Informatikai rendszerek (gyengeáramú) földelése?
Milyen módszerek vannak az informatikai rendszerek földeléséhez?
Olyanokat találtam, hogy sugaras földelési rendszer, illetve földelési rendszer egymástól elszigetelt tápegységekkel. De a lényegüket nem nagyon értem. Valaki tudna segíteni ezt megérteni, elmagyarázni?
Köszi :)
Egyponthoz kapcsolt földelés (Single-Point Grounding): Ebben a módszerben az összes elektromos rendszer és eszköz egy közös földelési pontot használ. Ez a földelési rendszer minimalizálja a földelési potenciálkülönbségeket, csökkentve ezzel a földhurok okozta zavarokat.
Többponthoz kapcsolt földelés (Multiple-Point Grounding): Ezzel a módszerrel különböző rendszereket és eszközöket külön földelési pontokhoz csatlakoztatnak. Ez segít megelőzni a földhurok kialakulását, és csökkenti az esetleges zavarokat. Például a különböző épületrészek, alrendszerek külön földelési pontokat használnak.
Zónás földelés (Zone Grounding): Ebben a módszerben az épületet különböző földelési zónákra osztják fel, amelyeket földelési csapdákkal vagy földelővezetőkkel választanak el egymástól. Ez a módszer segít csökkenteni a földelési potenciálkülönbségeket és minimalizálni a földhurok kialakulását.
Digitális és analóg földelés szétválasztása: Az informatikai rendszerekben gyakran elválasztják az analóg és digitális földelést. Ez azért fontos, mert az analóg és digitális áramkörök eltérő követelményeket támasztanak a földeléssel szemben, és a kettő keverése zavarokhoz vezethet.
Villámvédelem: Az informatikai rendszerek védelme érdekében villámhárítókat és földelési rendszereket használnak. Ezek a rendszerek védenek a villámcsapások okozta káros hatásoktól, és biztosítják a vezetékek megfelelő földelését.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!