Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Csak nekem tűnik ez ellentmond...

Csak nekem tűnik ez ellentmondásnak?

Figyelt kérdés

Ha valakinek csak 1 gyereke van, azt lehurrogják mert kell a testvér, hogy ha felnőnek ott legyenek egymásnak.


Ha valaki megkérdezi hogy támogassa-e a testvérét, akkor azt javasolják hogy ne foglalkozzon vele, semmi köze hozzá.


Ez csak nekem furcsa?


2016. dec. 16. 12:15
 1/4 anonim ***** válasza:
98%
nézd, akik jótesók, nem fognak a gyakorin kiírni kérdést, segítsék e egymást. Ha ár kérdést kell kiírni, akkor jobb ha nem variálnak, hanem mindenki intézi a saját dolgait.
2016. dec. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem furcsa, nincs ebben semmi különös.


Egy dolog, hogy ki miért vállal több gyermeket, és mennyire szeretné, hogy jó testvérek legyenek. Aztán az élet sokszor közbeszól.

Két jó testvér esetén teljesen természetes lesz mindig, hogy egymás mellett állnak és támogatják egymást. Ami nem egyenlő azzal, hogy az egyik élősködik a másikon, viszonzás nélkül!


És akkor el is jutottunk oda, hogy általában ezt a tanácsot akkor szokták adni, mikor valakire ráakaszkodik a testvére, és elvár olyan dolgokat, amik nem jogosak. Többnyire anyagi támogatást.


Márpedig a "felnőttként ott lesznek egymásnak" alatt a szülők sem azt értik, hogy majd a nagytesó élete végégi felelősséggel tartozik a kistesóért, ha ők már nem lesznek! Hanem azt, hogy tartják a rokoni kapcsolatot, összejárnak karácsonykor, a gyerekeik egymáshoz mehetnek nyaralni, és majd egyszer egymás vállán sírnak a temetésükön.

2016. dec. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

"Márpedig a "felnőttként ott lesznek egymásnak" alatt a szülők sem azt értik, hogy majd a nagytesó élete végégi felelősséggel tartozik a kistesóért, ha ők már nem lesznek! Hanem azt, hogy tartják a rokoni kapcsolatot, összejárnak karácsonykor, a gyerekeik egymáshoz mehetnek nyaralni, és majd egyszer egymás vállán sírnak a temetésükön."


Ez nagyon szép volt, de tényleg.

Kár, hogy az öcsém nem így gondolja. :/

2016. dec. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez nem így van.
2016. dec. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!