Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha egy bolygón megvannak az...

Ha egy bolygón megvannak az életfeltételek, akkor ott szükségszerűen létrejön az élet?

Figyelt kérdés
Vagy csak véletlen, hogy szén alapú élet létrejött a földön?
2010. jún. 6. 21:39
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
88%

Ki ne találjátok már, hogy az Io-n bármit is találtak...


SOHA a büdös életbe nem szállt le semmi az Io-n.

A Voyager űrszonda csinált róla pár képet és mérést aztán továbbállt. Örülnek, ha egy egy kilóméteres völgyet ki tudnak venni azokból a képekből, nemhogy mikroszkopikus életet nyomait...


Ilyen fogyatékosok mindig lesznek, akik "nem tudok linket mutatni de tudom mert bejáratos vagyok a tikos NASA bázisokra és kész" álláspontot követnek. Nem kell velük foglalkozni.



Amúgy a tudomány jelenlegi állása szerint az élet kialakulásához (aminosavak létrejöttéhez) víz kell, szénvegyületek és elektromosság (villám). Már most is nagyon közel állnak hozzá, hogy laborkörülmények között sikerüljön ez.

2010. jún. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
100%

Az elöttem szólóval kell hogy egyet értsek. Elég sokat foglalkozom a témával és a Földön kívül sehol sem bizonyították semmilyen élet létezését. Az Io-ról pl nagyon keveset tudunk, lehet, hogy néhány feltétel megvan az élet kialakulására, de soha semmilyen felelös szakember tudtommal nem állította, hogy életet találtak volna ott, vagy bárhol máshol a Földön kívül.


De ha esetleg tévednék, és egy ilyen óriási szenzáció valahogy elkerülte volna a figyelmemet, akkor aki hallott róla az biztosan tud valamilyen megbízható hivatkozást hozni róla, megköszönném.


Hogy a kérdésre is válaszoljak: Nem tudjuk.


Nem tudjuk pontosan, hogy mik is elengedhetetlenül fontosak az élet kialakulásához, és azt sem tudjuk, hogy pontosan hogyan alakult ki az élet itt a Földön. Persze sok feltételezés van, de még távol vagyunk töle, hogy átlassuk a folyamatot. Addig nehéz ezt a kérdést egyértelmüen megválaszolni.

2010. jún. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
100%
Én, úgy hallottam, hogy a legvalószínűbb az Europa ahol élet lehet. Feltételezik, hogy a több kilométeres jégpáncél alatt lehet folyékony víz, de még ezt sem bizonyították. Ha még a víz sem biztos, mennyire lehetne benne az élet?
2010. jún. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
100%

Még sehol sem vagyunk ennek megválaszolásában. Nem tudjuk, hogy...


1. Pontosan hogy keletkezett az első élőnek mondható "vegyület" a Földön? Csak elméletek vannak.

2. Van e élet máshol?

3. Hogy néz ki? Mi az alapja, milyen hőmérsékleti skálán, ne adj isten dimenziókban élnek azok a lények?

4. Értelmesek-e? Lehet-e velük kommunikálni?

5. Ha mindez létezik, miért nincsenek itt? Milyen a fejlettségi szintjük? Ha a világegyetem oly sok éve létezik, hogy hogy nem ért el egy faj arra a szintre, hogy eljusson hozzánk? Ez véletlen, vagy túl nagy az univerzum hozzá?

6. Létezik-e mesterséges intelligencia, létre lehet-e hozni, és ha igen, az életnek nevezhető-e?


stb.stb.stb. Szerintem mindez még nagyrészt csak a fantázia témakör.


Egy biztos, még sehol sem találtak kétséget kizárüan életet. Az Ion sem.

2010. jún. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:

Szerintem meg a mi jelenlegi tudásunk alapján mondjuk azt, hogy csak szén vagy szilícium alapú életformák jöhetnek létre.

Lehet hogy több millió fényévre innen általunk nem ismert anyagok is vannak, és azokból létrejöhetett bármiféle életforma.

2010. jún. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:

Utolsó:_


Ez már csak azért is marhaság, mert a 100 körüli és az alatti rendszámú anyagokat ismerjük itt a földön, előfordulnak vagy előállították őket mesterségesen.


Tehát az univerzum távoli bugyraiban ezeknél csak nehezebb atomok lehetnek, amit nem ismerünk, azokból viszont kizárt, hogy szerves vegyületek alakuljanak ki, mert túl nehezek.

2010. jún. 8. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:

Hát igen, az utolsó anyag amit előállítottak kb 110-es rendszámú, és csak 2-3 db atomot sikerült szintetizálni. Ebből aligha jöhet létre élőlény. A szilícium alapú életnek meg több hátulütője van, a kiralitás sem jelenik meg benne, ami az élethez elengedhetetlen.


valaki azt írta hogy: "a begyöpösödött emberek mindig azt keresik miért nemjó" szerinted ha találnak egy anyagot és 2 tulajdonságába jó lenne, másik 98 meg nem, akkor az máris jó? Nem, minden kritériumnak meg kell felelni.


Én részemről arra szavazok, hogy csak szén alapú élet van.

2010. jún. 8. 10:09
 28/33 anonim ***** válasza:
2010. jún. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 A kérdező kommentje:
azta :O mondjuk ez sincs bizonyítva, csak feltételezés...
2010. jún. 8. 11:38
 30/33 anonim ***** válasza:

Ez teljes fikció.


Ennyi erővel a marson is lehetnek - akár a földihez hasonló - mikróbák, baktériumok vagy akár ennél összetettebb élőlények is, ott minden körülmény adott ahhoz, hogy létezzen.


Oda kell menni, meg kell nézni. Addig minden csak a fantázia szüleménye.

2010. jún. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!