Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van néhány hihető módszer pár...

Van néhány hihető módszer pár bolygó jövőbeli kolonizálására. Ezek közül melyikre költöznél a legszívesebben, ha menni akarnál, és miért?

Figyelt kérdés

Vénusz - A felszín felett 50km magasságban lebegő ballonon lógó fedélzet, amin mindenféle lakóépület és üvegház lenne.


A "kinti" nyomás akkora lenne mint a Földön, a hőmérséklet pedig 0-50 celsius fok között. Gyakorlatilag pólóban, utcai ruhában lehetnél kint, csak egy légzőmaszk kéne a szén-dioxid légkör miatt.


Picit világosabb lenne, mint a Földön, fölötted világoskék-világossárga égbolt, alattad fényes, sárga felhők.


48 óra világosság és 48 óra sötétség váltaná egymást, ahogy ez ebben a magasságban lévő szelek körbefújják az állomást a bolygó körül.


A gravitáció észrevehetetlenül kisebb lenne mint a Földön.



Hold - Félig talajba ásott épületek, hatodakkora gravitáció, "kint" csak űrruhában lehetne lenni, 2 hét nappal 2 hét éjszaka. Nappal a talaj világos lenne, de az ég fekete, mivel nincs légkör.



Mars - Majdnem ugyanaz, mint a Holdon, csak nappal lenne égbolt (barnás), kb. ugyanolyan hosszú nappal-éjszaka, mint a Földön, harmadakkora gravitáció, mint a Földön. A légkör jelentősége minimális, szinte vákuum.

A legverőfényesebb napon olyan világos lenne, mint amikor kicsit felhős az ég a Földön.



Titán (Szaturnusz holdja) - Majdnem ugyanolyan táj, mint a Földön csak itt vízjégből vannak a kőzetek, és folyékony metánból a tengerek. A légköri nyomás másfélszer akkora a mint a Földön, de -150 celsius fok van, és a légkör mérgező ciángázt tartalmaz.

A legverőfényesebb nap világossága akkora, mint a Földön a szürkület. Sárgás-barna égbolt, gyakori köd.


A sűrű, hideg légkör ellen vastag falú, termosz-szerű épületek, és valami speckó űrruha kéne.

Viszont, mivel kicsit kisebb a gravitáció, mint a Holdon, és a légkör olyan sűrű, egy űrruhás ember, szárnyakat csatolhatna fel és madárként repülhetne, a táj meg nem lenne unalmas, mert ugyanolyan változatos, mint a földi felszínformák, csak itt jégből és metánból vannak.


A metán esőzések és havazások ellen is védekeznie kell az épületeknek.


2010. jún. 19. 15:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

érdekes dolgokat írtál ,ha ezt mind te találtad ki ,le a kalappal ,


de nemtudok válaszolni.

2010. jún. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

"érdekes dolgokat írtál ,ha ezt mind te találtad ki ,le a kalappal"


Nem én találtam ki, olvastam.

2010. jún. 19. 16:07
 3/14 anonim ***** válasza:
50%

Pandora: főleg oxigénből, nitrogénből, és ammóniából álló légkör (mely egy egyszerű, és könnyen regenerálható gázszűrőn keresztül lélegezhető), az éjszakák a rengeteg biolumineszcens növény és a Polyphemus miatt nem túl sötétek, a nappalok a földihez hasonlítanak fénysűrűségileg. A bolygón gazdag élővilág található, és egy intelligens humanoid faj, a Na'vi-k, akik ha nem gépfegyverekkel közelítesz hozzájuk, relatíve barátságosak.


Én ezt a bolygót választanám.


Kár, hogy csak kitalált világ... (A többi elképzeléseddel pont az a bajom, hogy már itt és most (Budapest, 2010) is túl sok ember, és túl kevés egyéb élőlény (a csótányokat leszámítva) van körülöttem, hát még ha beköltöznék valami élettelen kénsav-bolygó felett lebegő akármibe...)

2010. jún. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Én részemről szívesen bejárnám akár az összes ilyetén módon lakható holdat/bolygót, de tartósan élni biztosan csak egy Föld-típusú bolygón tudnék, ahol változatos a táj, megfelelő a kinti hőmérséklet és szabadon belélegezhető a légkör. Valószínűleg az ilyen extrém helyre születni kell, hogy azt huzamosabb ideig otthonának tudja tartani az ember...
2010. jún. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Mit szolnal ahhoz, hogy inkabb ne tegyuk tonkre a Foldet es maradjunk itt?
2010. jún. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

" Mit szolnal ahhoz, hogy inkabb ne tegyuk tonkre a Foldet es maradjunk itt?"


A Föld csak jól járna belőle, ha kevesebb ember élne rajta, és több bolygón oszlana meg a népesség, nempedig többmilliárd egy helyen.


A legtöbb környezeti és nyersanyaghiányi probléma gyökere a túl nagy népesség.

2010. jún. 19. 22:50
 7/14 anonim ***** válasza:
Ertem, es szerinted egy ido utan nem lenne ott is gond a nepesseggel?`Tenyleg marha kenyelmesen elnenk... az elso par evben. Aztan jelentkeznenek ugyanazok a gondok, mint a Foldnel.
2010. jún. 19. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Mivel itt nem lehetne olyan szabadon szaporodni, mint a Földön, mivel a mesterségesen létrehozott életterekben csak X mennyiségű embert tudnak elhelyezni, amíg nem építenek hozzá új modulokat, ezért nem lépne fel akkora probléma.


Másik meg az, hogyha már kezdettől fogva ilyen hozzáálással kolonizálnának új bolygókat, akkor sosem menne túl a népesség, mondjuk 2 milliárdon, mivel kötelező lenne a fogamzásgátlás, és ugyan meg lenne engedve a vallásgyakorlás, viszont be lenne tiltva az, hogy a vallásra hivatkozva törvényellenesen cseledjenek pl. ne használjanak fogamzásgátlót.

2010. jún. 19. 23:14
 9/14 anonim ***** válasza:

A legmegfelelőbb hely számunkra,hacsak a naprendszerünket nézzük a Mars lehet, mivel a tengely körüli forgása majdnem akkora,mint a Földé (majdnem 25 óra), igaz, hogy a gravitáció kisebb,mint a bolygónkon,de ezt egyensúlyozni lehetne a szabadban speciális ruhával, az épületekben pedig mesterséges gravitációval. Egy gond lenne,mégpedig a magnetoszféra hiánya, ami a Földön jóval erősebb és megvéd minket a Nap káros sugaraitól. Egy biztos,hogy terraformálás nélkül egyetlen bolygó sem lenne élhető jelenleg számunkra.A Titánon túlságosan hideg lenne, a légkör pedig nagyon sűrű. A Vénuszon óriási nyomás nehezedne ránk a hatalmas légköri nyomás miatt, ráadásul pillanatok alatt megsülnénk, olyan ott, mintha egy kazánban lennénk. A bolygó folyton-folyvást fortyog és emiatt jelentős a tektonikus lemezek mozgása, a vulkánkitörés. Még a Vénuszra küldött szonda sem bírta ki a több száz fokos meleget.

Mindenképp egy a Földhöz hasonló méretű kőzetbolygóra lenne szükség, ahol a központi csillag sugarai megfelelő szögben érik a bolygó felszínét, mert,ha túl nagy az eltérés és kaotikus a bolygó forgása, akkor nem tudnánk alkalmazkodni az állandó hőmérséklet-ingadozáshoz.Ezt stabilizálja például a mi Napunk, ha nem lenne, akkor akár 90 fokos tengelyferdeséget is elérhet a Föld. És még mennyi mindent figyelembe lehetne venni.

2010. jún. 19. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Sőt, be lehetne indítani az Übermensch Programot is, amitől különben már itt a Földön sem vagyunk olyan messze, mint sokan hiszik. Down szindrómára szűrnek (és öldösik is a Down gyanús babákat - persze mindig kizárólag a szülő döntésére), az autizmus genetikai hátterét kezdik feltérképezni, tehát félig-meddig itt van a szép új világ. ( [link] és [link] )
2010. jún. 20. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!