Villamosmérnöki egyetemmel lehet szerelni?
Szeretnék egy olyan vállalkozást léthrehozni ahol én dolgozok avagy szerelek TV-ket illetve Számitogépeket. Ezeknek csinnyát-binnyát a villamosmérnöki egyetemen tanulom meg vagy valamilyen teljesen más végzettség kell hozzá?
Kifejtenétek ezt részletesebben?
Ezeket a szakmában tudod megtanulni a képzések alatt.
Nálunk a cégnél (drága műszereket gyártunk) bárki lehet szervízes, aki ért az elektronikához.
Nem feltétel a villamosmérnök diploma...de azért nagyrészt végzettek, főleg BME-n.
A mérnöki képzés a kreálásról szól. Létrehozni valami újat ami működik, majd jó pénzért eladni a piacon a megrendelőnek. A szerelés, szakis munka az OKJ-n(?) de leginkább hobbi szinten sajátítható el.
A tanulmányaid alatt valószínűleg lesz azért 1-1 olyan laborod ahol találkozol forrasztással, de csak pár alkalommal. Viszont maga olyan, hogy például TV vagy PC szerelés nem igazán, hiszen nem erről szól a mérnöki képzés. Természetesen attól nagyon jó skill, ha tudsz javítani.
Viszont! Kollégiumi körök, tanárok/hallgatók által tartott foglalkozások (ha vannak), otthoni szerelés mind elérhető a számodra. Otthoni szerelésre ha nincs semmi ami elromlott, akkor akármennyire is undorítónak tűnik, de például lomtalanítások alatt nem 1 olyan cuccot dobnak ki ami simán javítható. Azokon gyakorolhatsz. Veszel egy jobb minőségű pákát, multimétert (ha nagyon dől a lé otthon, akkor egy USB-s oszcilloszkópot is, ne adj isten egy sima szkópot akár) és már mehet is a bütykölés. Közben vizsgálhatod a kapcsolást, megnézed hogy működik, megvizsgálod a jeleket, jegyzőkönyvezel stb.
De ha kifejetetten egy ilyen vállalkozás létrehozása az álmod, akkor felesleges villamosmérnöknek tanulni, mert az nem erről szól. Inkább legyen valami OKJ-s képzés, kezdőtőke és vágj bele.
Viszont az utóbbi években egyre kevesebben választják a szerelőt, mert sokszor tényleg olcsóbb ha veszel egy újat, illetve amíg garanciális a termék, addig úgy sem kisvállalkozások kezébe adják a cuccot szerelésre.
#4, Azért szerintem a hallgatóra nézve ultragáz, hogyha villanymérnök alatt nem volt annyi sem, hogy maratott egy nyákot, és ráforrasztotta az alkatrészeket, vagy bármi kütyüt épített.
Bátyámnak is ez a baja a frissen végzett egyetemistákkal, fejlesztőcsapat vezetőjeként... nem csak, hogy szart sem tudnak, de a nagy arcuk mellett még hobbiprojectjeik sem voltak. Csak üveges tekintettel néznek maguk elé.
Másik 10-15 fős csapatot vezető cimbim a szakmai interjún nem is kérdez semmiféle egyetemen tanított dolgot... csak két dolgot, mondja el a kedvenc saját projectjét, és hogy mi érdekli a szakmában.
Bárminemű szerelésnél
csak két feltételnek kell szigorúan megfelelni az elvégzett munkát illetően az érintésvédelemnek
a szerelőknek önmagukra pedig a munkavédelmi szabályok ismeretének.
Gyengeáramú berendezést bármilyen "elektromos" végzettséggel
lehet hívatalosan "szerelni".
Tehát az elektromosság veszélyei miatt kell tudni felelősséget vállalni a szerelőnek.
Vállalkozásnál az esetlegesen
javítás közben (helyett) oktozott károk megtérítése
van előírva.
A villamosmérnöki képzéssel minden elméleti tudást meg tudsz szerezni, ami villanyszerelési, elektronikai műszerészi (stb.) munkákhoz kell. A többire az ember magától is rájön, utánanéz a neten.
Semmi sem gyakorlatiasabb mint a stabil elméleti alapok.
Ugyanakkor az is tény, hogy ha kifejezetten csak szerelni akarsz akkor nincs szükséged ilyen mélységű és részletességű háttértudásra.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!