Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Biológia szakon előny, ha...

Qasdfewd kérdése:

Biológia szakon előny, ha valakinek mély tudománytörténeti tudása van?

Figyelt kérdés

Érdekességnek jó, de úgy igazán "kézzelfogható" haszna nincs szerintem.


Konkréten a biológiával kapcsolatos tudománytörténetre gondolok, de egyéb más természettudományos töri ismeretre is.


Egyetemen kérdeznek ilyenekből?



2018. máj. 5. 02:26
 1/5 Walter_Dornberger ***** válasza:
74%

Nem, egyetemen nem kérdeznek ilyesmit, hacsak nem tudománytörténetből vizsgázol.


DE


Nagyon sok esetben a megértésen túl az összefüggések megtalálásában , más tudományterülettel való kapcsolódások megértésében rengeteget segít a tudománytörténet mert:

- a tudás és a tudományok kialakulása egymásra épülő lépések sokasága, amit mindíg valamilyen sarkalló ok hajtott előre (gazdasági nemritkán háborús igény)

- az egymásra épülés sorrendeje és története meghatározó a különböző határterületi tudományágak kialakulásában és fejlődésében.


Az összefüggések meglátásában, - amikor a beseggelt tananyag egy neritkán vizsgadrukk hatására - kezd összeálni és megértett aktív tudássá válni, ebben a folyamatban a történelmi háttér nagyon sokat segít szerintem, és a tanulási, elsajátítási folyamat lényegesen gyorsabb is lesz.


- és egyébként is, tudni valamit jó dolog. Ne legyen szakbarbár. Az egyetemeken "egyetemes" tudású embereket képeznek, ez különbözteti meg a különféle "bokorugró" diplomagyáraktól a tényleges egyetemeket. A mérnök, tudós műveltségének igenis része szerintem a tudománytörténeti háttér ismerete.


Szerintem.

2018. máj. 5. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

Nem voltam biologia szakos, de azt gondolom mindenképpen elöny.

Igazából teljesen mindegy, hogy biologia vagy természettudományból milyen plussz tudásod van, ez segíteni fog az egyetemen. Akár össze függéseket is átláltni, akár más dolgokat is.

2018. máj. 5. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egy igazi értelmiségi, kutató, tudós, mérnök... a tudományok minden területén művelt.


Tapasztalat, hogy a kreatív kutató-fejlesztő munka során bármilyen tudásmorzsa hasznos lehet, így a tudománytörténet is. Szerintem mindenképp hasznos a látásmód szempontjából is.

2018. máj. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A hozzáállás mint olyan, hibás. Nem azért tanulok meg valamit, mert kérdeznek róla. Hanem azért, mert érdekel.

Olyan ez, mint az ásás. Nincs tűszerűen mélyre ásás. Ha valahol a közepén nagyon mélyre szeretnél eljutni, akkor a kezdetén kellően szélesnek kell lennie a gödörnek. És ebben az összefüggésben a művelni kívánt tudományágban a története nélkül nem lehet bármilyen mélységig eljutni. Sőt, ma már a rokon tudományágak adott szintű ismerete nélkül se. Olyannyira, hogy egy komoly atomfizikus, vagy mondjuk mikrobiológus otthon van a zene, az irodalom és a művészetek világában is. Nem is kicsit.

2018. máj. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Biosz szakos voltam, egyáltalán nincs ilyen tárgy, és ahogy mondtad, nincs kézzelfogható haszna. :) Inkább a mostani tudományokban kell jártasnak lenni, pl. kémia meg infó, főleg ha kutatni akarsz (mert hát bioszon a nagyobbik hányad kutató lesz).
2018. máj. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!