete amit a Lorentz transzformáció ír le a wiki szerint...
Idodilatacio ket esetben lep fel:
A speciális relativitáselméletben, mikor a két vonatkozási rendszer egymáshoz viszonyítva mozgásban van, vagyis inercia-rendszerek esetén. Ezt az effektust pontosan leírja a Lorentz-transzformáció.
ha nem igaz én elfogadom csak... :)
Igen most már több napja többen is ezt magyarázzuk , van a lorentz összefüggés szimplán inerciarendszerek közt és ha lejjebb görgetsz akkor ott van gyorsuló rendszerekre is a képlet.
Amit én sem tudok hogy ha azokba a képletekbe a g nek 0 át írsz akkor az ugyan az lesz e mint a sima lorentz es képlet. Próbálgasd ha ráérsz.
#35: „van a lorentz összefüggés szimplán inerciarendszerek közt és ha lejjebb görgetsz akkor ott van gyorsuló rendszerekre is a képlet.”
Hol, milyen képlet?
36 Te linkelted be a wikipédiáról hogy idődilatáció . ott van alul gyorsuló rendszerekre.
Viszont táblázatba beírni nem tudom.
Még amit letöltöttem lorentz képletet az se működik pedig semmilyen hibát nem látok, még excell be is betettem és ott se működik . Pedig ezt valaki eleve excelben csinálta meg és én csak letöltöttem anno . Agyam nincs miért ír #SZÁM hibát majd lehet kiírom itt aztán valami programozó megmondja.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!