Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Lehetséges hogy mi végtelen...

Lehetséges hogy mi végtelen példányban létezünk?

Figyelt kérdés

Olvastam a natgeo oldalán meg hogy elvileg Hawking is erre jött rá,hogy mi mind létezünk végtelen számban csak különböző döntésekkel és kimenetelekkel.

Szóval a döntésünk univerzumokat hoz létre.

Ez igaz lehet?


2018. okt. 8. 19:08
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Lehet erre gondoltam,nem tudom.de így belegondolva ez nagyon rossz,akkor van egy univerzum amiben gonosz vagyok pl vagy bantok valakit? Ha így ebbe gondolok bele nyomasztó :(
2018. okt. 9. 01:58
 12/20 anonim ***** válasza:
En ugy gondolom, hogy 1 fele kimenetele van a donteseinknek, amiket jol meghatarozott indokok miatt hozunk meg. Nem tudunk mashogy donteni, mert az ok meghatarozza az okozatot.
2018. okt. 9. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 Tislerics Máté ***** válasza:

Sajnos úgy tűnik, hogy ha léteznek is további univerzumok, azok nem lépnek reakcióba a mi univerzumunkkal. Tehát (még) nem lehet kizárni és igazolni sem az elképzelést.


Az ember persze ezzel a tézissel sem hazudtolja meg önmagát: Egy újabb elképzelés, ami önnön magunkat teszi a világmindenség középpontjává. Ez annyira jellemző a tudattal rendelkező entitásokra... Érezzük, látjuk a fizikai valóságot, és már meg is részegülünk tőle...


Pont erre jó orvosság a tudomány, ami csak az igazságot keresi, és félreteszi elfogult, érzelmektől hemzsegő, misztikus gondolatokkal teli agyunk gyengeségeit. Persze a tudománynak is van gyengesége: Nem tud olyan dolgokkal foglalkozni, amik megfigyelhetetlenek. A párhuzamos univerzumok tézis pont 1 ilyen...

2018. okt. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

A kulcsszó: "úgy értelmezi". Valóban, egy dologról minél kevesebbet tudunk, annál inkább szárnyalhat a fantáziánk. Hogy egyre többet tudunk valamiről, az azt jelenti, egyre több szabályát, működési módját ismerjük, és ezek mind korlátozzák a fantáziánkat. És amikor megismerjük, megértjük, abban a pillanatban a fantázia meghal, marad a jó öreg valóság.


Egyszóval az univerzum egy sötét ló, alig ismerjük. Száguld is a fantáziánk rendesen. Miért ne? Azért szegény Hawking kicsit jobban ismerte, ezért betegségéből fakadó különc megjegyzéseit nem szükséges félreérteni. Aki viszonylag ismeri (talán érti) Hawking munkásságát, az kijelentéseit is helyesebben tudja értelmezni. Például tudja, hogy Hawking soha nem mondta, hogy (bármilyen) végtelen univerzum létezik. Pontosabban szólva: amit mondott, annak hétköznapi értelmezését adni maga a hamisság. Ő ennél sokkal elvontabb elme volt.


Kérdező! Fantáziádban az lehetsz, ami csak szeretnél. Akár egyszerre jó és rossz, szép és csúnya, pontos és pontatlan. De minden pillanatban tudd: ez a te képzeleted, aminek a valóághoz semmi köze.

2018. okt. 9. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 dq ***** válasza:

#13:


A párhuzamos univerzumok interpretáció nem csak annyi, hogy a born szabályban megfogalmazott valószínűséget teszi szemléletessé.


A párhuzamos univerzumok _kapcsolatba lépnek_ egymással. Kapcsolatba nem lépő univerzumokkal nem lenne magyarázható pl a két rés kísérlet eredménye sem.


Az szerint előfordulhat, hogy ha átlövünk egy részecskét egy lyukon, és megérkezhet egy detektorba, akkor, ha fúrunk a lyuk mellé még egy lyukat és így lövünk át egy részecskét, akkor már nem érkezhet meg az előbbi ernyőbe. (Kioltási interferencia.)


Ezt a nagyon fura jelenséget a Sokvilág elmélet _kölcsönható_ világokkal magyarázza:


„One of MWI's strongest advocates is David Deutsch.[86] According to Deutsch, the single photon interference pattern observed in the double slit experiment can be explained by interference of photons in multiple universes. Viewed in this way, the single photon interference experiment is indistinguishable from the multiple photon interference experiment.”

[link]


Sőt, a MWI mellett (lol) létezik egy MIW (Sok Kölcsönható Világ) elmélet is:

[link]

2018. okt. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim válasza:
szerinted ki tudja erre a valaszt itt vagy mashol? :)
2018. okt. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 Tislerics Máté ***** válasza:

,,A párhuzamos univerzumok _kapcsolatba lépnek_ egymással. Kapcsolatba nem lépő univerzumokkal nem lenne magyarázható pl a két rés kísérlet eredménye sem."


A kétrés kísérlet magyarázatát szerintem bízzuk a kvantumfizikusokra...

2018. okt. 10. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 dq ***** válasza:
?
2018. okt. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
De és akkor most ez igaz vagy nem?
2018. okt. 10. 12:41
 20/20 dq ***** válasza:
Nem tudjuk.
2018. okt. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!