Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Brown gázzal töltöttem meg...

Brown gázzal töltöttem meg egy 10 liters bag in box zacskót. Ezután rákötöttem egy csövet, amelyet bevezettem egy félig vizzel telt müanyag flakonba, ahova belebuborékolt. Onnan szintén kijött egy cső, amelyen tovább haladt a gáz. Hm?

Figyelt kérdés
Még közbeiktattam egy biztonsági szelepet is,amelyen csak egy irányban haladhat a gáz,a végére pedig egy csappal zárható réz csövet tettem.Ezután súlyt helyeztem a zacskóra,hogy nyomja ki belőle a gázt,a zacskó szelepét megnyítottam ugyanigy a rézcső csapját is,majd meggyújtottam a gázt.Kis lánggal,de szépen égett.Kétszer elzártam ,meggyújtottam..A harmadik elzárásnál a lángot visszaszívta valahogy mert a zacskó és az üveg hatalmasat robbant.Darabokra szakadt.Mi lehet az oka?Mitől szívta vissza a lángot,amikor közbe volt iktatva egy biztonsági szelep és egy buborékoltató is?
2017. szept. 30. 15:22
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
7-es.Én is tudom,hogy a durranógáz az a Brown gáz.És tudom,hogy veszélyesebb azt égetni,mint a tiszta hidrogént,de egyelőre nem tudom szétválasztani,mert egy úgynevezett dry cell segítségével végzem,vagyis magyarul száraz cella,tudod,az amit be szoktak szerelni az autóba, ahol durranógázt termel, és ezáltal csökkenti a fogyasztást.De nekem furcsa volt mégis,hogy visszatudott menni a láng a csőn biztonsági szelep és buborékoltatón keresztül.Amúgy tényleg annyi gázt elő tudok állítani, sőt minden fél órában elő tudok állítani 10 liter durranógázt a készülékemmel.
2017. szept. 30. 21:47
 12/19 A kérdező kommentje:
Azért csodálkozom, mert láttam a youtubeon videókat ,ahol szintén durranógázt gyújtanak meg miközben ezt folyamatosan termeli a vizbontó,és mégsem történik ilyen, nincs visszaégés, robbanás.
2017. szept. 30. 21:51
 13/19 anonim ***** válasza:

Nos Kérdező, találkoztál a láng-visszacsapás, vagy a visszaégés jelenségével. Ez akkor lép fel, ha a gáz(keverék) égési sebessége nagyobb mint az áramlási sebessége. Sokféle biztonsági szelep van, a tiéd nem véd a visszaégés ellen.


Hagyd békén a durranógázt, amíg megvan az összes ujjad, szemed, füled, fogad!

Vagy olyan vízbontó készüléket kell használnod, amelyik külön csövön adja le a hidrogént, és az oxigént.

2017. okt. 2. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2017. okt. 2. 07:37
 15/19 anonim ***** válasza:

Az még nyitott kérdés, hogy a "buborékoltatón" hogyan jutott át a láng.

Tippem éppen volna, de az említett szerkezet, vagy annak maradványainak megvizsgálása nélkül nem akarok találgatni.

2017. okt. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Szerintem a a buborékoltatóban levő viz felett a gáz akkora erővel robbant, hogy a láng képes volt a viz alatt levő csővel találkozni, amely összeköttetésben volt a tartállyal.
2017. okt. 6. 11:30
 17/19 anonim ***** válasza:

Igen, ez volt az egyik tippem. A gázmosó (buborékoltató) kimenő oldalán volt elég gáz. Ami berobbant, és a folyadékot visszalőtte a zacskóba.

Aztán már szabad volt az út.

2017. okt. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Ezek szerint nem szabad a buborékoltatóba sok helyet hagyni a gáznak.Az én esetemben a buborékoltató egy közönséges 5 literes müanyag flakon volt,amelyben a gáz helye kb,fél liter volt,a cső is elég rövid volt,kb,4 cm -re lógott bele a vízbe.talán ez volt a hiba.A másik meg az,hogy a biztonsági szelep egy elég olcsó kínai műanyag volt.
2017. okt. 6. 18:57
 19/19 A kérdező kommentje:
Maga a buborékoltató flakon is teljesen kettészakadt a robbanástól.
2017. okt. 6. 18:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!