Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi annak az ellentmondásnak a...

Mi annak az ellentmondásnak a magyarázata, amikor valaki azt mondja hogy csak szexuálisan vonzódik valaki iránt, de utódokat nem szeretne tőle?

Figyelt kérdés
Nem tudom felfogni.
2018. ápr. 11. 11:55
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
#10 Ha már fel tudtad hozni példának és egy szmájlit is sikerült mellé rakni, nekem nincs meg az a képességem hogy ebből kitaláljam hogy ez szerinted nem vicces. Most mondjam hogy szánalmas hogy nem tudsz választ írni?
2018. ápr. 11. 14:21
 12/21 anonim ***** válasza:
80%

#7 ezzel pont az én érvemet erősíted:


Csoki, tele van cukorral = jutalomközpontot stimulálja.


A modern embernek kell szerinted ennyi cukor és szénhidrát a túlélésre? Nem.

Sőt még káros is, mert elhízol és ki sem tudsz szállni a székből.


Tehát a csokit másra használjuk mint az eredeti funkciója.


A szex jó érzés, örömet okoz, kell az egészséges élethez...és még csak nem is hízlal mint egy csoki...A modern ember már rég túllépett azon, hogy csak a szaporodási ösztön miatt űzze ezt a tevékenységet.


Ahogy számtalan mást is csinálunk, alapvető jutalomközponti késztetés miatt. Pl táncolsz egy koncerten bepiálva, transzba esve :)

2018. ápr. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 Wadmalac ***** válasza:
78%

Ja hogy te a szex után zavarós poénra gondolsz?

Ember!

Milyen bolygón élsz, hogy nem veszed észre, sokan pontosan így viszonyulnak a szexhez és párkapcsolathoz?

Idéztem ,mert oda passzolt. Azt írtam, én gondolom így?

Egyszerűen létezik egy ilyen vicc, ennyi, pont ahhoz passzolt, amikor valaki csak a szexért szexel.

Erre leszánalmasozol.

Eh...

2018. ápr. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
XD
2018. ápr. 11. 14:46
 15/21 Wadmalac ***** válasza:
100%

"Ahogy számtalan mást is csinálunk, alapvető jutalomközponti késztetés miatt."

Vagy éppen ösztöneinknek ellentmondóan, logikai vagy érzelmi okokból.

Öngyilkosság, fogyókúra, önmegtartóztatás, jótékonyság...

2018. ápr. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
9%

"A modern embernek kell szerinted ennyi cukor és szénhidrát a túlélésre? Nem.

Sőt még káros is, mert elhízol és ki sem tudsz szállni a székből. "


#6 vagyok. Sok csokival sokat lehet dugni, sok utódot lehet nemzeni, felnevelni és akkor nem hízunk el. Egy ember annyit dughatna amennyit csak akarna ennyi élelemmel amit ma elérünk. Vagy nem? Mitől modern egy mai ember?


Szerintem pl. attól, hogy rájött, hogy az utódgondozás kitolásával az utódok számának csökkenésével is jobbak a faj és génfenntartási valószínűségek.

Ezt én mesterséges dolognak tartom ami nem ösztönös, hanem tudatos vagy szokás szerű, társadalmi mintákkal tovább adott információ. Evolúciósan(gén és hormonális szinten) lassabban adaptálódunk az új viszonyokhoz és az ösztönök köszönnek vissza a gyakori szexuális vággyal.


Egyébként irracionális a szex utódnemzésen kívül bármi más célból, mert csak energiát veszítünk vele, betegségeket terjesztünk. Ennek ellenére ezt tesszük, mert... mert jó... Ez a természetünk.

2018. ápr. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
#16 Pontosan.
2018. ápr. 11. 18:10
 18/21 anonim ***** válasza:
0%

Az ember ösztönös viselkedései mind irracionálisak.


A szex, a szerelem és a csokievés is mind totál irracionális.


Csoki nélkül is tökéletesen lehet élni a mai tápanyagokat fogyasztva, sokkal egészségesebben. Mégis fogyasztjuk. Sőt neurotoxint iszik etilalkohol formájában 6 milliárd ember nap mint nap és millió ilyen dolog van.


Azt nem értem ezen mi az ellentmondás?


Csináljuk mert a hormonális és neurális jutalmazórendszerünk erre késztet minket.

Ez egy teljesen kiszámítható emberi viselkedésforma.


"Nem tudom felfogni" volt a kérdésben.


Az válasz az, hogy triviális emberi természet. Ösztönös és a kultúra része is egyben. Azért fontos az utóbbi, mert látható, hogy vallásos agymosott önsanyargatással rávehetők emberek, hogy a saját ösztöneik ellen harcoljanak. Pl a maszturbáció és a házasságon kívüli szex tiltása és bűntudatébresztés mély pszichológiai frusztrációk forrása és egészségtelen,emellett természetellenes.

2018. ápr. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
A modern apaságvizsgálati technikák, és a fizetendő gyerektartás :) Vagy a morál. Ösztönösen akar tőle gyereket, de tudatosan nem.
2018. ápr. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

"Ösztönösen akar tőle gyereket, de tudatosan nem."


Pontosan. Van egy ösztönös késztetés és van egy tudatos felülbírálási képesség (amivel valaki vagy tud/akar élni, vagy nem). Az ösztön megjutalmaz, ha reprodukálódunk (élvezet), a tudat pedig kihasználja ezt, mert érti a mechanizmust, és szét tudja választani a célt a jutalomtól.

2018. ápr. 11. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!