Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha fúrunk a Földön keresztül...

Ha fúrunk a Földön keresztül egy lyukat akkor az oda bedobott kővel mi lesz? A másik oldalt kirepül a lyukból, vagy megáll középen?

Figyelt kérdés
Elméleti fúrás természetesen. Szóval ne gyertek azzal, hogy nem lehet lyukat fúrni a Földbe, mert tudom, hogy nem. Ha megáll középen, akkor mitől áll meg?
2010. máj. 29. 22:47
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
25%
megáll ott ahol abbahagytad a fúrást:D hát mi lenne? nem mese ez,hogy átrepül kínába.D
2010. máj. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
50%

Amikor átmegy a lyukon akkor kétféle irányban mozog.

Először is "lefelé" pontosan a Föld közepe felé. Ekkor felgyorsul. Mert a gravitáció gyorsítóként hat rá.

Mikor eléri a bolygó közepét már nagyon gyors. Túl gyors ahhoz, hogy a bármi megállítsa (ehhez az is kell, hogy a lyuk pont a bolygó közepén haladjon át).

Aztán elkezd "kifele esni". A gravitációtól kapott sebesség repíti felfele, és ekkor a bolygó gravitációs ereje fékezi.

Véleményem szerint a kő (ha légüres térben mozog) akkor pont a lyuk túloldalán lassul le annyira, hogy megálljon.

Összegezve: első mozgás: befele esik, a gravitáció gyorsítja.

Második mozgás: kifelé esik, a gravitáció fékezi.

A mozgás mozgási fázist jelöl.

2010. máj. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Ezekszerint nem értetted meg kérdést, biztos én írtam zagyván. Megpróbálom akkor még szemléletesebben: Fogunk egy almát, és azon vágok egy lyukat, ami teljesen keresztül megy rajta. Tehát át tudok nézni a lyukon. Ezután pedig fogok egy borsószemet, és a lyuk felett elengedem. A borsószem átesik az almán, le a padlóra. De mi van akkor ha az almám a Föld?
2010. máj. 29. 22:58
 4/23 anonim ***** válasza:
39%
Kirepül a másik oldalon,mivel gyorsul a közepéig ,és ez a sebesség továbbviszi csak ugye a középponttól már folyamatosan lassul.
2010. máj. 29. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
És amikor a lyuk végén lelassult, akkor újra elkezd beleesni a középpont felé? Hm...feltaláltuk az örökmozgót!
2010. máj. 29. 23:00
 6/23 anonim ***** válasza:

Az alma példája nem jó! Az alma gravitációja nulla a Földéhez képest. Részletesen leírtam, mi fog történni. A gravitáció középig gyorsítja, onnantól fékezi. Megértettem a kérdést.

Ha a túloldalon elkapod, akkor nem fog visszaesni.

De ez csak légüres térben működik.

De valószínűleg pár centivel, vagy méterrel a felszín alatt áll majd meg kifele menet, vagyis tuti nem olyan magasságban, mint ahogy te bedobtad.

2010. máj. 29. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Most már értem:D


És mi van ha nem esik ki az a kő? mert ok,hogy föld és gravitáció de mi van ha az antigrav ami az űrben van megállítja? ok,hogy sokat gyorsul és elvileg lehetetlen megállítani de nem túl evidens az ,hogy csak úgy kipottyan?

Szerintem igen és biztos,hogy van valami ami miatt nem így van

2010. máj. 29. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Megint én írok. Valamelyik csatornán láttam egy filmet, ami a jövő vonatjaival foglalkozott. Abban mondták, hogy lehetne olyan vonat, ami áthalad a bolygó közepén, és a túloldalon kijön. És ezt tisztán a gravitáció hajtaná. (persze más kérdés, hogy ki a fene akarna annyit zuhanni)

De a Földön átdobott kővel hasonló a helyzet.

Csak ne legyen levegő, mert a légellenállás fékezi.

2010. máj. 29. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
62%

23:05-ös: antigravitáció NEM létezik. Ez csak sci-fikben van, de ilyen nem létezik. Gravitáció van, és sötét erő, meg sötét anyag, de antigrav nincs.

A sötét erőről meg anyagról meg nagyon keveset tudunk.

A légüres teret nem véletlen hangsúlyozom újra és újra, mert a levegő lefékezi.

Az űrben lévő erők meg azért nem lényegesek, mert a kő a Földben zuhan lefele (aztán felfele).

Amiért ilyen jellegű kísérletet nem hajtottak még végre az a következő:

egyszerűen nem lehet egy bolygóba lyukat fúrni. És ha nincs lyuk. Akkor a talaj (vagy egyéb közeg) megállítja azt a tárgyat (közegellenállás).

Ha egy lyuk van, akkor nincs közeg, vagyis közegellenállás sincs, ami azt jelenti, hogy a követ csak a gravitáció képes megállítani. De az pont olyan sebességgel tudja csak lassítani, mint ahogy előzőleg felgyorsította.

2010. máj. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
66%

Ez egy lineáris oszcillátor lenne.

Ugyanaz mint a rugóra függesztett test, amikor meghúzod.

Bedobod a követ, a középpontig gyorsul, a másik oldalon megáll kb a felszn közelében, és visszazuhan. Pont ott fog megállni, ahol elengedted, és el tudod kapni megint, vagy ha nem kapod el, zuhan újra.

2010. máj. 29. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!