Természettudományos/műszaki könyvekben milyen programmal készítik az ábrákat? Esetleg tudtok ajánlani egyet?
Figyelt kérdés
Egyetemen gyakorlatot vezetek egy tárgyból és kedvem támadt egy nemhivatalos elektronikus jegyzet készítéséhez. A szöveget LaTeX-ben írom. Ábrát szerintem már körülményes vele készíteni, igyekszem ezt a lehetőséget elkerülni. Tud valaki ajánlani egy olyan programot, amelyben igényes ábrákat lehet készíteni, továbbá felhasználóbarát a felülete? Lehetőleg ingyenes legyen.2018. márc. 24. 12:15
11/13 anonim válasza:
Az ábra jellegétől függ, hogy mivel csinálom: grafikonok: gnuplot; vonalas ábrák: xfig. Mindkettő linux-on.
12/13 anonim válasza:
#3!
A LaTeX a legtöbb komolyabb tudományos folyóirat elfogadott publikációs szerkesztője.
Azért van sok többé kevésbé hasonló funkciójú szerkesztő, mert kicsit mindnek más a célja. Mást lehet benne könnyebben, mást nehezebben szerkeszteni. LaTeXben például viszonylag könnyű egy eredetileg egyhasábos cikket kéthasábosra áttenni szétesés nélkül, ha a szerkesztőnek ez a kívánsága. Egyes dolgokat viszont nehezebb e nyelvben, azok viszont ritkábban fordulnak elő cikkekben. Egyébként jól viseli a más szoftverrel készült külön fájlok beszúrását. Sokkal jobban, mint a World.
13/13 anonim válasza:
Kifejezetten 2D rajzokhoz és nem halálpontos grafikonokhoz Inkscape-et tudok ajánlani, ez alapból SVG-t ment. Ezeket minden modern böngésző kezeli, és nyílt szabványú.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!