Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy tágul a világegyetem? Mi...

Hogy tágul a világegyetem? Mi van ott ahová még nem ért el a tágulás?

Figyelt kérdés
2018. aug. 25. 15:44
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
A világegyetem az ősrobbanás előtt is teljesen kitöltötte a teret, és bármeddig tágul, még mindig passzentosan belefér ugyanabba a térbe. Értelmetlen kérdés, hogy mi van a téren kívül.
2018. aug. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Úgy képzeld el amikor egy szivacs össze van zsugorodva majd kitágul.

Hogy mi van azon kívül, még nem tudjuk. Lehet hogy egy másik hasonló táguló szivacs...

2018. aug. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Alex Fly ***** válasza:
Ugyanoda tágul, ahol most is van.
2018. aug. 26. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
29%
A kérdés értelmetlen. Azért, mert a tágulást úgy képzeli, mint egy véges lufit. A világegyetem tágulását kizárólag tanulással lehet megérteni. Elég sok tanulással.
2018. aug. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
37%

4-es

Sok tanulással?


Ott van a Hubble állandó, hogy a galaxisok távolodnak egymástól és mi ebben olyan bonyolult.. ennyi!

A galaxisok színképvonalai vöröseltolódást mutatnak, ehhez tényleg rengeteg tanulás kell.

2018. aug. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
73%

Röviden: az univerzum metrikusan tágul. Ez azt jelenti, hogy nem az objektumok távolodnak a térben az ősrobbanás helyétől, hanem az objektumok közötti tér tágul (tehát nem haladnak, hanem a távolság növekszik közöttük, ezért lehetséges, hogy messzi objektumok fénysebességnél gyorsabban távolodjanak egymástól), és nincs kitüntetett helye az ősrobbanásnak, mindenhol történt és történik folyamatosan.


Nincs olyan hely, ahová még nem ért el a tágulás. Még egyszer: nem valami tágul a térben, hanem maga a tér tágul, és nem "nincs azon kívül semmi", hanem az, hogy "azon kívül", nem is értelmezhető.

2018. aug. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Bizony ezek mar olyan dolgok, amiket nem lehet sem elkepzelni sem megerteni a kepzeloero vagy a hetkoznapi gondolkodas reven. Ha belatod a gondolkodas hatarait ( max 3 dimenzioban tudunk gondolkodni, csak veges dolgokat tudunk elkepzelni, stb), akkor rajossz, hogy ezek a dolgok meghaladhak az emberi kepzeloerot, viszont a matematika nyelven keresztul tudunk veluk dolgozni. Ne probald meg elkepzelni, vagy a hetkoznapi logika szerint ertelmezni, mert ugysem sikerul.
2018. aug. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!