Természettudományos folyóiratok kérnek személyi számot, vagy jogosítvány számot a beküldő kutatótól?
Aláírva, egy nyomtatványon kérik postai úton eljuttatni a szerkesztőségbe. Ez gyakori? Az Elsevier, Springer kér hasonlót?
(Utána fogok nézni, már láttam pl. Elsevier online cikk beküldési felületet, de azt hiszem lépésenkénti és amíg nem töltök ki mindent, talán nem tudok továbblépni, nem derül ki így, hogy mi a bevett gyakorlat.)
Köszönöm azok válaszát, akik, már gyakorlott cikk beküldők!
Ha még csak ennyit kérnének! Ez még indokolt lenne, de
-- Nyomdai sokszorosításra és közlésre (nyelvi hibátlanság!)készen
-- Kötelezettséggel, hogy kb. 20 példányt kb. á 10 Euro saját költségedre felvásárolsz (nem ők fizetnek ám tiszteletdíjat)
Egyszóval gyakorlott cikk-beküldőnek lenni neves lapoknál, igencsak drága szórakozás.
Igazolványt nem kérnek, hiszen nem kötelező a hivatalos neveden publikálni, lehet használni más nevet is (művésznév, kutatói név), ennek semmi jelentősége.
Ha megfelelő színvonalú a cikked, befizeted a megfelelő díjakat akkor elfogadják.
1.: Igen, szoktak a színes ábrákért is külön díjat kérni, ill. ha a színes ábrák meghaladnak egy bizonyos számot. Ezenkívül gyakorlatilag nyomdakész állapotban kell beküldeni a cikkeket, a formázási követelményeket szigorúan betartva. Legutóbb ott "jártam pórul", hogy az ábrának szánt képeim felbontása nem volt megfelelő, újra kellett csinálnom az összes képet. A legviccesebb, mégis az, hogy egyes folyóiratok a grafikonokat/táblázatokat szerkeszthető formátumban kérik (pl. beágyazva), más folyóiratok, pedig kész metafájlként, nem szerkeszthető formátumban...
Ill. jó móka az is, hogy van, ahol a szöveg között és van ahol a hivatkozásjegyzék után kérik beilleszteni az ábrákat, táblázatokat. Aztán van, ahol a szöveg között és külön feltöltve is kérnek mindent... Elég változatos.
Találkoztam olyan valószínűleg "predátor" folyóirattal is, aki kiértékeletlen kísérleti adatokat kért feltölteni...
2.: "nem kötelező a hivatalos neveden publikálni, lehet használni más nevet is (művésznév, kutatói név), ennek semmi jelentősége"
A tudományos életben ez nem igaz. Hogy szerzel álnéven PhD doktori címet? Hogy leszel álnéven egyetemi tanár?
Sehogy.
Bizony személyi számot, vagy jogosítvány számot kérnek tőlem jelenleg, sőt címet is. Más kérdés, hogy nem tudják leellenőrizni, mit adok meg, nem is tudhatják, mivel külföldön nem férhetnek hozzá a magyar személyi számokhoz, vezetői engedély számokhoz...
Azért érthetetlen, amit csinálnak, mert amennyiben valaki valós nevet ad meg, kell egy valós cím és telefonszám. Na, most valós cím és telefonszám nélkül nem tud publikálni, mert nem kapja meg az ehhez szükséges dokumentumokat a cikke elfogadása esetén...
Viszont cím és telefonszám, alapján a kiadó plágium esetében már tud feljelentést tenni, akkor is, ha az illető álnéven közölt.
Aki pedig álnéven, küld be, valószínűleg fals személyi számot is ad meg... De nem teszi, mert telefon és levélcím alapján megtalálják.
Magyarul itt szerintem a kiadó arra utazik, hogy megszerezze kutatók személyi számait, ill. vezetői engedély számait.
Ezekkel az adatokkal később bárki visszaélhet... nem jó játék ez, mert az ember, kb. MINDENT kiad magáról...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!