Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Amennyiben a „téridő" elnevezé...

Amennyiben a „téridő" elnevezés egy matematikai modell vagy ha úgy tetszik matematikai fogalom akkor a gravitációs hullámok hogyan terjedhetnek egy matematikai fogalom vagyis a semmi hullámaiként?

Figyelt kérdés
Ezenkívül ha az elektromágneses hullámok önmagukban terjednek a semmiben akkor hogyan terjedhetnek olyan valamiben ami szintén hullámzani tud?

2018. okt. 17. 22:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Amennyiben a "fa" egy szó, akkor tűz hogyan keletkezhet egy szó égéseként? A szavak ezek szerint éghetőek?
2018. okt. 17. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
HaHaHa jó vicc volt. Megvallom őszintén tetszett. Végülis nincs olyan dolog amiből ne lehetne viccet csinálni és amibe ne lehetne belekötni.
2018. okt. 17. 23:32
 3/11 anonim ***** válasza:
24%

A téridő egy matematikai fogalom egy létező jelenségre.

A gravitációs hullámok ebben a létező jelenségben terjednek, és nem a semmiben.

Bár... elképzelhető, hogy a semmiben is tudnak terjedni.


Az elektromágneses hullámok viszont valószínűleg csak a téridőben tudnak terjedni, a semmiben nem.


A második kérdésed nem értem.

Pl. a hanghullámok ugye közegben terjednek. Ahogy terjednek, közben a közeg is hullámzik velük együtt. Mi ezzel a probléma?

2018. okt. 17. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Kedves második válaszolóm

A válaszodat öszintén köszönöm. Hiszen ezzel a válaszoddal részben megerősítetted eddigi elképzeléseimet.De sajnos csak részben. A probléma az nem más mint a „létező jelenség" mibenléte. Ennek a dolognak a boncolgatásával bármeddig lehetne foglalkozni amiről már nehéz volna eldönteni, hogy a téma az fizika vagy filozófia. Pl. ha jelenség akkor az nyilván csakis valamilyen létező dolog okán lehet valamilyen jelenség. Tehát valamilyen mechanizmus kell hogy legyen hiszen a semminek semmilyen mechanizmusa nem lehet. És ez az a pont ahová akármilyen hosszú beszélgetések után mindig visszalyukadnánk. És hogy ez ne így legyen ezért ez csak úgy oldható meg hogy a vita előbb-utóbb kénytelen eljutni odáig, hogy a tér semmiképpen nem lehet egyenlő az einsteini ürességgel.

2018. okt. 18. 00:53
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

"a tér semmiképpen nem lehet egyenlő az einsteini ürességgel"

Ez így van, mi ebben az újdonság?

A térnek tulajdonságai vannak, ezekből már sok ismert. Nézz utána.

2018. okt. 18. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Bocsi de nem akartam kimondani azt a szót, hogy „éter" mert akkor azonnal jönne a támadás, hogy nincs abszolút nyugvó rendszer. De ha esetleg érdekel az hogy mi a lehetséges megoldása annak, hogy az éter esetleg mégsem álló rendszer akkor nagyon szívesen elmondom de nem itt. Persze ehhez előbb azt is ki kellett találni, hogy feltételezhetően mi is az éter.
2018. okt. 18. 01:21
 7/11 anonim ***** válasza:
Az étert hagyjuk, én a térről beszélek.
2018. okt. 18. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 2*Sü ***** válasza:
88%

Hogy jól értsük, vegyünk inkább egy klasszikus fizikai példát.


Először is van egy tér. A tér egy matematikai absztrakció. A különböző tárgyak rendelkeznek egy sajátos tulajdonsággal – pozíció – és ezt írjuk le egy matematikai absztrakcióval, amiben definiálhatóak olyan szintén absztrakt fogalmak, mint pl. a távolság, irány. Pl. a távolság is absztrakt fogalom. Nem tudsz bemenni a boltba, és venni három métert. Tudsz venni valamit, aminek a hossza három métert, de három métert magát nem tudsz venni, mert az egy absztrakció, azt fejezi ki, hogy a különböző tárgyak pozíciói, mint tulajdonság, milyen viszonyban vannak egymással.


Az autó viszont fizikai dolog, anyagi természetű, van neki tömege, színe, hőmérséklete. Anyagi természetű, konkrét.


Az autó tud haladni a térben. Hogyan? Hát úgy, hogy az autónak a pozíció nevű tulajdonsága változik. Időben egy adott pont pozíciója és az autó pozíciója ebben a matematikai absztrakcióban értelmezett távolság, esetleg irány összefüggésében növekszik, vagy csökken.


A gravitációs hullámok téridőben való terjedése ugyanígy értelmezhető marad. A gravitáció a relativitáselméletben a téridő görbülése. A gravitációs hullám ennek a téridő görbületnek a hullámszerű terjedése. A téridő görbültsége meg ugyanolyan jó definiálható fogalom a téridőben, mint a távolság és az irány a térben.

2018. okt. 18. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Wadmalac ***** válasza:
68%

Kedves Kérdező.

Már írtam, nem kéne ezt erőltetni.

Valahol ott egy nagy rés vagy az ismereteken, vagy a megértésükön. Ez már a fénysebesség abszolút voltát kétségbe vonó kérdésnél is kiderült.

Kár teóriákat felállítani addig, amíg a teóriához nem ismert minden, amit már ma biztosan tudunk. Először ezeket kéne pótolni.

Amíg egy jelenség definiált fogalmi megnevezése keveredik a fejben a jelenséggel magával és értelmezésileg nem sikerül szétválasztani a két dolgot, addig kár mélyebbre ásni a fizikában.

2018. okt. 18. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Mert a világ úgy működik, hogy egy jelenség megértéséhez a jelenség tulajdonságainak megértésén keresztül vezet az út. És olyan nincs, hogy kihagyunk néhány lépést, majd ezen ismeretek nélkül szeretnénk megérteni a szóban forgót.


Egyébként ez elején a hasonlat nem "vicces" volt, hanem próbálta hétköznapi dolgokon keresztül megértetni veled a probléma lényegét. Hogy miért nem érted. Sajnos nem sikerült, még azt is félreértetted.

2018. okt. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!