Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha egy bolygón megvannak az...

Ha egy bolygón megvannak az életfeltételek, akkor ott szükségszerűen létrejön az élet?

Figyelt kérdés
Vagy csak véletlen, hogy szén alapú élet létrejött a földön?
2010. jún. 6. 21:39
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%

"A kérdező kommentje:

A szilíciumról úgy tudom, hogy azért több buktatója is van:


a szén alapú életnél CO2-őt lélegzel ki, a szilícium alapúnál SIO2- ő lenne, ami szilárd anyag, így nehezen kijuttatható a testből, hacsaknem úgy lélegez az élőlény, hogy minden kilégzésnél tojik egyet :D"


Nem biztos, hogy a légzés, mint olyan feltétele az életnek. Úgy értem nem úgy, mint az emberek és a szárazföldi állatok. Elképzelhető, hogy más módon történik mindez.

2010. jún. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:

5ödik lovas,

Linket küldj! Az élet bármilyen csíráját kutatják a tudósok a földön kívül, idáig sikertelenül! Itt senki sem vonja kétségbe a holdra szállást, de nincs rá bizonyíték, hogy az IOn élet van.

2010. jún. 6. 22:29
 13/33 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként lehet olyan élet is, amit mi esetleg nem észlelünk nem? Úgy értem nincs meg hozzá a kellő fejlettségünk. Mondjuk, mint a "Magyarázd el egy pontnak, hogy mi az a gömb".
2010. jún. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
73%

"5ödik lovas,

Linket küldj! Az élet bármilyen csíráját kutatják a tudósok a földön kívül, idáig sikertelenül! Itt senki sem vonja kétségbe a holdra szállást, de nincs rá bizonyíték, hogy az IOn élet van."

Nem az itteniekről beszélek, hanem úgy általában.

Amúgy egy linkkel mire mégy? Gyorsan felírom a wikipediára, azt belinkelem.

Amúgy nem tudok róla linket. Nem interneten olvastam. Bizonyítani persze nem tudom, de te sem tudod az ellenkezőjét. Valami agyas meg Amerikában biztos tudja, különben nem terjesztenének ilyeneket. És mielőtt belekötnél, nem csak pletyka szintjén hallottam.


Az ötödik lovas

2010. jún. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:
Értem, szerintem fals pletyka volt. ha találtak volna életet az szenzáció lett volna.
2010. jún. 6. 22:41
 16/33 anonim ***** válasza:
100%
Neztem a discovery-n vagy a natgeo-n, hogy az IO-n talaltak valamit, ami lehetseges, hogy egy eletforma maradvanyai. Legalabb is igy emlekszek a mesere. Valami szalas anyagot. De ok csak szeretnek, hogy az az legyen. De ezt most ne cafoljatok, mert nem vagyok biztos az egeszben, de remlik valami. Lehet hogy az 5.lovas arra gondolt
2010. jún. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem te az antarktiszi marsmeteorról beszélsz. De az is lehet, hogy igazad van, csak én nem hallottam róla. :D


Az ötödik lovas

2010. jún. 6. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
100%

Az ötödik lovas be van tépve vagy gombázva:D... Amugy a begyöpösödött emberek mindig azt keresik miért nemjó. Pl a sziliciumnál, de itt az a lényeg miért jó. Valamelyik kisbolygó porövében furcsaságot találtak, porszemcsék DNSmolekula alakú(Dezoxi RiboNukleinsav) kettős spirálban mozogtak, lehet ezis egyfajta élet. Az űrkutatás gyerekcipőben jár, Új híreket olvashatsz Az SG.HU-n

sztem érthető és nem túl tudományos oldal.

2010. jún. 6. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
100%

Igazából az Europán van a legnagyobb esélye annak, hogy van élet (a Naprendszerben). Prokarióta vagy nem, azt nem tudom.


So far, there is no evidence that life exists on Europa, but the likely presence of liquid water has spurred calls to send a probe there.


Ez wikicikkből. Tehát nem bizonyított. Majd 2020ban küldenek oda szondát megnézni.

Akinek a wikicikk lópikula, megnézheti guglin is, ott is csak az esélyről volt szó mindenhol. No mindegy majd 10 év múlva kiderül igazatok van-e. :)



A kérdésre is válaszolva, még mindig nem tudjuk, hogy is jött létre az élet. Ugye volt az ősleves tele ásványokkal, megfelelő hőmérséklettel, ami ott aszott millió évekig. Ilyen környezetet próbálnak létrehozni laboratóriumi körülmények között a fejesek; hogyha nem is komplett gerincesek kelnének ki a Petri-csészéből csak egy aminosavlánc keletkezne, az is nagy haladás lenne.


Az életnek meg valahogy keletkezni kellett, ha a Marsról jöttek elődeink, nekik is létre kellett jönni a Marson. Úgyhogy valószínű a véletlennek köszönhetjük az eszméletünket. Innentől meg már bele lehetne bonyolódni teológiai kérdésekbe, de ez már nem ide tartozna. :)

2010. jún. 7. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
74%
Es ha a mi altal teremtett gepeink "megokosodnak" ? A holdon mar jar 2 autoszeru valami, amik napra mukodnek. Csak mesterseges intelligencia kell, es mar mennek is, ahogy jonak latjak. Es nem kell CO2-ot kilelegezniuk sem. Akkor az is egy eletforma lenne, nem? Szerintem mi is hasonlo modon keletkeztunk. Nevezzuk a teremtonket Istennek vagy termeszetnek vagy valami harmadiknak...
2010. jún. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!