Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Akár jó, akár rossz helyzetben...

Akár jó, akár rossz helyzetben vagytok az életben, ti is szeretitek nézni a csillagos eget éjszaka?

Figyelt kérdés
Már a római rabszolgák is nézték este a csillagos eget, a legdurvább Rákosi-rendszerben is fent ragyogtak. A csillagokat senki se veheti el tőlünk. Nekem megnyugvást jelent tiszta égboltú éjszakákon felnézni az égre, emlékszem, hogy húsz éve is így nézett ki, és hasonló érzéseket váltott ki bennem.

2018. febr. 12. 00:14
1 2
 11/18 anonim válasza:
100%
Engem is a csillagos ég látványa tud legjobban megnyugtatni. A szépsége miatt is, és azért is, amit írtatok. Az Univerzumhoz képest a mi hétköznapi gondjaink nagyon apróvá válnak. Jó látni, hogy a világűrben minden ugyanolyan szép rendben működik, bármilyen zűr is legyen itt a Földön... Ráadásul a csillagos ég összeköt minden embert: nemzetiségtől, vallástól, politikától függetlenül mindenki számára ugyanolyan. Nagy kár, hogy sok embert ez hidegen hagy, és a fényszennyezés miatt lassan a világ végére kell utazni az égbolt igazi látványához. :(
2018. febr. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:
52%
Azon szoktam csodálkozni, hogy szinte mindig csak férfiaknak vannak ilyen mély gondolataik a csillagos éggel kapcsolatban, vagy legalábbis jobban megértik ezeket az érzéseket. Lányok, nők viszont általában értetlenül állnak előtte, még azok is, akik "földi" dolgokban kimondottan érzékenyek, lelkizősek. Kellemesen meglepődnék, ha kiderülne, hogy lány is van az eddigi válaszolók között. :)
2018. febr. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
89%

12-es, nekem ez szexista hozzáállásnak tűnik. Velem például az anyukám szerettette meg a csillagászatot. Középsuliban (80-as évek) az volt Anya beceneve, hogy Androméda, mert mindig ő tudta a választ először fizika órán, főleg, ha csillagászatot tanultak.


Egyébként magáról a témáról még ez a dal jut eszembe:


https://www.youtube.com/watch?v=3PMpzlI_qnc


"Mesélj nekem ma a Gagarinról, minket úgy átvertek a Szputnyikok,

mert amik odafönt hidrogénnel üzemelnek, azok mind-mind kommunista csillagok."

2018. febr. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:
55%
13-as: Akkor lennék szexista, ha azt akarnám, hogy nők ne foglalkozzanak csillagászattal. Én pont azt szeretném, ha foglalkoznának vele, és nagyon sajnâlom, hogy a környezetemben nem ezt tapasztalom... Te és az anyukád a ritka kivételek közé tartoztok, és nagyon szimpatikus, hogy nyitottak maradtatok ebben az irányban!
2018. febr. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem vannak tudomány, csillagászat iránt érdeklődő nerdy lányok, csak eléggé eldugva. Egyetemi tanszékeken, doktori iskolákban, konferenciákon sokan vannak. :)

Ahol én mozgok, ott fele lány szerintem. Örülök is neki, hogy egyre többen választják a természettudományokat. (Amúgy nem értem miért kell kinullázni szegényt, nem kell letépni a fejét meg szexistázni egy vélemény miatt)

2018. febr. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Én is szeretném nézni az égboltot, de egyedül nem annyira jó. :(
2018. márc. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
100%
milyen ironikus, hogy az elmúlt hétben pont az univerzummal, csillagokkal és hasonlókkal foglalkoztam.:) négy napja kiülök minden este órákon keresztül az udvarunkba, csillagot nézni, erre megtalálom ezt a kérdést. az előző válaszolóknak - én lány vagyok, de szerencsétlenségemre a baráti társaságomban se fiú, se lány nincs aki eziránt érdeklődne.:( mondjuk 14 évesek vagyunk, szóval el tudom képzelni sokakat miért nem érdekel ilyesmi, de engem valahogy az univerzum mérete, a kvazárok, az eseményhorizonton belül hogy mi történhet, vagy épp a 'dark matter' (magyarul nem tudom van-e neve ennek, főként angolul olvasok ezek után^^) sokkal jobban izgat, mint a kortársaimat érdeklő játékok, vagy ilyesmi. szívesen elbeszélgetnék valakivel innen, aki szintén nagyon szívesen olvas ilyesmikről.:)
2018. aug. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Wadmalac ***** válasza:
100%
17: 14 évesen, lányként, hát respect. :)
2018. aug. 9. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!