Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Akár jó, akár rossz helyzetben...

Akár jó, akár rossz helyzetben vagytok az életben, ti is szeretitek nézni a csillagos eget éjszaka?

Figyelt kérdés
Már a római rabszolgák is nézték este a csillagos eget, a legdurvább Rákosi-rendszerben is fent ragyogtak. A csillagokat senki se veheti el tőlünk. Nekem megnyugvást jelent tiszta égboltú éjszakákon felnézni az égre, emlékszem, hogy húsz éve is így nézett ki, és hasonló érzéseket váltott ki bennem.

2018. febr. 12. 00:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Én 30 évre is visszaemlékszem. Akkor is fent volt a Göncölszekér, a Sarkcsillag, vidéken a Tejutat is láttam. Bármennyit is változott a világ, ebben semmi különbség nincsen. Még a természet is hasonló, ugyanolyan illatú egy mai éjszaka, mint egy 80-as évekbeli, ciripelnek a tücskök, a távolban kutyák csaholnak.
2018. febr. 12. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Kepler valószínűleg ezzel a gondolattal a fejében halt meg a bonyolult és zűrös élete után, legalább utolsó perceiben megnyugvást adhatott neki a csillagos ég.
2018. febr. 12. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Élvezzétek ki, mert kitudja meddig lesznek még ilyenek a nyári éjszakák.


Csillagok mindig lesznek, és eszméletlen jó bámulni őket, főleg az asszonykáddal, kint a hegyoldalban a kórós, mészköves pusztában, a fenyves aljában, néha vonyítással. Kicsit ijesztő, de gyönyörű.

Viszont kitudja, mennyire tesszük még tönkre a bolygót. Bár a csillagok maradnak, de a mostani békés nyári estéket ki kell élvezni. Reméljük még sokáig nem háború vagy klímavaltozás sújtotta sivatagból.

2018. febr. 12. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
100%
De szepen leirtatok mindezt! :) En is ugyanezt erzem, pont ma ultunk ki a baratnommel beszelgetni a jarszoterre, felneztunk az egre, o pedig elmeselte, hogy milyen jo volt az, amikor egy falusi taborban este kimentek turazni, megalltak, leultek es csak neztek a gyonyoruen latszodo csillagokat a nyugodt ejszakaban.
2018. febr. 12. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Faterékkal volt egy telkünk a Vértesben és ott nincs túl sok fényszennyezés még. Frankón látszottak a csillagok.


Apám mindig elmesélte a mély dörmögő hangján az univerzum történetét... már csak a kezdőmondatra emlékszem: "A csillagok távoli napok..." mindig így aludtam el, aztán bevitt a kisházba anyummal és aludtunk, miután elfújta a peteoleum lámpát. 90-es évek :)


Azt hiszem ez formálta a világképemet, tiszteletemet a csillágászat, a tudomány iránt. Ha lesznek gyermekeitek, ezt mindenképp meséljétek el nekik! Nagy hatással lesz az életükrw.

2018. febr. 12. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

...szerintem ha a boldogságot keressük az életben, akkor ezeket az apró és rövid pillanatokat kell mélyen magunkba zárni.


Lényegében ez a boldogság. A sok ármány és szenvedés közt ez a pár pillanat. Ne féljetek álmodozni, csillagokról, idegen világokról, a végtelenről, galaxisokról... mert ezek adják a motivációt a mindennapokhoz.

2018. febr. 12. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem gondoltam volna, hogy vannak rajtam kívül emberek, akikben hasonló érzéseket és gondolatokat vált a csillagos ég látványa. Soha életemben nem találkoztam olyan emberrel a valóságban, mint akik ide írtak. Akiket ismerek, azokat hidegen hagyja éjszaka az égbolt.
2018. febr. 12. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Én a volt barátnőmnek beszéltem esténként a csillagokról, csillagképekről, üstökösökről, meteorokról, stb. amikor éjszaka kirándultunk vagy sétáltunk. Sajnos őt nem nagyon érdekelték ezek a dolgok.

Aztán később szakítottunk is.


Amikor felnézek, van bennem egy kis keserűség, mert eszembe jut ő.

2018. febr. 12. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Wadmalac ***** válasza:
88%

Észreveszem, hogy változott a nézőpontom ebben.

Régebben tényleg el tudtam heverészni nyári éjjeleken hanyatt a fűben és simán minden extra gondolat nélkül csodálni a látványt.

Manapság is le tudok ragadni percekig az eget nézve, de most teljesen más jelleggel. Mint egyesek a réten a négylevelű lóherét, én úgy vadászom a látható műholdakat.

Kis türelemmel jó időben 5 percenként minimum egy kiszúrható. Plusz néha az ISS.


Most konkrétan a technikánk eme bizonyítékait látni lelkesít úgy, mint régen maga a csillagos háttér.

2018. febr. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Csillagász hallgatóként még jó hogy! Mindig belegondolok, hogy lehet amelyik csillagra épp nézek annak egy bolygójáról épp egy idegen létforma a mi Napunkat nézi :)
2018. febr. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!