Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Multiméterrel lehet valahogy...

Multiméterrel lehet valahogy tesztelni hogy egy konnektorban a földelés az jól van-e bekötve?

Figyelt kérdés
A számítógépemen észrevettem, hogy a ház ha hozzáérek bizsergeti az ujjam ha nem földelt konnektorba dugom be. Tehát a számítógéppel elviekben tudnék konnektort tesztelni, de nem hurcolászhatom magammal mindenhova, ezt csak példának írtam. Más tesztelési módot tudtok-e?

2017. okt. 14. 17:16
1 2 3
 11/22 EagleHUN ***** válasza:
0%

Egy egyszerű módszer:

Fázisceruzával meghatározod melyik a fázis és melyik a 0.

(Mert bár a 0 a szabványos aloldali és a fázis a jobboldali, előfordulhat hogy mégsem így van bekötve!)

Tehát ha megvan a 0 akkor egy szigetelt kábel segítségével a 0-t és a földet összeérinted.

Ha lemegy a kismegszakító (fi-relé) akkor jó a földelésed és jól be is van kötve.


Ám ez régi épületekben ahol nincs külön földvezető kiépítve sajnos nem működik.

Ott a földet a konnektoron belüli átkötéssel a 0-ból szokták bekötni. Ami veszélyesebb és tilos is, de ha nincs más...Kettős szigetelésű valódi földelést igénylő berendezéseket tilos így üzemeltetni!


A számítógép ház meg a tápegységének jellege miatt ráz egyébként és ez egyáltalán nem veszélyes.

2017. okt. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

EagleHUN!

A kettős szigetelésű berendezésekben az üzemszerűen feszültség alatt lévő részek úgy vannak elszigetelve a burkolattól, hogy meghibásodás esetén sem kerülhetnek feszültség alá. Ezeknél az elektromos berendezéseknél nincs lehetőség a védővezető csatlakoztatására, és a dugvilláin sincs földelő érintkező, ezért az érintésvédelem független a villamos hálózattól. TILOS ezeket a fogyasztókat leföldelni vagy a villamos hálózat védővezetőjéhez kötni. Ilyen készülék például a hajszárító, turmixgép, kézi fúró, stb.

2017. okt. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
68%

Jühühühümmm!

Magyarországon nincs előírás arra, hogy melyik oldalon legyen a fázis. Így is és úgy is bedugható dugónál ez teljesen felesleges is lenne.

A nulla és a védőérintkező összeérintésekor kismegszakító biztosan nem kapcsolódik le, de a FI-relének sem az a dolga, a következtetés ez esetben olyan, mint a mondás: minden bogár rovar, de ne minden rovar bogár.

A nulla átkötése a védőre sosem volt lakásokban megengedve, de nem-lakásokban igen, és emiatt a gyári szerelő jogosan hihette azt, hogy jól csinálja. De mindig is volt olcsó megoldás, a vízhálózat felhasználása, ameddig az fémből volt (ma már ez sem szabványos új létesítésnél). Ha kicserélték nemfémre, na, akkor szerelés.

2017. okt. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 Bubuka508 ***** válasza:
A sok mellébeszéd helyett: azért nem szabad a védöérintkezöt a konnektorban a nullára kötni, mert akkor az nem védövezetékes földelés, hanem nullázás. Nullázást csak akkor lehet végezni, ha a nullavezetéknek közvetlenül földelt pontja van, az Elmü engedélyével és közremüködésével. Ekkor viszont nem szabad külön védöföldelést csinálni, mert ez és a nullázás kizárja egymást, a földhurok miatt. Ha a konnektoron belül csinálunk egy ilyen gányolmányt, az idözitett bomba, mert ha a nullavezeték megszakad, a fázisfeszültség a védöérintkezöre kerül és birkózógép lesz belöle. Ennyi.
2017. okt. 16. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
55%
"azért nem szabad a védőérintkezőt a konnektorban a nullára kötni, mert akkor az nem védővezetékes földelés, hanem nullázás" Hát, bocs, innentől kezdve nem helytálló a dolog, mert nem attól minősül át a hálózat nullázottá, hogy a nullavezető van átkötve a konnektorban, akkor is nullázott, ha az elosztótáblától külön védővezető megy, de az elosztótáblán van összekötve. De a beszélgetés nem arról szól, hogy nem nullázott hálózatot hogyan alakítsunk át nullázottá, hanem arról, hogy nullázott hálózaton a szabálytalanul végrehajtott nullázás megengedhető-e. Pontosabban erről sem szól, ez csak egy mellékes megjegyzésre tett mellékes észrevétel erejéig került szóba.
2017. okt. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 Bubuka508 ***** válasza:
Kedves Sztrogoff Misi! Ezt én is tudom, hogy mellékesen tartozik a témához, de hozzátartozik. Még mindig kevesebbet beszéltem mellé, mint a többiek. A lényeget már különben is leirtam a 3. és a 9. számu válaszban, csak igyekeztem nem szakemberek számára is érthetöen fogalmazni. Egyébként tisztában vagyok a TNS és TNC rendszerek felépitésével, az egyetemen nem csak a nevemet tanultam meg leirni. Abban viszont egyetértek, hogy a nulla- és védövezeték összezárásához semmi köze a megszakitónak, annál is inkább, mert a nullavezetékbe tilos bármiféle biztositékot bekötni. Ez ökörség.
2017. okt. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Elég fura, hogy előhozod ezt az olvasni tudás dolgot, mikor szemlátomást a nicknevemet nem sikerült elolvasnod...

Ha szerinted is mellékes, akkor még sokat kell javítanod a stílusodon, mert egy mellékes információt az ember nem a "A sok mellébeszéd helyett" és az "Ennyi" nagymellényű frázisokkal vág oda, mert attól kissé nevetséges lesz, ismered tán a mondást, vajúdnak a hegyek és kisegér születik.

Az egyetemen biztosan nem úgy tanították, hogy "Nullázást csak akkor lehet végezni, ha a nullavezetéknek közvetlenül földelt pontja van", mert ez már a dolog szűkítése, ha nincs nullavezető, akkor is lehetne TN rendszert alkalmazni.

"annál is inkább, mert a nullavezetékbe tilos bármiféle biztositékot bekötni. Ez ökörség." Bármilyen meglepő, de régi berendezéseknél ez szabványos volt, kétvezetős áramkörnél, ha a vezetékek nem voltak színesek. Valamint ma is lehetséges a nullavezetőnek túláramvédelme, csak épp a fázisvezetőt kell kikapcsolnia.

Abban viszont egyetértek, hogy a TN és a TT rendszert nem tanácsos keverni egy rendszeren belül (pontosabban külön védelem nélkül).

2017. okt. 18. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
14.: Mióta kell a nullázáshoz közvetlenül földelt pontnak lennie? Lehet, hogy az egyetemen nem csak a nevedet tanúltad meg leírni, de ezeket az órákat végig aludtad az is biztos. És nem azért nem szabad keverni az ÉV módokat, mert "földhurok keletkezik" (kérdezhetném, hogy mi keletkezik???), hanem mert a szabványok más okok miatt tiltják. Az elején el kell dönteni, hogy tyúkhúslevest főzünk vagy marhapörköltet, de menet közben nem lehet a tyúkhúslevesből marhapörköltet csinálni. Szerintem nálad igen nagy kavarodás van. Javaslom kicsit olvasgass még utána, főleg ha egyetemet végeztél... ( TT, TNC, TNS, IT).
2017. okt. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 Bubuka508 ***** válasza:
Szegény kérdezö, ugyan kapkodhatja a fejét... Szóval a lényeg: NEM lehet multiméterrel tesztelni a földelést. A nicknevedet pedig nem tudatlanságból bövitettem ki, hanem az eredeti neve ez volt a regényhösnek. A mellényem pedig még mindig kisebb, mint egyeseknek. Csak segitö szándékkal ártottam bele magam ebbe az egészbe, véleményem szerint a kérdésre érdemben válaszoltam is, semmi szükség arra, hogy földbe döngöljetek, még ha azóta változtak is a szabványok. Nem tegnap tanultam ezeket a dolgokat, elismerem, hogy azóta más is lehet érvényben, én a biztonságot tartottam szem elött. Nem az volt a célom, hogy veled meg a barátoddal folytassak álvitát álproblémákról.
2017. okt. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Szokták mondani, hogy a pokolba vezető út is jószándékból van kikövezve. Ha pedig régen végeztél akkor NEFH mond valamit?
2017. okt. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!