Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha egy bolygón megvannak az...

Ha egy bolygón megvannak az életfeltételek, akkor ott szükségszerűen létrejön az élet?

Figyelt kérdés
Vagy csak véletlen, hogy szén alapú élet létrejött a földön?
2010. jún. 6. 21:39
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
47%

1) Nem szükségszerű. Olyan bolygón is létrejöhet amúgy, ahol nem adottak az élet feltételei, csak nem marad meg, vagy nem fejlőik tovább. Pl. a Jupiter Io holdján is van élet, de mivel nem adottak a feltételek, csak prokarióta szinten vegetál. De az sem szükségszerű, hogy kialakuljon.


2) Egyáltalán nem biztos, hogy az élet a Földön alakult ki. Van olyan elmélet, ami szerint csak a meteorokkal érkezett prokarióták fejlődtek itt tovább. Emiatt még az is elképzelhető, hogy a földi élet a Marsról származik. :D


Az ötödik lovas

2010. jún. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
"Jupiter Io holdján is van élet" Én úgy tudtam, hogy a földön kívül seholsem találtak életet, még prokarióta szinten sem. Max feltételezik, de az Europa holdon is lehet élet...
2010. jún. 6. 21:54
 3/33 anonim ***** válasza:
100%
A földön sem úgy volt hogy hipp hopp meg vannak a feltételek és létrejött az élet hiszen a korai aminosav keletkezési időszakban egyéltalán nem voltak a feltételek ugyanazok mint az élet keletkezése után. Folyamatos többlépcsős fejlődés kellett a végső eredményhez. És szerencsés egybeesések sorozata.
2010. jún. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
65%

"még az is elképzelhető, hogy a földi élet a Marsról származik."


Aztán milyen formátumban utazott az az élet ide a marsról?

2010. jún. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%

"Pl. a Jupiter Io holdján is van élet, de mivel nem adottak a feltételek, csak prokarióta szinten vegetál."

Akkor te többet tudsz, mint a Nasa tudósai, mert már igen régóta az élet legapróbb nyomát keresik, pénzt nem sajnálva...

2010. jún. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy mi az eletfeltetel, az relativ. Nekunk ezek a feltetelek kellettek. Az is lehet, hogy van elet korulottunk is, csak nem ismerjuk azt a format.
2010. jún. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
88%
Viszont azt hiszem, hogy az élet létrejöttéhez szénre is szükség van. Ha minden igaz, akkor még a szilicium esélyes arra, hogy az élet létrejöttében szerepet játszon más égitesten.
2010. jún. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

A szilíciumról úgy tudom, hogy azért több buktatója is van:


a szén alapú életnél CO2-őt lélegzel ki, a szilícium alapúnál SIO2- ő lenne, ami szilárd anyag, így nehezen kijuttatható a testből, hacsaknem úgy lélegez az élőlény, hogy minden kilégzésnél tojik egyet :D

2010. jún. 6. 22:21
 9/33 anonim ***** válasza:
48%

" Én úgy tudtam, hogy a földön kívül seholsem találtak életet"

Akkor rosszul tudod. A Naprendszer több égitestjén (köztük az Io-n is) elvegetálnak, de mivel nem adottak a körülmények, nem fejlődnek tovább.


"Max feltételezik"

Jó, persze! Ha még a holdra szállást is kétségbe vonjuk, akkor egyértelmű, hogy az Io-ig és az Europáig még senki nem jutott el, de mérési eredmények alapján igen valószínűnek tartják, hogy prokarióták, baktériumok tengődhetnek ott.


"Aztán milyen formátumban utazott az az élet ide a marsról?"

Az elmélet hívei szerint a Marsba becsapódott egy kisbolygó (vagy egy akkora vulkánkitörés történt, ami kilökött bizonyos mennyiségű kőzetet az űrbe) és a kilökődő kőzetanyag egy része eljutott a Földre. Találtak is belőle darabokat az Antarktiszon. Na már most, egy becsapódást simán túlélhetnek mikroszkópikus méretű prokarióták és baktériumok. Az nekik nudli. Még a legdurvább becsapódást is 80-90%-uk túléli. Szóval ilyen kilökődött kőzetdarabokon simán utazhattak.


"Akkor te többet tudsz, mint a Nasa tudósai, mert már igen régóta az élet legapróbb nyomát keresik, pénzt nem sajnálva..."

Az óta megtalálták. :D

Mint mondtam, vegetáló prokariótákról van szó, amelyek nem képesek továbbfejlődni, mert nem adottak a feltételek.

Amúgy pedig a már említett antarktiszi marskőzetben is találtak életre utaló nyomokat.

2010. jún. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy erre a bolygóra az élet kialakulásához a tudomány állítása szerinti feltételek, körülmények és anyagok kellettek, koránt sem biztos, hogy más égitesten is szükséges. Korlátoz a "földi tudomány és tudás"


Amúgy az élet kialakulására rengeteg elmélet van valóban, első válaszadó is említi a pánspermia elméletét, akkor van az "itt alakult ki az élet" verzió, a vallásos tanok, és ki tudja még hányféle. Egyébként én sem vagyok már biztos benne, hogy itt kezdődött minden. Majd még írok.

2010. jún. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!