Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A jövőben szerintetek megoldha...

A jövőben szerintetek megoldható lesz, hogy jelentős mennyiségű anyagot mozgassunk a naprendszerben?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy pl. a Jupitertől, vagy a Vénusztól nagy mennyiségű anyagot mozgassunk pl. a Marsra, vagy akár Plútó tömegű anyagokat mozgassunk be a naprendszer belső részébe.

2018. jan. 3. 12:56
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
29%

Amúgy ilyen módszerrel a Holdnak is lehetne légköre.

Olyan 100000 évig ott is maradna.

Szerintem megérné egy szolid légkört odavinni, mivel akkor lecsiszolná a mostani kegyetlenül éles port.

Ezen kívül növények tudnának élni benne, meg néhány állat is.

2018. jan. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
77%

Lehet tévedek, de a Földön 20 millió évig tartott ez a folyamat. Ráadásul nem napi 1 jött. Mindez olyan körülmények között, ami ma már nincs. (szerencsére) Arra gondolok, hogy akkor a bolygók aszteroida 'levesben' úsztak. Ma már nincsenek ilyen közel. Ennyi becsapódást ilyen távolról mesterségesen létrehozni?


Az így felhalmozódott hőnek is el kell távoznia a rendszerből, ami már több lesz mint 100 év. (Dinoszauruszok kihalását elősegítő aszteroida becsapódási helye is sokáig fortyogott, kb 1200 fokon.)


Bányászati szempontból:


A Marson nincs sok víz (illetve az is csak rövid ideig), azonban jónéhány érc felhalmozódásához az (is) kell. (tektonikán kívül) (Hidrotermális folyamatok, oldódás, párolgás, kémia) Üledékképződés, stb.

A Földön több mint 1 milliárd évig tartott az O2 felhalmozódása, mert a vas eloxidálásához sok kellett. A Marson lehet nincs ilyen jellegű probléma, de nem zárom ki. (más is oxidálódhat)


Mágneses pólus:


Jó ötletnek tűnik, de mekkora kell bolygóméretekben? A mágneses mező nem monopólus. Hogyan teszed a bolygó belsejébe? Mekkora energia kell ehhez?


Nekem mindez Scifi. A fizikát nem kapcsolhatod ki, nem gyorsíthatsz folyamatokat úgy, hogy azok negatív hatásait kikapcsolod és kész.

2018. jan. 7. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Tovább gondolva kell az oxidációra gondolni. Azok az aszteroidák amik a vizet hozzák, rengeteg vasat stb. hoznak magukkal, de nem oxid formában. Azokat előbb el kell oxidálni.
2018. jan. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

A hőmérséklet emelkedése csak használna a Marsnak.

Ezt lehetne szabályozni is a becsapódások számával.

2018. jan. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 EagleHUN ***** válasza:
Fellőni egy űrszondát ami a számunkra megfelelő aszteroidát valamelyik bolygó körüli pályára hozza, ahol bányászható és felhasználható az anyaga űreszközök építéséhez sokkal olcsóbb, mint ugyan annyi anyagot fellőni!
2018. jan. 7. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 EagleHUN ***** válasza:
100%

Ugyanezekkel a szondákkal lehet becsapódásokat is létrehozni a Marson.

De ugyanezekkel a szondákkal a legnagyobb kisbolygók is Mars körüli pályára állíthatóak, amikből így létrehozható egy nagyobb tömegű hold. Ez a hold gravitációs árapály jelenséget okozna (Mint a miénk itt a földön.). Ez felfűtheti a bolygómagot (Jó hosszú idő alatt!). Ami viszont olvadt állapotban elkezdhet újra mágneses erőteret generálni, ami meg megvédi a további becsapódásokkal hozott anyagokat. (Plusz a becsapódásokkal a tömeg és ezzel a tömegvonzás is nő, így az is növeli a szökési sebességet.


//A hidrogén (az UV bontja a légköri vizet!) a földről is szökik, elég gyorsan! A többi nehezebb gáz a légkörből csak nagyon lassan. Mégsem fogytak még el az óceánok! //


Mondjuk az még megjegyzendő a Mars és Jupiter közti kisbolygóöv összes anyaga talán épp kitudna kitenni egy tisztességes holdat a Mars körül. A többit tényleg a Plútón túlról kell behordani.

2018. jan. 7. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!