Ha megállítanánk az időt, világos lenne, vagy sötét? Napi agymenés.
A világos/sötét csak egy emberi fogalom, attől függően, hogy a retinádra épp mennyi fény vetül.
Ha megállna az idő, ahogy vélhetően a feketelyuk belsejében történik (legalábbis végtelenül lelassul)
Akkor az elektromágneses hullámok nem jutnak el sehová, tehát sötét lenne számodra. Maximum a térben lévő hullámokat lefejelve a retinád feldolgozhatná az infót.
...de nem szeretem az ilyen kérdéseket, mert nem tudományos jellegű. Az idő nem áll meg, úgy, hogy te mászkálhatsz benne. :S
Ha megállítanánk az időt univerzálisan, csak egy csettintésre, akkor nem lenne mihez viszonyítani, az olyan lenne mintha meg se történt volna, már amennyiben nevezhető ez történésnek: Ezért jogosan tekinthetjük úgy hogy ez nem fizikai realitás. Sőt jogosan mondhatjuk, hogy nem állítottuk meg az időt. Amit te mondasz az nem megállítani az időt, hanem időben állni és térben mozogni, ez lenne a végtelen sebesség. (Mielőtt valaki mondaná hogy az ált. rel. ezt tiltja, annak elmondom hogy nem tiltja, csak így szokták interpretálni hogy az fizikailag tilott. Fénysebesség elérését tiltja építőkő részecskéknek vagy ezek halmazának, de azt nem hogy eleve gyorsabb legyen, de ekkor meg nem tudna lelassulni fénysebességig, bár ez erősen kétséges hogy létezik fénysebesség felett haladó anyagi részecske, vagy ha mégis az rendkívül ritka lehet.) A fotonnak nincs kis sebességgel haladó állapota. Mindenki mozgási rendszeréből nézve egy állandó konstans sebességgel halad, ha mindenki saját maga sebességéhez hasonlítja. Nincs olyan hogy épp hogy leelőzött a foton azt tapasztalom. Mindig fénysebességgel köröz le. Mármint nem végtelen sebességre értettem ezt, ami több mint valószínű nincs is. Valamint nem építő részecske, hanem kölcsönhatást közvetítő. Ha időben állnál akkor nem tudna kölcsönhatni a szemeddel mint foton, dehát nem látnád mi van körülötted. Ha meg közben megmozdítanál valamit akkor az is meg te magad is egyszerre lennél a mozdítás minden fázisában jelen. A gravitáció se "húzna", a gravitáció is fénysebességgel terjed. Viszont a gravitáció maga a téridő görbülete. Egyáltalán számodra mi lenne hol? Mivel nincs objektíven az Univerzumnak egy most szelete, hogy kiragadok egy időpontot, hogy most mi van 100 fényévre mondjuk. A távolságot az idővel lehet, definiálni és fordítva. Az hogy nem csak egy sehova nem vezető végtelen mély rekurzív definíció, annak köszönhető, hogy rögzítve van a világegyetemben a fény sebessége mint konstans. Igazából időben sosem állunk hanem folyamatosan zuhanunk fénysebességgel, vagyis méterbe ki lehet fejezni az időt és a távolságot másodpercbe, csak mivel elődeink ezt nem tudták, ezért van rá külön teljesen más mértékegység. Akkor tiszták a téregyenletek , ha nincsenek ilyen SI vagy angolász mértékegységek benne, a legegyszerűbb ha a fénysebesség az 1 egység. Ha külön van mértékegység a térre meg az időre az olyan mintha úgy írnánk fel a Pitagorasz tételét hogy az x tengely mentén méterbe, az y tengely mentén meg inch-be kell számolni.
Visszatérve ide a tárgy mozdításhoz, nem úgy lenne hogy fogod a vázát és arrébb rakod, egyáltalán mi a metrika ez esetben? Arról nem is beszélve, hogy nem érvényesülhet a Pauli-elv sem ilyenkor, aminek köszönhető hogy nem esünk bele a padlóba, továbbá az is, hogy meg tudjuk fogni a vázát és nem csak átnyúlunk benne.
"A legutolso, az agyban feldolgozott, kep lenne a tudatodban a vegtelensegig."
Ez az állítás ott hibázik, hogy idő múlását mond ki implicit módon, amikor pont arról van szó ,hogy ha nem telne az idő.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!