Szerintetek ez nem durva?
"Ne kamuzzál már, a törtenelmi egyházak elismerik az evolúciót, ezt egy teológiát végzett embernek pontosan tudnia kell. "
Nem tudom mit tanítanak pontosan, a teológián, de attól még a lelkészek közt is sok a kreacionista részben az amcsi bibliaövezeti propaganda miatt.
Szerintem kamu a kérdésed, ée magadnak válaszolgatsz több profilból. :D
A történelmi egyházak, tehát amelyek hittant tanítanak az iskolákban, elfogadják az evolúciót, ezt a hitoktatók pontosan tudják. :)
Elhiszem, baromira jó érzéd lehet az üres kis életedben másokat oltogatni a világnézete miatt, és ilyen primitív hazugságokkal megvádolni őket.
Ne aggódj, mindjárt vége a téli szünetnek. :)
Darwin a könyvében (A fajok eredete) 150 alkalommal említi, hogy ez csak egy elmélet!
– Darwin elismerte a könyvében, hogy ha nem található átmeneti fajok, akkor megbukik az elmélete. Így fogalmazott:: Hiszek benne, hogy ezt a tényt majd a jövőben az ’régészek’ megtalálják, és bizonyságot nyer az elméletem.
– A fosszilis leletek nem bizonyítják az átmeneteket a szervezetek egyik alaptípusából a más típusokba, így nem lehetséges, hogy az élőlények hosszú korszakok alatt maguktól létrejöhettek volna!
– Ahogy a sejtek működéséhez egyre jobban értünk (tudomány) kiderül, hogy a véralvadási rendszer nem jöhetett létre véletlen változások sorozataként!
– Nincsenek fosszilis bizonyítékok arra nézve, hogy az ember a majomtól származik!
Néhány az ember és a majom közti átmeneteként felsorolt ’kövületekről’ a valódi tények: (evolúció szerint több millió év alatt fejlődtünk ki, mégsem találnak bizonyítékot rá, hogy a majomtól származunk, az alábbi felsorolás tartalmazza azokat a ’kövületeket’ amelyről egykor azt mondták, hogy az átmeneti faj, de később kiderült, hogy mégsem az)
– Homo sapiens neanderthalensis (neandervölgyi ember) – Normális ember volt csak angolkórban szenvedet
– Ramapithecus: Az orángután egy kihalt alfaja
– Eoanthropus (piltdowni ember): Egy emberi koponya és egy orángután álkapcsa összetéve
– Homo erectus: Normális ember (kicsit robosztusabb)
William Collier professzor eszmefuttatása:
„– Például: a baktériumoknak van egy kis ostoruk, amelynek segítségével képesek közlekedni. Ezt flagellumnak nevezzük. Ha ön mikroszkóp alá teszi a baktériumot, látja: a flagellum forog, mint egy propeller, és a baktérium száguld előre. Tíz-húsz év kellett ahhoz, hogy a kutatók megértsék, hogyan működik mindez. Van a baktériumban egy proteinből készült gépezet. Kerek ágyazatban forog a propeller, s egy kicsiny motor forgatja, percenként tizenhétezres fordulattal; a baktérium egyik pillanatról a másikra képes megváltoztatni mozgásának irányát. Ha e kis biokémiai motor körülbelül tizenöt funkcionális eleme közül bármelyiket kivennénk, működésképtelenné válna. Ez alapján alkotta meg Michael Behe a tovább nem egyszerűsíthető komplexitás fogalmát, s ez nagy kihívás elé állítja a darwinizmust. Az evolúció ugyanis a tudósok számára a természetes kiválasztódást jelenti, amely véletlenszerű mutációkon keresztül megy végbe; e mutációk piciny változásokat hoznak létre az organizmusban, s így megfelelő mennyiségű idő elteltével képes az egyik faj egy másikká átalakulni. A mutáció véletlenszerű, nincs tudatos célja. Az evolúció központi gondolata a véletlen és céltalanság. De hogyan tudott kifejlődni a flagellum? A baktériumnak mozognia kell, hogy élelmet találjon. Az evolúció csak lépésről lépésre tud ilyen komplex rendszert összehozni, de a baktérium nem várhatja meg a folyamat végét, mert ha nincs flagelluma, megsemmisül.
Mondok még egy példát: ha ön megvágja a kezét, életveszélyben van, amennyiben nem áll el a vérzés. Ezért a szervezete rögtön beindít egy biokémiai parancssort: fehérje képződik, és az egymással kölcsönhatásba lépő fehérjék a vágás helyén egy halászhálóhoz hasonló alakzatot formálnak; a sejtekkel érintkezve ez a háló megszilárdul, és kemény réteget alkot. A seb eltömődésével viszont leáll az alvadási folyamat. Ha a szervezete nem állítja el a vérzést a megfelelő időben, aztán nem szünteti be az alvadást is a kellő pillanatban, ön meghal. Hogyan tudna egy ilyen képességet lépésről lépésre kifejleszteni? Sok száz olyan biokémiai rendszer van, amely nem jöhetett létre fokozatosan. Aki átnézi a professzionális biokémiai irodalmat, látja: nincs válasz arra, hogy az organizmusok hogyan maradhattak életben a fejlődés utolsó lépése előtt.”
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!