Ha a gravitációs keringési pálya egyenes és a kisebb objektumok mozgása (keringése) a nagyobb körül csupán a téridő görbülete miatt tűnik látszólag körpályának akkor miért van mégis kifelé ható centrifugális erő?
Szerintem a kérdésre megkaptad a választ: a gravitáció _nem_ a tér görbülete, hanem a téridőé.
-- --
Mi lenne, ha abbahagynád a fejtegetéseidet arról, hogy mi a baj a fizikával, vagy hogy mi alapján van eldöntve hogy „hogy Einsteinhez vagy Newtonhoz ragaszkodik a tudomány”?
Esetleg nyiss egy erről szóló kérdést, ha nagyon beszélhetnéked van erről (maximum nem megyek oda).
"ne az alapján legyen eldöntve a dolog, hogy Einsteinhez vagy Newtonhoz ragaszkodik a tudomány hanem inkább az alapján, hogy a valóságban mi a helyzet"
Az a baj, hogy teljesen parttalan ez a beszélgetés.
Nem sértésből mondom ,csak látom ,hogy ez a tény, nem csak hogy a fizikát nem érted, de még a tudomány működését sem.
A tudomány empirikus eredmények alapján felállít egy modellt, megalkotja a teóriát, elméletet, majd ezer módon és alkalommal ellenőrzi. Amint valami nem stimmel ,azonnal tovább kutat, változtat, csiszol, módosít, addig, amíg nem stimmel minden pontosan, vagyis megvan a pontos modell, elmélet.
Ez nem úgy megy, hogy a tudomány bármihez ragaszkodik a tényekkel szemben.
"A helyzet pedig az, hogy stabilan keringeni csak jól kiszámított sebességgel lehet ami így mindenképp azt kell hogy jelentse, hogy mégiscsak van kifelé ható centrifugális erő, aminek egyensúlyban kell állnia a kívülről befelé ható gravitációval, amit miután keringésről van szó akár centripetális erőnek is tekinthetünk."
Ebből tökéletesen látszik, hogy a newtoni fizikán képtelen vagy túllépni és nem értesz semmit a rel. elméletből.
De azért kételkedni tudsz benne.
"arra az álláspontra kellene jutnia a hivatalos tudománynak, hogy a gravitáció az nem a téridő görbülete (aminek az ötlete Einstein részéről számomra is elképesztően zseniális) hanem egy kívülről befelé ható nyomóerő"
Sőt, meg is akarod dönteni.
"Ennek a levezetése itt nagyon hosszú visszont ebből már viszonylag könnyen egyesíthető a három alapvető kölcsönhatás. Azért csak három mert olyan hogy „magerők" nem létezhet."
Juj.
Ezós oldalak vannak tele ilyen, a kiötlője által tudományosnak hitt, de valójában teljesen hibás és alaptalan következtetésekkel. Bizony, ott is több oldalas hibás levezetést tudnak hozzá tálalni.
Sőt, általában képlet-halandzsát.
Nézd, has az a célod, hogy teljesen lejárasd magad fizika terén, folytasd csak. De ha helyeslést vársz, inkább az ezotéria rovatban.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!