Ez gyorsabb a fénysebességnél?
Most akkor gyorsabban befolyásolják egymást mint amilyen gyorsan a fény elér egyiktől a másikig?
Tény, hogy az index meg az origo tudományos cikkei gyakran tele vannak hibákkal (szerintem jórészt azért, mert nem tudományos felkészültségű ember fordítja az eredeti cikkeket, vagy már másodkézből jön a torzított infó).
Ettől még a cikkek nem hazundnak és nem ezoterikus baromságokról beszél.
Első cikk:
Igen, az összefonódott részecskék közti kapcsolatban a két részecske közt az egyik megbolygatásának hatása a másikon nem csak fénysebességgel jelenik meg, hanem annál gyorsabban (sőt, eddigi ismereteink szerint azonnal, vagyis végtelen sebességgel, ennek mondana ellent a cikkben írt mérés, ha nem lenne hibás, amit én spec kétlek).
De ez a jelenség önmagában nem sérti a rel. elméletet. Mivel sem fénysebességnél gyorsabb anyag-, sem információ-átvitel nem történik, nem sérül a kauzalitás.
Második cikk: nem is értem, mit akar.
A ténytartalom az, hogy rengeteg laikussal küldettem be random számsorokat, hogy azokat használják fel valamilyen, az összefonódást bizonyító kísérlethez (amire miért is volt szükség? Ki kételkedett a jelenség létezésében, ami minimum 60 éve ismert?).
De ezzel vége is az értelmes tartalomnak.
Einstein nem nyilatkozott lekezelően a jelenségről. Egyszerűen az általa felállított rel. elmélet kereteibe nem fér bele és ezért nem tudott vele mit kezdeni. Magát a kvantummechanikát is elutasította ELEINTE, később egyre inkább elfogadta.
Így a kísérlet nem bizonyította Einstein tévedését. És főleg nem az a pár száz vagy ezer laikus, aki nem tett mást, mint véletlen számsorokat küldözgetett egy kutatóintézetbe.
Az én problémám nem is az volt a cikkekkel, hogy tételesen hazudnak-e, vagy sem. Hanem az, hogy minden állításnak annyi tartalma van, ahányan olvassák. Különösen akkor, ha a szerző ismeretek híján pongyolán és rossz hangsúlyozással ír valamit. A két felület olvasótáborára nem az elmélyült fizikatudás jellemző, ennélfogva szabadon értenek félre mindent, és utána meggyőződéssel terjesztik - valami felszínes hasonlósággal rendelkező hamis állítások tömkelegét.
Aztán csodálkozunk, hogy megállíthatatlanul terjednek a tévhitek, téveszmék és elképesztő szamárságok. De akkor már nem is tudjuk, mi volt az alapjuk. Emellett el lehet menni szó nélkül, csak akkor legyünk következetesek, és ne sóhajtozzunk, hogy jézusmária hol tartunk. Itt tartunk és sok területen!
Akármilyen xarok is ezek a cikkek, ha legalább felkeltettek némi tudományos érdeklődést, már volt értelme.
Persze aki megelégszik az onnan kapott infókkal, az félreinformált marad, de láthatóan a kérdező sem ragadt le ennél, továbbkérdezett itt.
Így nála is volt pozitív hatása a rossz cikkeknek is.
Wadmalac
A késleltetett választásos kvantumradír módszer miért nem használható fénynél gyorsabb kommunikációra? Ha A oldalon interferencia van akkor elvileg B oldalon is az lesz, ha A oldalon nincs akkor B-n sem lenne. Hol a hiba?
#6: Marha rég olvastam azt a cikket. Akkor még megvolt, hol a bukta, sajnos most nem emlékszem.
Utána kéne másznom, most nem kibújni akarok alóla, de tényleg nem tudom, mikor lesz rá időm.
Most csak annyi idő van, hogy óránként, félóránként idekukkantok.
Addig is, itt érdemes rákeresni a cikkben a retro-kauzalitás címsorú részre, ahol látszani fog, hogy a fénysebességen az információszerzésben (egyelőre?) itt sem lehet kifogni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!