Van bármi olyan tulajdonsága, szokása az embernek, ami az állatvilágban egyáltalán nem fordul elő?
Sok olyat írtak, ami az állatvilágban is van. Úgy tudom, egyes majmok levelekkel törölnek feneket... A kannibalizmus pedig köztudottan nagyon elterjedt sok fajnál, nem is értem, hol él az, aki ezt nem tudja, de most tényleg. Sokszor a nőstény falja fel a hímet, sokszor az utódokat eszi meg bárki, aki arra jár... Még a macska is lazán megeszi a kölykeit, ha elpusztulnak (végülis hús, ne menjen már kárba).
Az elvont gondolkodás valószínűleg igaz, az állatoknak csak a legértelmesebbje jut el az éntudatig, összettebb gondolkodásig, de olyan igazán elvont dolgokra nem képesek, amennyire tudom.
Nem írnak verseket, nem ábrándoznak (bár a csuda tudja, mi van pl. a főemlősök fejében, ha pihennek, nem baj, verseket akkor sem írnak).
Nincs civilizációjuk. Szervezett közösségeik lehetnek, termeszthetnek ételt, tarthatnak rabszolgákat, de az emberi civilizáció azért jóval komolyabb dolog.
Valamilyen nyelvük lehet, de az emberénél primitívebb. Mi azért eléggé tökélyre fejlesztettük a dolgok megfogalmazását, pontos közlését.
S az ember szokott igazán nagymértékben pusztítani és kihalási eseményt is csak mi okozunk.
Tudományaink vannak, amik eléggé erősen befolyásolják az életünket. Már az ősember is végzett koponyalékelést gyógyászati célból s még túl is élték egyesek. Az állatok max. esznek valami füvet, de legalább van rá ösztönük, mi max. megtanuljuk, hogy mi mire jó, nem érezzük.
S az ember nagyon szeret olyan dolgokkal foglalkozni, ami nélkül végülis remekül meglenne, élne és szaporodva, ami az ösztönlényeknek fontos.
Még az is roppantul érdekel minket, hogy van-e tőlünk átkozottul távol egy fekete lyuk s az mekkora. Vagy mi történt az ősrobbanás első másodpercében. Vagy milyen rovarok élnek egy távoli kontinensen vagy volt-e tolla a Tirannosaurus Rexnek. Ja igen, lelkesen ellátjuk latin nevekkel a régesrégen élt állatokat, míg egy tisztességes normál állatot ez teljesen hidegen hagy... Ő él, eszik, játszik, miegymás.
Nincs.
Nyelv: Az állatok is kommunikálnak egymással.
Irás: Nem csak papirra lehet irni. Más "jeleket" is lehet hagyni. (Pl a kutyák "olvasnak" és "irnak" az üzenőfalnál (fa, oszlop)) :D
Használati tárgyak: A madár fészket rak, a pók hálót sző, stb.
Háború: "Macska - Egér harc?" Állatok közt is van "háború". Élelem vagy területszerzés, szaporodás céljából. Pont mint az embereknél.
Tudomány: Az állatok is fedeznek fel maguknak dolgokat, még ha nem is akkora léptekben mint az ember.
# 17-es
Ez elmondható egyes népcsoportokról vagy törzsekről is.
Attól, hogy nem bonyolult, még kommunikálnak. Ahogy egy kisgyermeknek is kevés a szókincse. A számitógép is megelégszik a 2-es számrendszerrel. El lenne magával gépi kóddal is, csak a felhasználó miatt van szükség forditóra.
Piraháknak például nincs szavuk a számokra, mert nincs szükségük rá.
Csak mi sírunk könnyekkel, pirulunk el, érzünk szégyent a meztelenségtől, ruházkodunk.
Ezeken kívül milliónyi, intelligenciánkból adódó szokás létezik, amiket fölöslegesnek tartok sorolni.
Ahogy egy kutya is sunyit ha tudja, hogy rosszat csinált.
Vagy megérzi ha baj van.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!