Ha a neandervölgyi ember sokkal régebb óta volt jelen a
bolygón, hogyhogy nem volt fejlettebb pl. technikailag,
mint a modern ember?
Figyelt kérdés
Azt mondják,hogy legalább olyan értelmesek és fejlettek voltak mint mi.Az agytérfogatuk is nagyobb volt.250 000 évig éltek a Földön,ami több,mint amit a Homo sapiens eddig élt.De akkor higyhogy ezalatt az idő alatt nem jutottak el legalább egy ókori fejlettségi szintre?Lehet mégsem voltak olyan értelmesek?
A Homo sapiens is vagy ötven ezer évig dekkolt ugyanazon a szinten, amíg el nem kezdett hirtelen mezőgazdaságot fejleszteni, meg cserépedényt csinálni.
2018. febr. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
3/18 Bubuka508 válasza:
Konkrétan senki sem tudja, mert élő egyedeket nincs lehetőségünk tanulmányozni. De a maradványaik alapján azt feltételezik, hogy nem voltak annyira fejlődőképesek, mint mi. Az agytérfogatnak közvetlenül ehhez nincs köze, sokkal inkább az agyfelszín tagoltságának (tekervények száma). Az agyuk működését pedig még annyira sem ismerjük, még a mai ember agya is rejtély. A felépítés erről nem sokat mond, pl. egy normális és egy nem normális ember agya kinézetre teljesen egyforma, mégsem egyformán működik. Nem ismerték valószínűleg a megfelelő szintű eszközhasználatot, ki tudja, hogyan gondolkodtak (még azt sem tudtuk eddig eldönteni, tudtak-e beszélni egyáltalán). Nem műveltek földet, nem tenyésztettek állatokat (tsd. munkamegosztások), amikkel elindult a civilizáció, még kutyájuk sem volt valószínűleg. Aztán a testalkatuk már egyértelműbben bizonyította, hogy a teljes felegyenesedésre sem voltak képesek, ami megint csak előfeltétele a komolyabb munkavégzésnek és civilizált életnek. A helyzetükhöz képest még így is istenesen állták a helyüket, párhuzamosan léteztek több tízezer éven keresztül a Homo sapienssel együtt, de az, fejlettebb lévén, előbb-utóbb kivadászta őket, akik a fejlődés egyik zsákutcáját képviselték. De maradéktalanul ez a dolog sem bizonyított: egyesek szerint egy részüket magunkba olvasztottuk, állítólag a génjeink egy kisebb részét tőlük származtathatjuk. Ennél a pár feltételezésnél többre jelenleg nem képes a tudomány velük kapcsolatban.
2018. febr. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
4/18 anonim válasza:
A neandervölgyi nem halt ki,mi vagyunk azok. :D
Ha fejlettebb lett volna,mint a modern ember,akkor a modern ember még fejlettebb lenne mint most.
Mi is eléggé le vagyunk maradva 252018-hoz képest.
2018. febr. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
5/18 anonim válasza:
a fejlettséghez kellett volna a mostanii interglaciális, de addigra kihaltak, a mi civilizációnk is ebben a melegebb időszakban indult fejlődésnek
2018. febr. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
6/18 anonim válasza:
"A Homo sapiens is vagy ötven ezer évig dekkolt ugyanazon a szinten, amíg el nem kezdett hirtelen mezőgazdaságot fejleszteni, meg cserépedényt csinálni."
Ezt remélem poénnak szántad. :)
2018. febr. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
7/18 anonim válasza:
Egyrészt az ő őseik ugyanazok voltak, mint a mieink, nem volt több idejük.
Másodjára, hiányzott belőlük a kreativitás, vagyis az újító szellem.
2018. febr. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
8/18 anonim válasza:
A neandervölgyi ember készíthette a világ első barlangrajzait – állapította meg egy nemzetközi kutatócsoport, amely elsőként talált meggyőző bizonyítékot arra, hogy a neandervölgyieknek a Homo sapienshez hasonló művészi érzékük lehetett
Nem hiányzott belőlük sem a kreativitás, sem az újítás.
Viszont remekül alkalmazkodtak a körülményekhez: sokkal erősebbek voltak, mint mi, nagyon jól bírták a telet (de azért volt ruhájuk is) - egyszerűen nem volt AKKORA szükségük a fejlődésre, mint nekünk.
Ezzel együtt nem világos, hogy miért pusztultak ki.
Van egy olyan elképzelés, hogy a jégkorszak végén egyre inkább a hegyek tetejére szorultak, és emiatt a közösségeik el lettek vágva egymástól.
2018. febr. 27. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
10/18 anonim válasza:
A Neandervölgyi erősebb, robosztusabb volt, viszont a gégeszerkezete eltért, emiatt nem volt képes a beszédre. A beszéd képessége pedig óriási jelentőséggel bírt a Homo Sapiens fejlődésében!
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!