Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen ismert objektum van,...

Milyen ismert objektum van, ami leginkább megközelíti a fénysebességet?

Figyelt kérdés
Ebből következően, mi történik pl. egy vasgolyóval, ha átlépi a fekete lyuk eseményhorizontját?

2018. szept. 13. 16:48
 1/6 anonim ***** válasza:
84%

Ilyen például a neutrínó. Van egy kis tömege, ezért éppen csak egy kicsit marad le a tényleges fénysebességtől.


A vasgolyó külső megfigyelő számára egyre lassabban közelíti meg az eseményhorizontot, míg elérve azt teljesen megállni látszik, hiába vonzza ezerrel a fekete lyuk. Végtelenül sok idő elteltével pedig annyira közel kerül a horizonthoz, hogy a róla visszaverődő fény teljesen eltolódik a vörös felé és láthatatlan lesz szabad szemmel.

A vasgolyóval együtt utazó megfigyelő viszont nem vesz észre semmit az eseményhorizonton áthaladásról (leszámítva az egyre növekedő ár-apály erőt).

Ez az egész nagyon érdekes számomra, hogy ha külső megfigyelő számára soha semmi nem lépi át a horizontot, akkor minden valaha odaért dolgot látnunk kellene kilapulva.


Nemsokára elkészül az első fénykép a Tejút közepén lévő szupermasszív fekete lyukról, bár nem lesz olyan részletes a kép, hogy ki lehessen róla venni ezt a paradoxont.

2018. szept. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
stephen hawking az idő rövid története pdf
2018. szept. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Wadmalac ***** válasza:
Ha valóban "anyagról" akarunk beszélni, tehát nem csupán minimális tömegű szubatomi részecskékről, akkor a legnagyobb sebességeket a kvazárok jetjeiben kiszórt anyag éri el. A fénysebesség 90%-át is elérheti.
2018. szept. 14. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 dq ***** válasza:
#1-hez csatlakozom. (Csak mert méltatlanul le van pontozva a válasza.)
2018. szept. 14. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Tudtommal a kilövelt jet-ek sebessége a legnagyobb, aminek az anyaga az emberi léptékhez mérve így is elenyészően kicsi, egyszóval, amíg nem bomlunk atomi méretűre, addig esélytelen még a fénysebesség közeli utazás is.

Azt nem egészen értem, hogyan marad minden az eseményhorizonton? Az oké hogy az idő ott elvileg megáll. (Erre mondja a csillagok közt-ben, hogy a gravitáció túllép az időn)

2018. szept. 14. 08:16
 6/6 anonim ***** válasza:

[link]


"This particle had so much kinetic energy for its size because it was travelling at 99.99999999999999999999951% of the speed of light."

2018. szept. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!